Astročlánky

Aktualizováno 20. července 2022 13:48

Anna Kopečková

Velký horoskop hubnutí: Kdy je nejlepší začít a kdy rozhodně ne?

Jsou období, kdy je pro nás hubnutí maximálně obtížné. Někdy je lepší si počkat na vhodný okamžik a všechno půjde jako po másle. A jak ten vhodný okamžik poznat? Zkuste se řídit svým znamením zvěrokruhu.

Určitá znamení mají zvýšený metabolismus tuků v zimě, jiná v letních měsících. Schválně se podívejte, jak se vaše hubnoucí plány a snažení shodují s přízní hvězd.

Které měsíce jsou pro dietu a pročištění nejlepší?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Hubnutí pro vás bude motivace ke zdolávání vrcholu, což je vaše oblíbená činnost. Musíte si odpustit těžká jídla a omezit alkohol.

 • Nejvhodnějším měsícem pro začátek hubnutí je – leden, květen a říjen.
 • V žádném případě nezačínejte hubnout – v dubnu, září a prosinci.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Protože milujete jídlo a jíst je pro vás opravdu požitek, nebude to s hubnutím tak snadné. Stačí však zapojit vaši tvrdohlavost. Pokud vás někdo rozčílí konstatováním, že vy přece nikdy nemůžete zhubnout, ukážete mu, že dokážete to, co si zamanete! Nesmí vás však nikdo nutit!

 • Nejvhodnějším měsícem pro začátek hubnutí je – leden, duben a listopad.
 • V žádném případě nezačínejte hubnout – v březnu, srpnu a říjnu.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Pro vás nic není na překážku a s hubnutím nemáte problém. Stačí přidat trochu pohybu a vaše energie spálí všechen přebytečný tuk. Vrhněte se co nejdříve do cvičení a za chvilku budete jako proutek.

 • Nejvhodnějším měsícem pro začátek hubnutí je – květen, září a říjen.
 • V žádném případě nezačínejte hubnout – v únoru, červnu a prosinci.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Vaše nálady jsou střídavé a stejně tak přistupujete i k hubnutí. Pokud jste v dobrém rozpoložení, tak se vám podaří zhubnout tolik, kolik potřebujete. Běda však, když má na vás vliv měsíc a vaše nálada je na bodu mrazu. Pak večery trávíte u ledničky a zaháníte chmury jídlem.

 • Nejvhodnějším měsícem pro začátek hubnutí je – duben, červenec a prosinec.
 • V žádném případě nezačínejte hubnout – v lednu, květnu a listopadu.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Jste pánem tvorstva a nějaké hubnutí se vás netýká, jste přece dokonalost sama. Přesto je občas nutné trochu pohybu a zdravý jídelníček zařadit do života. K hubnutí potřebujete nadšení a dobrý plán – třeba zhubnout do šatů na ples. V případě, že najdete důvod, který stojí opravdu za vaši námahu, tak vám nic nebude stát v cestě.

 • Nejvhodnějším měsícem pro začátek hubnutí je – leden, duben a listopad.
 • V žádném případě nezačínejte hubnout – v květnu, říjnu a prosinci.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Hubnutí je pro vás záležitost tabulek a hlídání kalorií. O všem máte přehled, a pokud něco ještě teď nevíte, tak si to před začátkem hubnutí dobře nastudujete. Potřebujete i hubnoucí deníček, kde si vše dobře zaznamenáte. Budete-li mít vše pod kontrolou, zhubnout se vám podaří a přijde spokojenost. Jen pozor, vše se musí dobře naplánovat, žádné rychlé změny nejsou pro vás!

 • Nejvhodnějším měsícem pro začátek hubnutí je – březen, říjen a prosinec.
 • V žádném případě nezačínejte hubnout – v únoru, srpnu a listopadu.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Rádi ochutnáváte všechny možné druhy jídla. Hubnutí musí být pro vás zážitek – a to nejlépe, pokud vám někdo nějakou speciální dietu bude vařit. Musí to být však pastva nejen pro chuť, ale i pro oči. Pak dokážete vše dodržovat a přizpůsobit se. Sport je také vaší vášní a tak sportováním začněte.

