Astročlánky

Aktualizováno 4. října 2022 10:56

Jiřina Köppelová

Narodili jste se 5. dne v měsíci? Jste všestranný a komunikativní člověk

Kdo se narodil pátého dne v jakémkoliv měsíci, zdobí ho pohyb všeho druhu, ale hlavně ten mentální. Pětky jsou chytří lidé.

Povaha čísla pět je nekonečně proměnlivá a přizpůsobivá, mění se jako rtuť. Ale kdo by si myslel, že člověk narozený pátého je vnitřně rozháraný a nepevný, mýlil by se. Proměnlivost pětek vede spíše k vnitřní harmonii a přizpůsobení se nepříznivým vnějším okolnostem. I když pamatujte, nestálost je nejvýraznější vlastností všech pětek.

Obvykle oplývají velkou dávkou přirozeného šarmu, jsou velmi zdvořilí a bystří. Rychle rozpoznají chyby a nedostatky a neváhají na ně patřičně poukázat. Někdy jsou hyperkritičtí, nic jim není dost dobré nebo dokonalé. Jsou to ale neohrožení bojovníci za pravdu a spravedlnost.

Pětky milují změnu

Změna je pro lidi narozené 5. dne věčnou potřebou – změna prostředí, vztahů, bydliště, někdy změna přesvědčení. Silně tíhnou k přehodnocování svých názorů, lidí a situací. Nejtěžší ale pro ně je poddat se vlastním pocitům a intuici, jsou to lidé rozumového uvažování. Tato posedlost analýzou může spolehlivě likvidovat všechny partnerské vztahy.

Charakteristika pětek v obecné rovině platí i pro ty, kteří se narodili 14. dne a 23. dne v měsíci, protože jejich den narození se sčítá na prostou pětku ( 1 + 4 = 5; 2 + 3 = 5).

  • Pozitivní vlastnosti: Inteligence, schopnost rychlého chápání, svobodomyslnost, pohyb.
  • Negativní vlastnosti: Neklid, chaotičnost, netrpělivost, popudlivost.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.