Blíží se březnový úplněk ve znamení Vah. Urovnejte vztahy se svými nejbližšími

Březnový úplněk zvaný vraní nebo červí je prvním jarním úplňkem v letošním roce. Tentokrát bude ve vzdušném znamení Vah a připomene nám nejen to, jak důležité je udržovat ve svém životě zdravou rovnováhu, ale možná nás i donutí trochu bilancovat a více přemýšlet o tom, co nám prospívá, a co nás naopak na naší životní cestě brzdí. Kdy přesně březnový úplněk nastane a na co bychom se měli připravit?

Březnový úplněk nastane 25. března, přesně v 8 hodin, a spolu s ním se dojde i k zatmění Měsíce. Vliv úplňku můžeme pociťovat už dříve, přibližně tři dny před tímto datem, a také tři dny poté. Po únorovém úplňku v pracovitém, pořádkumilovném a perfekcionistickém znamení Panny, který v mnohých z nás mohl vzbuzovat nutkání dávat věci do pořádku, uklidit si ve svých životech, bude březnový úplněk ovlivněn vzdušným, intelektuálním a tvořivým znamením Vah, jemuž vládne planeta lásky a krásy Venuše. Toto znamení také bude úplňkem nejvíce ovlivněno, stejně jako ostatní vzdušná znamení – Blíženci a Vodnáři.

Proč se mu říká vraní nebo červí?

Podle starých indiánských tradic se tomuto březnovému úplňku říká vraní. Šamani považovali vránu za magické zvíře, které zprostředkovávalo kontakt mezi světem mrtvých a živých, bylo schopné vidět svět iluzí a mělo také dar přemísťování. Podle jedné legendy vrána začala komunikovat se svým stínem, jako by byl živý. Neustále do něj klovala, až mu předala tolik své energie, že stín obživl a vrána zmizela. A jaké z toho plyne poučení? Nevěnujte zbytečně energii iluzím, něčemu, co za to nestojí. Je důležité odlišovat stín od skutečnosti.

Červí se tomuto úplňku někdy říkalo proto, že právě v tuto dobu začínají žížaly vylézat z půdy a příroda se pomalu chystá na příchod jara. Zajímavým faktem je, že název červí získal úplněk s největší pravděpodobností od domorodců z jihu, protože kmeny na severu žížaly nikdy neviděly. Dostaly se k nim až později, když je přivezli kolonisté.

Jaké jsou Váhy?

Váhy jsou vzdušné znamení spojené spíše s intelektem a hlavou než se srdcem. Často na své emoce spíše myslí, než aby je cítily. A právě to nám může v případě úplňku, který často doprovází zvýšené emoce, být ku prospěchu. Váhy nám pomohou oprostit se od těch nejvíce nepříjemných emocí a spíš než objektivem citlivosti nám umožní vidět věci jasně. Snaží se vyhýbat spěchu a stresu, důležitý je pro ně klid, rovnováha, harmonie a spravedlnost. Lidé narození ve Vahách bývají intelektuálně založení, často i velmi tvořiví. Snaží se ve všem hledat kompromisy, potíže jim může dělat jejich nerozhodnost, pokud si mají vybrat mezi protichůdnými názory. Pro Váhy jsou také velmi důležité vztahy, jsou to lidé velmi otevření a společenští, s citem pro romantiku. Není divu, když jim vládne planeta Venuše.

Úplněk ve Vahách

  • Zaměřte se na vztahy

Úplněk ve znamení Vah nás nabádá k tomu, abychom se zaměřili na naše vztahy od těch nejintimnějších (partnerských a rodinných) až po ty ryze úřední. Dává nám šanci, abychom si udělali pořádek ve všem, co vnímáme jako neuspořádané a chaotické. Zpomalte, dovolte si být sami sebou, uvolněte se, dopřejte harmonii sobě i ostatním. Urovnejte vztahy se svými nejbližšími v rodině, ale i s kolegy v práci. Uvědomte si, že ve vztahu je důležité nejen brát, ale i dávat. Možná se příliš soustředíte na sebe a zapomínáte na ostatní včetně svých nejbližších. Nebo se naopak snažíte vyhovět každému, ale nevěnujete se sami sobě.

