Celebrity

1. prosince 2021 05:59

Anna Kopečková

Jaký vánoční dárek potěší královnu? Kate prozradila, čím Alžbětu II. před lety překvapila

Kate je již deset let manželkou prince Williama a za tu dobu se stala pevnou součástí britské královské rodiny. I ona se ale na začátku musela potýkat s velkou nervozitou. Například ve chvíli, kdy měla trávit první Vánoce v přítomnosti Alžběty II. a přemýšlela, jakým dárkem ji potěšit a zároveň neurazit.

Být přijat do královské rodiny není úplně jednoduché. Říká se, že královna Alžběta II. i další členové královské rodiny rádi podrobují nováčky různým zkouškám. Někdy se tomu říká takzvaný Balmoral test podle zámku Balmoral ve Skotsku, který slouží převážně jako letní sídlo. Členové královské rodiny tu s oblibou tráví svůj čas, který si občas zpříjemňují i různými žertíky. Jakési iniciační zkoušce podrobují nejen různé politiky, ale i nové partnery členů královské rodiny.

Vévodkyně z Cambridge si zkouškou prošla před lety během Vánoc, které královská rodina tradičně tráví na hradě Sandringham vzdáleném asi 180 kilometrů od Londýna. Nejenže obstála na výbornou, dokonce svou přítomností vnesla do královských Vánoc svázaných tradicemi svěží vítr. A navíc přišla vyzbrojena promyšleným domácím dárkem pro Její Veličenstvo.

Vlastnoručně vyrobený a navíc jedlý!

Na své první vánoční svátky po boku Williama zavzpomínala Kate před pěti lety v dokumentu natočeném u příležitosti královniných 90. narozenin. Měla prý tehdy velké obavy z toho, co dát královně jako dárek, aby ji neurazila. „Přemýšlela jsem: ‚Bože, co jí mám dát?‘ Vzpomněla jsem si na to, co bych dala svým prarodičům, a rozhodla jsem se udělat babiččin recept na chutney.“ I když Kate přiznala, že to mohlo dopadnout katastrofálně, nakonec vše dobře dopadlo. Dárek, ze kterého byla až do poslední chvíle dost nervózní, královnu potěšil a dala to najevo svým osobitým způsobem. Aby ukázala, že byl náležitě oceněn, postarala se o to, aby byl zakomponován do vánočního jídla, které se podávalo následující den. Jak dodala Kate, byla to typická ukázka způsobu, jakým královna přemýšlí a snaží se o každého pečovat.

K jídlu se pojí i jedna velmi zvláštní tradice, kterou se královna prý snaží dodržovat – a tou je vánoční vážení. Před večeří se všichni hosté musí zvážit a číslo jí sdělit. Po jídle je královna převáží, aby se ujistila, že se všichni dosytosti najedli. Zda je tato tradice pravdivá, nebo ne, zjistíte patrně pouze tehdy, pokud se dostanete na sváteční hostinu do paláce.

Popularita Kate stoupá

Kate patří k nejoblíbenějším členům britské královské rodiny a zdaleka to není jen proto, že je krásná, milá a inteligentní. Má ukázkové chování na veřejnosti i v soukromí, zejména vůči zaměstnancům, je vzorná matka a dokáže tvrdě pracovat. A postupem času je stylovější a sebevědomější. Také královně Alžbětě po počáteční nedůvěře Kate přirostla k srdci a stala se její blízkou důvěrnicí a oporou. Podle průzkumu, který proběhl letos v dubnu, si 76 % Britů myslí, že Kate bude jednou dobrá královna. A vévodkyně se na tuto roli připravuje velmi zodpovědně.

První Vánoce bez Philipa

Královská rodina, která tráví vánoční svátky na hradu Sandringham, musela loni po mnoha letech tuto tradici porušit kvůli pandemii koronaviru. Královna byla o Vánocích se svým manželem na hradě Windsor a bohužel to byly poslední svátky, které trávili spolu. Princ Philip letos v dubnu zemřel, bylo mu téměř 100 let.

Letos se královna, která se poslední dobou potýká se zdravotními problémy a lékaři jí nařídili více odpočívat, nechala slyšet, že je pro ni velmi důležité, aby se o Vánocích sešla celá rodina. Tedy včetně Harryho s Meghan, kteří žijí v Kalifornii. Je ale zatím otázkou, zda se to nakonec podaří.

Sdílejte článek
Štítky hrad tradice Vánoce Alžběta II. Skotsko královna Alžběta II. královská rodina vánoční dárek vánoční tradice Britská královská rodina William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu Princ Philip, vévoda z Edinburghu

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.