Aneta přizná, že jí zemřelo miminko. Soutěžící ji podezřívají ze hry na city

Prostřeno! S27 (92) – Dítě

Soutěž amatérských kuchařů v úterý pokračuje u hostitelky Anety. Ta bude muset vařit v ortéze, večer navíc zkomplikují i její soupeři. Anička nebude nic jíst a Nikola začne pomlouvat za zády. Hostitelka také prozradí, proč adoptovala holčičku z Afriky.

Úterní hostitelka Aneta svoje soupeře z Královéhradeckého kraje pohostí v bytě, který obývá s přítelem, pěti dětmi a spoustou zvířátek. Aneta musí vařit s ortézou, protože má přetížené zápěstí. I přes tento handicap připraví domácí bagetu, sýrovou roládu, čočkovou polévku s rajčaty, kachní stehno na cibuli a rozmarýnu a tvarohové a povidlové koláčky. Při vaření se hostitelka rozhodne nedělat žádné kompromisy a vegetariánce Aničce hodlá naservírovat maso.

„Já tam budu dávat i šunku. Nebudu nikomu připravovat žádné alternativy, pokud to není kvůli zdravotnímu stavu,“ říká odhodlaně hostitelka. Shodou okolností ale šunku do rolády nakonec nedá, protože na ni zapomene. Na sýrovou roládu se nejprve Anička těší: „Myslím, že to v klidu sním.“ Jak vpodvečer a na prima+ uvidíte, u stolu bude všechno jinak. Hostitelka doufala, že bude Anička jíst, když je pokrm bez masa. To se ale přepočítala. „Nedojím to. Bagetka byla super, ale nemám moc ráda sýr,“ překvapí vybíravá vegetariánka.

Podívejte se na prohlášení Aničky, ze kterého všem spadne brada:

Dceru našli bezvládnou v postýlce

Když hostitelka odnese talíře po předkrmu, Nikola si povšimne kočičích chlupů na stole. Upozorní na to spolustolovníky a tvrdí, že jí to zkazilo náladu. Ostatní míní, že to měla říct hostitelce a neřešit to za jejími zády. Většina si myslí, že se to může stát, a nedělají z toho vědu. Nikola je rázem v očích soupeřů za taktičku. V podezření je ale i Anička, která jídlo nejí, maximálně do všeho dloubne a ochutná malinké sousto. Poté o jídle prohlásí, že ho nebude, protože to nejí. Jen čočková polévka jí celkem zachutná.

Klára se zeptá hostitelky na děti a dozví se smutnou pravdu. Aneta je matkou tří potomků, porodila však čtyři. O malou holčičku, kterou měla s bývalým partnerem, přišla. Dnes by jí bylo 11 let. Ema měla vadu srdce, na kterou lékaři nepřišli. V osmi měsících ji rodiče našli mrtvou v postýlce. Ne všem je tohle téma příjemné. „Já bych tohle neříkala,“ prohlásí Anička. „Myslím, že hrála na citlivou stránku,“ soudí Nikola. To ale není vše. Aneta v Prostřeno! promluví o tom, jak adoptovala na dálku holčičku z Ugandy a už tři roky jí posílá peníze a dárky.

„Je to blbé takhle říct, ale protože byl Emin táta černoch, si potřebovala nahradit to jedno černé dítě,“ řekne bez obalu Aneta. Ostatní s ní soucítí a zdá se jim hezké, že někomu pomáhá. Na závěr večera přijde zábava, kterou bude hudební vystoupení jejích dětí. Anička soudí, že si toto mohla odpustit, Nikola se příliš nebavila. Jak obě taktičky obodují Anetin večer?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.