Pokud vám nějaké vztahy nevyhovují, máte pocit, že nefungují nebo vám nic nepřinášejí, je právě teď ideální šance je ukončit. Je to váš život a měli byste v něm být s těmi, s nimiž chcete být. Pamatujte ale na to, že Váhy jsou velmi diplomatické znamení, takže nepalte za sebou všechny mosty. Pokud chcete něco ukončit, udělejte to s citem. Stejně byste měli projít i různé své smluvní vztahy, například s různými firmami, bankami a podobně, a popřemýšlet, zda vám opravdu vyhovují a jsou pro vás užitečné.

  • Tvořte a vnímejte krásu

Lidé narození ve znamení Vah mívají i umělecké vlohy a úplněk v tomto znamení bude v tomto směru velmi inspirativní. Můžete zkusit něco napsat, namalovat, vytvořit, složit... Blíží se Velikonoce, můžete zkusit vyrobit věnec nebo originálně nazdobit vajíčka. Možná ve vás dříme něco, o čem jste dosud neměli tušení. Ale nemusíte jen tvořit. Užívejte si vše krásné. Pusťte si hezkou hudbu, zkuste si na internetu najít nějakou virtuální prohlídku obrazů a pokochejte se jejich krásou, nebo se podívejte na nějaké úchvatné fotografie přírody.

  • Nezapomínejte na přátele a známé

Váhy jsou jedním z nejpřátelštějších znamení zvěrokruhu. A právě v době během úplňku může více než kdy jindy vyvstat naše potřeba sociálního propojení. Neseďte doma. Potřebujete komunikovat i s jinými lidmi, trochu si vyvětrat hlavu a mluvit o něčem jiném než obvykle. Nebo společně sdílet to, co vás trápí. Vydejte se proto mezi lidi.

  • Sklízejte, co jste zaseli

Každý úplněk je sklizní toho, co započalo novoluním. Popřemýšlejte tedy o tom, co byste chtěli „sklidit“ z vašich vztahů, obchodních jednání, rozhodnutí.

  • Probuďte v sobě jaro

A protože jde o první jarní úplněk, snažte se probudit jaro i v sobě. Probuďte v sobě znovu to, co ubíjí každodenní rutina, ale co je někde ve vás zakořeněno. Může to být láska, přátelství nebo třeba nějaký váš koníček. Užívejte si malých každodenních radostí.

Pečujte o své ledviny

Váhy ovlivňují ledviny, močový měchýř, rovnováhu tělesných tekutin a také slinivku nebo kůži. Snažte se tyto části těla příliš nezatěžovat. A pokud pro ně uděláte něco prospěšného, bude to působit dvojnásob dobře. Spolehněte se na svou intuici. Vaše tělo vám samo řekne, co potřebuje nebo co mu chybí, které potraviny nebo činnosti mu nedělají dobře a naopak. Tak ho více poslouchejte.

Udělejte si rituál

Úplněk ve Vahách nás povzbuzuje v tom, abychom ze svého života vypustili vše, co nám neslouží nebo nás brzdí, ať už jsou to nějaké zvyky, vztahy nebo třeba emoce. Zkuste si úplňkový rituál, který vám v tom pomůže. Zapalte v místnosti vonnou svíčku. Můžete zkusit také zapálit šalvěj, která pročistí vzduch a zbaví prostor negativity. Využijte i léčivé kameny, pokud je máte. Nejvhodnější je labradorit, selenit nebo měsíční kámen. Umístěte je blízko sebe nebo je držte v levé ruce. Pohodlně se posaďte, zhluboka dýchejte a zkuste se úplně uvolnit. Nyní si vybavte problém (vztah, zvyk...), kterého se chcete zbavit, a představujte si, jak se pozvolna vypařuje do vzduchu. Pokud byste potřebovali něco hmatatelnějšího, můžete svůj problém napsat na papír, zmuchlat ho a spálit. Vymyslet si ale můžete i svůj vlastní rituál. Neexistuje jediný správný. Důležité je jen to, abyste k sobě byli upřímní.

Co předpovídají mariášové karty na březen?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.