Astročlánky

22. července 2021 04:30

Jiřina Köppelová

Tajemství numerologie: Co o vás prozradí den, kdy jste se narodili

Den narození o nás mnohé vypovídá. Možná budete charakteristikami jednotlivých čísel překvapeni, možná i zaskočeni. Na některé z vás budou sedět více, na některé méně, ale základ své osobnosti v nich najdete neomylně.

Den narození a moc čísel

Energie čísel je mocná a každé číslo má svoji nezaměnitelnou energii. To se ví přinejmenším od dob slavného řeckého filozofa a matematika Pythagora. Jako „otec čísel" odvozoval počátek vesmíru od čísla jedna k číslu dvě jako symbolu dvojice – základu protikladu lichých a sudých čísel, mužského (lichá čísla) a ženského (sudá čísla) světa. V jeho pojetí mělo každé základní číslo (od 1 do 9) svoji jedinečnou charakteristiku, energii, vibraci i tón.

S teorií čísel však pracovali již staří Chaldejci, kteří vyvinuli numerologický systém, který později převzali Hebrejci a jejich vědění se stalo součástí hebrejské kabaly.

Poznatky chaldejsko-hebrejské kabalistické školy jsou sice ve své úplnosti ztracené, přesto se s nimi částečně můžete potkat v podobě moderní numerologie. Nabízíme vám ty kousky, které se zachovaly a které k nám promlouvají moudrostí našich předků.

Rok narození a charakteristiky celých generací

Kromě dne narození numerologie pracuje i s rokem narození, jehož charakteristika je pro jedince více obecná, za to ale mnoho vypovídá o celých generacích. A tak například generaci lidí narozených v šedesátých letech spojují upřímnost, otevřenost, laskavost, ale také pochybnosti o sobě samých. Generaci sedmdesátých let šarm, originalita, nezávislost, ale i sklony k výstřednosti a závislostem. Zrozence osmdesátých letech spojuje ctižádostivost, touha vyniknout a „devadesátky" nesobeckost a schopnost bojovat za velké ideály. O všech si můžete přečíst ZDE:

Charakteristiky jednotlivých dní narození od 1. do 31. dne v měsíci

Při čtení základních charakteristik pro jednotlivé dny v měsíci byste měli mít na paměti, že existuje dvanáct znamení a tedy i dvanáct podob čísel. Každé znamení zvěrokruhu svým osobnostním charakterem může zesilovat, harmonizovat nebo být v konstrastu se základní energií čísla. Například znamení Berana dobře harmonizuje s číslem 9 a všemi jeho podobami (18. a 27.) a tedy zesiluje energii tohoto čísla, problémovým spojením pro Berany je obvykle energie čísla 8, a tedy jeho moc a vliv zeslabují. Přesto základní charakteristiky v principu fungují neomylně.

Přejeme příjemné i zábavné čtení o vašem dni narození i jeho vlivu na vaši povahu.

Charakteristiky jednotlivých dnů v měsíci:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.