Celebrity

14. prosince 2022 16:05

Karolína Oehmová

Jmenuju se Andrej a můžete mi tykat. Babiš předstoupil před zvídavé školáky

K TABULI! (5) - upoutávka

Děti dokážou být velmi zvídavé a bezelstně se ptát i na mnohdy záludné dotazy. To v pořadu, v němž si hlavní slovo berou žáci základní školy, tentokrát na vlastní kůži pozná i kandidát na prezidenta Andrej Babiš (68). Jak by bývalý premiér popsal sám sebe a proč lituje toho, že šel do politiky?

„Jmenuju se Andrej a můžete mi tykat,“ nastoupil před školní tabuli Andrej Babiš, a jak už je v unikátní talkshow zvykem, čekal stejně jako jeho předchůdci Josef Středula (55), Danuše Nerudová (43), Petr Pavel (61) a Karel Janeček (49) na zvídavé otázky bezelstných školáků. Jak si politik a podnikatel poradí s nesnadnými dotazy dětí? Vzpomene si například, kdo byl autorem Babičky, a ví, kolik žaludků má kráva?

Jaké je být miliardářem?

Přesně na to se úspěšného podnikatele zeptal jeden z žáků. „Miliarda v představě lidí o miliardáři, no nevím… Já nemám ani letadlo, ani loď, nemám zlaté hodinky, myslím, že se ani nechovám jako lidé v představách o miliardářích,“ usmíval se Babiš s tím, že vybudovat firmu je ale obrovská zodpovědnost.

Děti se dál zajímaly, jak by sám sebe popsal. „Jsem strašně pracovitý, cílevědomý a urputný. Mám tah na branku a hlavně, a to vám můžu doporučit,“ rozhodil Babiš rukama na celou třídu, „jsem měl sny, které se snažím zrealizovat. A to je nejdůležitější. I když se sny mění. Byl jsem cílevědomý a chtěl jsem vydělávat peníze. A když mi bylo devět let, začal jsem sbírat tenisáky za pět korun na hodinu. Stále jsem pracoval,“ zavzpomínal v talkshow K tabuli!, kterou uvidíte ve čtvrtek večer na Primě, na první brigády a naslouchal další zvídavé otázce.

Proč lituje toho, že šel do politiky, jak říká? „Poškodilo to rodinu, firmu, mě, všechno… Ale na druhou stranu si myslím, že jsem toho udělal dost. Vždycky říkám, ať strany, které tu jsou, sepíšou na papír, co udělaly. Já mám tady s sebou plnou tašku věcí, které vám můžu ukázat, co jsem v politice udělal a publikoval, jestli vás to bude zajímat,“ doplnil Babiš a odkazoval na plnou aktovku dokumentů a publikací, které měl ve třídě.

S úsměvem se pak pustil do vysvětlování, kterým odpovídal na dotaz, jaký je to pocit, když ho nemá v oblibě velká část národa. „Šel jsem do politiky, protože tu byla korupce a polistopadový kartel, což jsou lidé, kteří ovládají tuto zemi už třicet let a živí se politikou. Já se politikou neživím. A co je důležité – nebojím se chodit mezi lidi. Takže jedu obytňákem, otevřu dveře v Ostravě, kde je tisíc dvě stě lidí a vy nevíte, jestli přiletí vajíčko nebo dlažební kostka… ale klidně odpovím na všechno,“ osvětlil žákům náročnou činnost předního politika.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.