Herečka Kristýna Boková zažila pokus o znásilnění. Nikdy jsem se tak nebála, přiznala

Boková ke znásilnění

Herečka Kristýna Boková se na sociální síti svěřila svým fanouškům o hrůzném incidentu, který zažila před pár dny. Bývalá manželka Pavla Lišky čelila drsnému napadení spojenému s pokusem o znásilnění. „Myslela jsem si, že se případnému znásilnění dokážu ubránit,“ napsala herečka.

Oblíbená česká herečka Kristýna Boková a trojnásobná maminka v sobotu prožila hrůzný zážitek, který dokáže v člověku zanechat trauma na celý život. Sama o tom promluvila na svém Instagramu v rozsáhlé zpovědi, skrz kterou se chtěla fanouškům svěřit se strachem a bezmocí, již prožila jen před pár dny během společného víkendu se svou maminkou.

Hrůzný zážitek herečka popsala na sociální síti

„Zažila jsem ve svém životě dost. Dost hezkého i hnusného,“ začala Boková svůj status, ze kterého běhá mráz po zádech. „Od zatýkání mého tatínka, když mě vedl do školy, a strach z neznáma, strach a usínání s jeho kabátem, když byl ve vazbě. Od úchyláčků po úchyla, co už byl za hranicí se jen exhibovat. Od zadržení na japonském letišti s podezřením, že se jedu živit tělem jinak než tancem, až k dobrodružné cestě do N. Y., kde se střílelo na ulicích a dvojčata padla k zemi – a já to vše viděla, dokonce jsem tam měla být, ale život to zařídil jinak a já už nikdy neuvidím ten pohled z kavárny nahoře dvojčat (to vůbec neva), ale taky jsem s nimi neletěla k zemi a prožila další krásná potkání s lidmi, kteří jsou darem. Od potratu až ke strachu o malé miminko, které se narodilo malinké a chrochtalo, protože cesta k životu byla trošinku složitější. Od nešťastného hledání své cesty až po ztrátu ‚přátel‘, kteří mně léta lhali, manipulovali a okrádali. Od facky od ku*vy, která měla strach, že jí beru práci, až po napadení, které se mi stalo teď,“ napsala otevřeně bývala manželka Pavla Lišky v první části příspěvku.

Neměla strach o sebe, ale o maminku a děti

Ačkoli v textu přesně nepopsala, co jí násilník provedl, z jejích slov je jasná vděčnost za to, že dokázala uniknout, ale také neskonalý strach, který prožila. „Nikdy jsem se tak nebála, ne o sebe, ale o svou maminku, která byla se mnou, o život svých dětí, které by beze mne měly jiný život,“ vzpomínala Boková na své pocity, jež jsou ještě velmi čerstvé a bolestivé.

„Myslela jsem si, že případnému znásilnění se dokážu ubránit (bolí mě to za všechny, kteří se neubránili), protože když jsem teď v sobotu dostala pěstí v běhu za životem od zla, který spí jen v nás lidech a vychází jako prázdnota ven z lidí. Pochopila jsem, že kdyby mě nezachránilo něco, co mě vždy zachrání na hraně toho, co je život a nic. A vždy mi jen ukáže hranu a vrátí mě do laskavé náruče si vážit toho tady a teď. Kdyby těch ran bylo víc nebo o trochu výš, už bych o sobě nevěděla a té síle zla bych se neubránila,“ vyzpovídala se herečka ze svých silných emocí.

Roztřesená, ale vděčná za svůj život

„Jsem v pořádku, nejsem znásilněná, ale víc jsem porozuměla, a to i díky následnému vyslýchání a laskavým a soucitným policistům (měla jsem štěstí), přes kontrolu lékařů, kteří už tak laskaví nebyli, i když přes upřímné slzy se probudili, a nakonec přišla soucitná lékařka, která probudila soucit i u svých kolegů. Porozuměla jsem trošku víc, jak to oběti nemají jednoduché a musí ustát další a další překážky, které jejich bolavé duše a těla musí překonat k cíli, který bohužel není v tomhle soudním nesoudném světě jistý,“ popsala Kristýna Boková i situaci, která následovala po napadení, a zároveň vyzvala všechny oběti násilí, aby se nebály promluvit o svém trápení.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.