Celebrity

18. prosince 2022 10:20

Anna Fedorov

Máma zažila peklo. Ukázalo se, že je typický Afričan, říká Abbasová o svém otci

Otec moderátorky Lejly Abbasové (42) ji s maminkou a sestrou opustil, ještě když byla malá. Ačkoliv se s ním poté párkrát viděla, dnes už s ním kontakt vůbec neudržuje. „Náš vztah je na bodu mrazu. Nedopadlo to,“ přiznala Abbasová v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Abbasová se narodila české matce a súdánskému otci. Její rodiče se rozvedli v době, kdy chodila do druhé třídy. Velkou část svého života tak vyrůstala se svou maminkou.

„Tátu jsem hledala od dětství. Od okamžiku, kdy mi došlo, že s námi nežije a nikdy žít nebude. Měl zvláštní periody, kdy se objevil, nasliboval hory doly a pak zase zmizel,“ popsala moderátorka. V kontaktu s ním podle svých slov byla jen několikrát. „Poslední intenzivní komunikace s ním proběhla v mých 12 a 18 letech,“ upřesnila.

Poté se s ním shledala párkrát i v dospělosti. „Pracovala jsem na ministerstvu pro lidská práva a tehdejší ministr Michael Kocáb dostal pozvání od nového chargé d’affaires pro Súdán. Setkání proběhlo v proskleném hotelu. Pamatuji si, jak jsem tam vešla a asi 15 nebo 20 lidí se na mě otočilo a řeklo mi, že jsem celý Abbas. Úplně jsem se vyděsila. Ve finále z toho vzešel asi dvouhodinový večer, kdy polovina lidí mého otce znala, protože byl a je politicky velmi aktivní,“ vylíčila známá moderátorka.

Poté se rozhodla, že otce v Súdánu navštíví. Na cestu se vydala i s mladší sestrou. „Potkali jsme se na půl cesty v Evropě. Bylo to zvláštní a v mnohém se ukázalo, že je typický Afričan – ten rozsévací model mají v sobě zakořeněný. Nevnímal těch třicet let. Do toho se mu podařilo v Súdánu, což je silně prohibiční země, stát se alkoholikem. Komunikace s ním byla na dalších cestách velmi komplikovaná,“ popsala Abbasová.

„Začal zase slibovat hory doly a tvrdil, že chce jet do Čech, protože děsně miluje naši mámu a nemůže bez ní žít. Posílali jsme si letenky, ale nakonec to nikdy nedopadlo,“ doplnila maminka čtyř dětí. Celý rozhovor sledujte v pořadu Povídej v neděli 18. prosince od 21:25 na CNN Prima NEWS.

Po těchto zkušenostech si Abbasová uvědomila, že udržovat vztah s otcem pro ni nemá žádný smysl. V pořadu Povídej také přiznala, že mu nikdy nevyčítala, že jí nebyl nablízku. „Nikdy mě to ani nenapadlo. Za to však vděčím mámě, protože o něm v životě neřekla nic špatného. Nebyla ale ani ta, která ho nějak zvlášť adorovala. Zažila kvůli němu peklo. Šla velmi těžce proti rodině,“ řekla Abbasová s tím, že mamince s výchovou dětí hodně pomohli prarodiče.

Abbasová má čtyři děti – syna Davida přivedla na svět s muzikantem Michaelem Kocábem (68), dceru Iman a dvojčata Tea a Bena má s tureckým partnerem Volkanem Kaynakem. Její děti se prý na dědečka občas vyptávají. „Když jsem se stala matkou, uvědomila jsem si, že tím, že se snažím o otci nemluvit, neumožňuji dětem návrat ke kořenům. Moje pětiletá dcera Iman se občas ptá, kde je děda a zda ho pojedeme někdy navštívit,“ přiznala Abbasová v pořadu Povídej.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.