 • Nejvhodnějším měsícem pro začátek hubnutí je – duben, srpen a říjen.
 • V žádném případě nezačínejte hubnout – v únoru, květnu a prosinci.​

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Vaše váha je buď v rozmezí hodnot podvýživy, nebo naopak na hranici obezity. Neexistuje žádný průměr. S hubnutím máte velké zkušenosti, protože ho zažíváte celý život. Jste k sobě tvrdí a máte pevnou vůli, proto dokážete zhubnout za krátký čas. Přesto popřemýšlejte, zda není lepší si udržet stálou váhu celý život než jít z extrému do extrému.

 • Nejvhodnějším měsícem pro začátek hubnutí je – leden, duben a září.
 • V žádném případě nezačínejte hubnout – v květnu, listopadu a prosinci.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Hubnutí je pro vás hra. A vy si tak rádi hrajete. Potřebujete k tomu dětskou radost a odvahu a pak to půjde samo od sebe. Také sport vám přináší radost, tak zapojte svoje sportovní aktivity a jděte do toho s elánem, který vám je vlastní.

 • Nejvhodnějším měsícem pro začátek hubnutí je – březen, květen a září.
 • V žádném případě nezačínejte hubnout – v dubnu, říjnu a prosinci.​​​​​

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Profesionálové jako vy se na vše, co dělají, vrhnou se stejným zápalem – i na hubnutí. Nebudete se spoléhat na nějaké rady, vše si dobře prostudujete a najdete ve zdrojích a pak se rozhodnete, aniž by to někdo v okolí věděl. Vaše rozhodnutí zaručuje úspěch. Umíte být k sobě tvrdí a nekompromisní! Hubnout je pro vás zdolatelná překážka.

 • Nejvhodnějším měsícem pro začátek hubnutí je – leden, duben a říjen.
 • V žádném případě nezačínejte hubnout – v září, listopadu a prosinci.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Většinou vůbec hubnout nepotřebujete. Jste v jednom kole a obvykle se zapomenete i najíst. Dodržovat nějaká pravidla diety a cvičení není pro vás. Stejně většinu těch pravidel záhy zapomenete, protože jsou jiné důležité věci. Když už ale budete muset zhubnout třeba kvůli zdravotním problémům, tak si musíte najmout osobního poradce nebo trenéra, který vám vždy vše připomene.

 • Nejvhodnějším měsícem pro začátek hubnutí je – březen, červen a prosinec.
 • V žádném případě nezačínejte hubnout – v únoru, říjnu a listopadu.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Vaše citlivá duše potřebuje i citlivý přístup. Sport je nejlepší takový, u kterého se občas můžete i zasnít. Vhodné je plavání nebo sport, při kterém můžete poslouchat hudbu. Pozor na konzumaci alkoholu, ten se při hubnutí nedoporučuje. Hubnout začnete, ale dlouho to nevydržíte, protože na světě je přece tolik jiných zajímavých aktivit. Přesto když se opravdu rozhodnete, tak se toho zhostíte s plnou vervou.

 • Nejvhodnějším měsícem pro začátek hubnutí je – únor, srpen a říjen.
 • V žádném případě nezačínejte hubnout – v lednu, říjnu a prosinci.

Hubnout můžete i podle fází Luny. Jak na to?

1. Tělo čistěte během novoluní a úplňku.

2. S přibývajícím Měsícem si hlídejte energetickou hodnotu jídel.

3. V době ubývající Luny si můžete dopřát více oblíbených potravin.

4. Dodržujte pitný režim.

5. Nezapomínejte na pravidelný pohyb. I když vaši postavu ovlivňuje převážně strava, tělesná aktivita má nezastupitelné místo.

​​​​​​​


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 6. 2024

Pokud jste připraveni a dobře zorganizováni, Berani, měl by dnešní den proběhnout hladce a příjemně. Nebojte se oddávat fantaskním snům a věcem rozmarné povahy. Máte právo vybočit z běžné rutiny. Pokud jste však své úkoly nedělali pořádně, budete nyní muset věnovat čas dohánění a plánování dopředu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.