Celebrity

5. listopadu 2021 05:59

Anna Kopečková

Královna chystá velké vánoční setkání. Proč je pro ni tak důležité, aby se potkala celá rodina?

Královna Alžběta II., jejíž zdravotní stav koncem října vyvolal velký rozruch, se rozhodla uspořádat letos o Vánocích velké rodinné setkání, na kterém by neměl chybět ani princ Harry s manželkou Meghan a dětmi. Být obklopena milovanou rodinou je pro ni prý mimořádně důležité. Je za jejím přáním snad něco víc než jen touha po rodinném setkání?

Alžběta II., která v dubnu oslavila již 95. narozeniny, je nejdéle vládnoucím britským monarchou. Příští rok to bude již 70 let od okamžiku, kdy usedla na královský trůn, a při této příležitost plánuje oslavu svého platinového jubilea. S blížícím se výročím zároveň ale roste obava, že by se ho také nemusela dožít a jejímu zdravotnímu stavu je v poslední době věnována velká pozornost.

Velký rozruch vzbudila koncem října zpráva, že královna strávila noc v nemocnici, což nejdříve Buckinghamský palác zatajil s tím, že královna tráví čas na hradě Windsor. Později za to sklidil velkou kritiku. Jak uvedl The Sun, podle několika královských expertů, korespondentů a novinářů byly tyto informace zavádějící a veřejnost nebyla pravdivě a plně informována o tom, jak se královně opravdu daří. Jak je vidět, zatajování informací ohledně zdravotního stavu hlavy státu tedy není jen českou specialitou.

Podle mluvčího paláce královna absolvovala v nemocnici několik vyšetření a dostala od lékařů doporučení, aby nejméně dva týdny odpočívala, nepodnikala žádné oficiální návštěvy a věnovala se pouze méně náročným pracovním povinnostem. Několik dní předtím se také na radu lékařů vzdala alkoholu, což v jejím případě znamená odpustit si pravidelnou večerní sklenku Martini.

Královna musí v práci zvolnit

Právě nedávné zdravotní komplikace přiměly královnu k tomu, aby uspořádala setkání celé rodiny na tradiční vánoční oslavě na venkovském sídle v Sandrindghamu. „Tento rok je pro Její Veličenstvo více než kdy jindy neuvěřitelně důležité, aby byla obklopena svými milovanými,“ řekl zdroj blízký královskému paláci deníku The Mirror. „Královna je připravena pohostit každého, protože doufá, že se v nadcházejících týdnech vrátí k plnému zdraví.“

Alžběta je pověstná svou pracovitostí a hodlá se vrátit do práce co nejdříve. Podle oficiálního prohlášení Buckinghamského paláce by to mělo být 14. listopadu, v Den památky padlých, aby se mohla zúčastnit každoroční vzpomínkové akce National Service of Remembrance konané v Londýně. Jak uvedl magazín US Weekly, je si zároveň vědoma toho, že tu nebude věčně, a začala některé své povinnosti postupně předávat svému synovi princi Charlesovi a vnukovi princi Williamovi.

„Její Veličenstvo odpočívá na příkaz lékařů se záměrem, aby si během vánočních prázdnin mohla naplno užít společnost své široké rodiny,“ dodal zdroj pro The Mirror .„Poté, co byla nucena zrušit řadu pracovních schůzek, bude pro ni rodinné setkání dokonalou vzpruhou.“

Dorazí i Harry s Meghan?

Královna není jediná, kdo se těší na vánoční rodinné setkání. Dorazit plánuje i princ Harry s manželkou Meghan, kteří se v minulém roce zřekli královských povinností a žijí v Kalifornii. Královna by tak po delší době mohla znovu vidět svého vnuka, dvouletého Archieho, a konečně poprvé i malou Lillibeth, která se narodila letos začátkem června a své jméno Lilibet „Lili“ Diana dostala po zesnulé babičce Dianě a prababičce Alžbětě II. Může se ale stát, že Harry nebude čekat až na Vánoce a dorazí s rodinou do Anglie už dřív. Jak uvedl magazín US Weekly, Harry byl zděšený zprávou o hospitalizaci své babičky a kvůli velké vzdálenosti, která ho od ní momentálně dělí, se cítil naprosto bezmocný. Dodnes se cítí velmi provinile kvůli tomu, že se nestihl osobně rozloučit se svým dědečkem, princem Philipem, který zemřel letos v dubnu. A nikdy by si prý neodpustil, kdyby se to samé stalo s jeho milovanou babičkou.

Královská rodina Harrymu s Meghan moc nevěří

The Sun již dříve informoval, že královnin personál původně vůbec nechtěl Harryho s Meghan na Vánoce pozvat, protože minulý rok pozvání odmítli a důvod byl patrně jiný než lockdown. Otázka je, jak se k návštěvě prince Harryho a Meghan postaví zbytek rodiny. Jejich vztahy stále nejsou ideální a vůči Harrymu s Meghan pořád panuje nedůvěra. Důvodem je nejen šokující rozhovor Harryho a Meghan se slavnou moderátorkou Oprah Winfrey letos v březnu, v němž otevřeně kritizovali královskou rodinu a obvinili ji například z rasismu. Obavy královské rodiny pramení i z velmi lukrativní dlouhodobé smlouvy, podle které by měli Harry s Meghan natáčet filmy a pořady pro americkou společnost Netflix. Poměrně velkým důvodem k obavám jsou i knižní paměti prince Harryho, které by měly mít celkem čtyři díly a slibují, že budou velmi upřímné a osobní. První díl by měl vyjít už příští rok.

Problémy s důvěrou v Harryho s Meghan potvrdila i britská spisovatelka a expertka na královskou rodinu Angela Levinová, která napsala mimo jiné i biografii prince Harryho: „Královna by byla návštěvou potěšena, protože zbožňuje Harryho, i když nesouhlasí se vším, co dělá. Ale myslím, že pro ostatní členy královské rodiny je to docela těžká doba. Myslím, že to bude velmi, velmi obtížné, pokud přijedou, protože máte pocit, že jim nemůžete věřit a mohli by to použít pro svůj další dokument nebo pro svou další knihu.“

Zatím to vypadá, že Harry zkrátka chce jen navštívit svou milovanou babičku, dokud je ještě naživu. A zda to bude o Vánocích, nebo před nimi, ukáže až čas. Můžeme jen doufat, že všichni členové královské rodiny zapomenou alespoň na chvíli na nevyřešené spory a křivdy a užijí si společně s královnou Vánoce. Nikdo neví, kolik takových ještě bude.

Sdílejte článek
Štítky Vánoce Alžběta II. princ Harry Meghan Markle královna královská rodina princ Philip William Alžběta zdraví

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.