Celebrity

31. ledna 2023 11:10

Josef Šťastna

Bydlení Petra Pavla: Na Hradě má k dispozici tři byty, nechce ale opustit skromný dům

Kde by bydleli prezidentští kandidáti?

Ve středu 8. března 2023 skončí ve funkci prezidenta Miloš Zeman (78) a novou hlavou státu se oficiálně stane Petr Pavel (61). Na Hradě jsou pro něj nachystány hned tři byty, on se ale nechal slyšet, že by rád dál žil ve skromném domku na Litoměřicku.

Petr Pavel se nechal opakovaně slyšet, že chce úřad prezidenta přiblížit lidem a dál se chovat velmi civilně a „normálně“. Počítá s tím, že bude jezdit na motorce, odmítá, aby ho střežila Zemanova ochranka, a nechce se ani stěhovat na Pražský hrad.

„Myslím, že prezident je první mezi rovnými. Není nikde dáno, že by musel bydlet na Hradě nebo někde na zámku,“ uvedl generál v záloze pro CNN Prima NEWS. Pavel je přesvědčený, že by dál mohli s manželkou Evou bydlet v Černoučku na Litoměřicku, kde paní Pavlová dělá zastupitelku.

Mohlo by vás zajímat: Eva Pavlová popsala svou nejhorší životní etapu. Měla jsem jen na pár koleček šunky, přiznala.

Nový prezident je v obci vnímán jako fajn chlapík a místní se shodují, že by se jim nelíbilo, kdyby jim pohodový soused „zmizel“ na pět let do Prahy. „Když má čas, zavítá například do místní pivnice, kterou provozují dobrovolní hasiči. Jedno nebo dvě pivka si tam dá. Někteří chlapi si s ním tykají. Je to vynikající člověk, perfektní chlap,“ popsal pro CNN Prima NEWS jeden ze sousedů nové hlavy státu.

Starostka tvrdí, že by se obec o prezidenta postarala

Starostka obce Lucie Kavánová je přesvědčená, že by Černouček dokázal zajistit bezpečí i nové hlavě státu. „Když byl v NATO, měl taky ochranku. Takže jsme to už zažili a místním to vůbec nevadilo. A myslím, že by to nevadilo ani tentokrát. Vždycky když měl přijet, ochranka to tady nejdříve prohlédla,“ popsala starostka webu iDNES.cz.

Pokud bude chtít nový prezident v Praze přenocovat, bude si moci vybírat, kde složí hlavu. Na Pražském hradě jsou mu k dispozici tři byty. Jeden z nich pro Tomáše Garrigua Masaryka vybudoval hradní architekt, Slovinec Josip Plečnik, přímo ve druhém patře Nového královského paláce.

Pavel ale zatím skutečně počítá s tím, že jeho sídlo bude dál v malebné obci nedaleko hory Říp. Obyčejný dům v řadě novostaveb na okraji vesnice, kde nejčastěji žijí mladé rodiny s dětmi, by se tak na pět let stal zřejmě nejsledovanější nemovitostí v České republice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.