reklama

« Všechny horoskopy
zvěrokruh s pozadim normální - panna Foto: 24. 8. - 22. 9. Aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Panna

Živel: Země
Vládce: Merkur
Životní heslo: Já ti to spočítám

Charakteristika dvěma slovy: Pan Dokonalý

Co milují: kritiku a ironii

Co nesnášejí: prý nepořádek

Vzorový hrdina: Popelka

Zvláštní znamení: pozorovací talent a nápadně malá/velká noha

Zamilované jídlo: zelenina vařená na páře

Dobrá rada pro Pannu: Buďte k druhým shovívavé, nejsou všichni tak dokonalí jako vy.

Dobrá rada pro vás ostatní: Neberte Panny smrtelně vážně, i ony se někdy mýlí.

 

Jak je poznáte

Podle krásných jasných očí, dívčího nebo chlapeckého půvabu, plachého úsměvu, jemných způsobů a velmi kritického pohledu. Panny nebo lidé s ascendentem v Panně nebývají obvykle oslnivé krasavice nebo krasavci, ale vždy je v nich něco přitažlivého, pěkného a okouzlujícího. Oni si to o sobě ale zásadně nemyslí, podceňují se a svůj vzhled (ostatně stejně tak i druhých) hodnotí kriticky. Vždy jim nějaký detail vadí, nikdy nejsou úplně spokojeni. Panny jsou spíše nenápadné, v oranžových nebo červených elasťácích, v šatech s hlubokým výstřihem či v nachově pruhované košili je hned tak nepotkáte. Dávají přednost jednoduchosti, střízlivosti a střídmosti.

Charakter

Panny jsou perfekcionisté. Touží po sebevyjádření zrovna tak jako jiná znamení, jenomže například od natřásajícího se Lva se Panny liší skromností, pečlivostí a zdrženlivostí. Neznamená to, že by netoužily po uznání a chvále nebo že nejsou ctižádostivé, ale jejich taktika je opatrnější. Moc dobře vědí, co je to dosažitelný cíl. Jsou praktické, chytré, vnímavé, duchaplné, vynalézavé a hodně ostražité. Také jejich suchý smysl pro humor je pověstný. Bohužel pověstná je i jejich ubíjející snaha po dokonalosti všeho a všech.

Jak pracují

Pilně. Panny vědí, že když jednou začnou, jejich práce bude dokončena. To je jejich jistota. Druzí si myslí cosi o umanutosti, ale to Pannám nevadí, ony dobře vědí, že věc se může podařit pouze tehdy, když se začne od malých detailů. Pouze Panna „může snísti slona“. Jak? Každý den si vezme kousek. Ano, smiřte se s tím vy všichni ostatní, Panna je úžasná, výkonná, organizačně zdatná, ukázněná, bezchybná, dokonalá. Vytvoří si vnitřní systém a „jede“, nic a nikdo ji od splnění úkolu neodradí. Ale jen do určité doby, umořit ji nesmíte. Má křehkou duši, dlouhodobě úmorná práce ji ničí, potřebuje také vzruch, nadějné vyhlídky a finanční ocenění. Panny se dostanou na vrchol, protože jsou praktické, zodpovědné a hlavně realistické.

Jak milují

Pěkně. Jsou milé, jemné, něžné, romantické a laskavé. Jejich láska dokáže být i hluboce vášnivá, ale to jen za podmínky, že svému partnerovi důvěřují a jsou si jisté jejich věrností. Podezřívavost v nich probouzí kousavě ironické poznámky, kterými si dokážou zničit i ty nejromantičtější vztahy.

Horoskop pro znamení Panna »
Horoskopy 2018

reklama

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

reklama