Celebrity

10. května 2023 14:21

Zuzana Schneidewind

Bití a tahání za vlasy. Despotický manžel Markétu Plánkovou v seriálu nešetřil

Markéta Plánková v drsné scéně s domácím násilím

Drsné domácí násilí okusila Markéta Plánková, aby ukázala divákům, jakou minulost měla její postava Stela Skoumalová v seriálu Půlnoční zpověď. Herečka označila natáčení brutálních scén za jedno z nejnáročnějších.

„Naštěstí nemám takovou životní zkušenost ani vzpomínku na partnery, kteří jsou tak nízcí a slabí, že si musí zvedat sebevědomí týráním a bitím ženy nebo dítěte. O to těžší byla pro mě celá ta děsivá atmosféra natáčení,“ vzpomíná na kruté chvilky, v nichž nastoupil kaskadér a herečku v koupelně tloukl hlava nehlava.

Plánková dále prozrazuje, jak se takové brutální scény točí. „Všechno jsme nejdřív museli nazkoušet, aby to vypadalo dobře na kameru a nedošlo ke zranění. Kaskadér byl naprostý profík, takže i když mě tahal za vlasy a mlátil hlavou o zeď a na zemi kopal do břicha, věděla jsem, že jsem v bezpečí,“ popisuje seriálová Stela, co všechno musela podstoupit a hlavně zahrát.

Nejen Půlnoční zpověď dá hercům zabrat.  Scénu jako z akčního filmu zažili i Laurinová a Gránský v ZOO

„Náročné to bylo v tom, že nemůžete předstírat strach, pláč, slzy, soply u nosu a naprosté zoufalství. To jsem musela opakovaně prožívat několik hodin, aby scéna vypadala věrohodně. Pak jsem se dozvěděla, že ta scéna byla dost vystříhaná, aby to prý diváci zvládli. Myslím, že to je škoda. Lidi by měli vidět, jak takové domácí násilí může vypadat. Navíc si za tu scénu s Jardou zasloužíme Oscara,“ vysvětluje milá herečka s lehkým úsměvem.

A proč byl vůbec do této scény s Markétou obsazený kaskadér? Jediným důvodem bylo bezpečí herečky. „Vzhledem k vážnému tématu domácího násilí jsme raději do role bývalého manžela Stely obsadili kaskadéra Jardu Sticha, aby se Markéta cítila při natáčení komfortně a zároveň aby vše působilo autenticky,“ prozrazuje producentka a jedna z autorek seriálu Kateřina Bártů. „I když scéna vypadá dramaticky, Jarda se Markéty ani nedotkl. O vše se postaralo správné postavení kamery a střih! Každopádně si všichni oddechli, když bylo hotovo. Na place byli všichni ten den zamlklí a vážní, jak to vypadalo věrohodně,“ doplňuje Jitka Bártů, režisérka a druhá autorka Půlnoční zpovědi, kterou uvidíte na Primě ve středu večer.

Čtěte také: Kaskadér Martin Hub: Všichni tvrdí, jací jsou nebojsové. Strach má ale každý


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.