Brzobohatý terčem kritiky kvůli písni od Gotta. Zničil velký šlágr, míní expert

Ondřej Brzobohatý (39) vystoupil v rámci galavečeru Pocta Karlu Gottovi, na kterém zazpíval známou píseň od zesnulého Slavíka. Skladbu Kávu si osladím si upravil do své verze, a to se nelíbilo známému skladateli Zdeňku Bartákovi (68), který ho za to zkritizoval.

Slavnostního galavečera se účastnila řada známých osobností a hvězd, kteří se rozhodli vzdát hold jednomu z největších velikánů české hudby. Díl byl odvysílaný na Silvestra a písně některých umělců jsou ke zhlédnutí například i na Youtube.

Zdeňku Bartákovi se upravená verze od Ondřeje Brzobohatého nelíbila natolik, že se k tomu vyjádřil dokonce i na sociálních sítích. „Ukázka toho, jak se dá krásně zničit velký šlágr… No, je to umění, holt… Ego ‚umělce‘ prostě zvítězilo…“ napsal na svém facebookovém profilu skladatel.

„V poslední době jsme si navykli, že radši nebudeme říkat svůj názor. Že se nikdo nesmí kritizovat, abychom ho náhodou neurazili. Já to vůči Ondrovi Brzobohatému nemyslím zle. Je to velký hudební talent. Ale tohle se podle mě a řady dalších nepovedlo. Vždyť ta písnička nešla poznat. Za mě je to v podstatě drzost,“ rozvedl svůj pohled Barták pro redakci Extra.cz.

Přišlo mi to nepatřičné, míní skladatel

Podle Bartáka se tak razantní úprava písně na podobně laděný večer nehodila. „Překonat Mistra Karla Gotta je prakticky nemožné. Málokdo má kuráž něco jeho zazpívat. Ale když už se k tomu odhodlá, měl by ctít formu, v jaké to Karel udělal. Zvlášť, když se ten večer jmenuje Pocta Karlu Gottovi, a ne Variace na téma Karel Gott, kde by byly všechny songy upravené. Tam by to bylo v pořádku. Tady mi to přišlo nepatřičné,“ pokračoval.

Během večera se našlo více umělců, kteří se odvážili píseň od Gotta trošku upravit k obrazu svému. „Některým se nelíbilo ani to, jak zazpívali kluci z 4TET s Jiřím Kornem, že to taky udělali jinak, ale proti tomu vůbec nic nemám. Mělo to nápad. Tady jsem si myslel jen to, že se Ondra trošku zbláznil,“ nešetřil kritikou Barták.

Ondřej Brzobohatý zavzpomínal na nejlepší dárek:

Brzobohatého si ale skladatel váží

Zároveň však dodal, že zná Ondřeje Brzobohatého od dětství a jsou přátelé. „Je to výborný pianista a muzikant. Nemám s ním jediný problém. Akorát tohle je úlet. Jeho ego prostě v tomhle případě vystoupalo do příliš velkých výšin. To je celé,“ uzavřel svůj pohled producent. Zdeněk Barták patří ve svém oboru mezi velká jména. Má na svědomí nestárnoucí hity jako například Nenapovídej nebo Non stop. Postaral se také o hudbu k seriálům Zdivočelá země nebo Hotel Herbich.

Jak přijal kritiku Ondřej Brzobohatý?

K samotnému incidentu se po nějaké době vyjádřil i sám Ondřej Brzobohatý. „Zaregistroval jsem to. Pana Bartáka si jako skladatele velice vážím, tak jeho kritiku přijímám s úctou a respektem mladšího kolegy. A ačkoliv se s jeho výtkou neztotožňuji, zkusím se z toho nějak poučit,“ citovala jeho slova redakce Extra.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.