Slavíte v lednu narozeniny? Pravděpodobně jste velmi kreativní a možná budete i slavní

Jaká je výhoda mít narozeniny v jednom ze dvou nejchladnějších měsíců roku? Máte perfektní „výmluvu“ se k ostatním více přitulit. Díky narozeninovým dárkům také máte hned po prosincových Vánocích další Vánoce. Narození v prvním měsíci roku ale přináší i spoustu dalších a mnohem větších výhod. Čím jsou tedy lednoví zrozenci výjimeční a co je pro ně typické?

Leden bývá měsícem nových začátků, protože je prvním měsícem v kalendářním roce. A protože je to zimní měsíc, kdy je chladno a mráz, je i jeho český název odvozen od slova led. Anglický název January je odvozen od římského boha Januse, boha začátků a změn.

Co na to věda?

Jsou předurčeni ke slávě

Tedy bohužel ne všichni lidí narození v lednu, ale pouze Vodnáři. Podle studie zveřejněné v časopise Journal of Social Sciences mají lidé narození ve znamení Vodnáře větší předpoklad než ostatní stát se celebritou. Pokud tedy nějakého Vodnáře znáte, řekněte si o autogram raději hned teď.

Nejsou tolik labilní

Studie ukazují, že lidé narození v zimních měsících bývají méně podráždění a také méně náchylní k výkyvům nálad než jedinci narození v jiných ročních obdobích.

Nabízí kreativní řešení

Jedna studie z roku 2015 odhalila, že lidé, kteří přišli na svět v lednu a v únoru měli tendenci vykazovat vyšší úroveň tvořivosti, díky čemuž byli schopní kreativního řešení problémů. Až tedy budete potřebovat s něčím poradit, víte, na koho se obrátit.

Bývají z nich lékaři nebo účetní

Jakou kariéru nejčastěji zvolí lidé narození začátkem roku? Nejběžnější volbou je dráha praktického lékaře nebo účetní. Naopak mezi nimi bývá velmi málo realitních agentů. Alespoň to tvrdí statistiky.

Muži narození v lednu si často berou ženy narozené v říjnu

S touto skutečností přišel časopis Interdisciplinary Cycle Research. U mužů, kteří se narodili v druhé polovině ledna, je 2,3krát větší pravděpodobnost, že se ožení s ženami narozenými koncem října. Zajímavá je ovšem i další statistika. Leden je údajně také nejběžnějším měsícem pro rozvod. Asi platí jednoduchá rovnice: nový rok = nový začátek.

Jsou častěji leváky

Studie z univerzity ve Vídni prokázala, že muži – pozor, ne ženy! – narození v listopadu, prosinci a lednu bývají častěji než ostatní leváci.

VELKÝ HOROSKOP NA LEDEN: PŘEČTĚTE SI, CO VÁS ČEKÁ

Lednové kameny a květiny

Jaký kámen souzní se zrozenci ledna? Odpovědí je granát. Většina lidí si myslí, že granáty jsou vždy jenom červené. Nicméně tento drahokam se může vyskytovat v mnoha dalších odstínech. Granáty symbolizují nejen mír, prosperitu a zdraví, ale také důvěru a přátelství. Ti, kteří ho nosí při sobě, se mohou podle některých legend těšit na věčné štěstí, zdraví a bohatství.

Narozeninovou květinou je karafiát. Kvete v rozličných duhových barvách a představuje všechno od lásky a náklonnosti až po zklamání. Další rostlinou spojenou s lednem je sněženka, která i přesto, že roste hodně na hřbitovech, reprezentuje naději a krásu.

Šťastná čísla

Ačkoli se rodí v prvním měsíci roku, číslo 1 není pro Kozorohy ani Vodnáře zrovna nejšťastnější. Místo toho se řadí mezi jejich šťastná čísla 4 (jako čtyřlístek) a také 22.

Co tvrdí astrologie?

Pravděpodobně moc dobře víte, že kdo se narodil do 20. ledna, patří mezi Kozorohy, a kdo později (od 21. ledna až do konce ledna), je Vodnářem.

Kozorozi jsou symbolizovaní kozou. Jejich typickými vlastnostmi jsou soustředěnost, nezávislost, organizovanost, disciplína, odhodlanost a ochota tvrdě pracovat, která je dostane na samotný vrchol. Bývají to věrní přátelé a společníci, ale nové lidi si k sobě jen tak nepřipustí.

K Vodnářům neoddělitelně patří postava nosiče vody. Mezi jejich přednosti patří nejen kreativita a hravost, ale také intelekt. Lidem se mohou jevit coby nezávislí a oduševnělí myslitelé, kteří rádi pomáhají druhým, protože mají silné humanitární instinkty.

V dobré společnosti aneb Slavní narození v lednu

V lednu se narodila spousta uznávaných politiků a osobností. Například Martin Luther King ml. (15. 1. 1929), Franklin D. Roosevelt (30. 1. 1882), Paul Newman (26. 1. 1925), Federico Fellini (20. 1. 1920), Elvis Presley (8. 1. 1935), Edgar Allan Poe (19. 1. 1809), Wolfgang Amadeus Mozart (27. 1. 1756), Michael Schumacher (3. 1. 1969), Jim Carrey (17. 1. 1962), Kevin Costner (18. 1. 1955), Kate Middleton (9. 1. 1982) nebo třeba Oprah Winfrey ((29. 1. 1954). Ze slavných Čechů můžeme uvést Karla Čapka 9. 1. 1890), Eduarda Basse (1. 1. 1888), Josefa Skupu (16. 1. 1892), Kamila Střihavku (20. 1. 1965), Michala Tučného (11. 1. 1947), Jiřího Lábuse 26. 1. 1950), Janu Brejchovou (20. 1. 1940), Pavla Lišku (29. 1. 1972), Vojtu Kotka (8. 1. 1988) nebo Annu K (4. 1. 1965).

Šárka Pelcová


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.