Celebrity

25. června 2023 05:28

Petra Kloidová

Pohřeb Libušky Šafránkové: Celebrity vzpomínají na představitelku Popelky

Poslední rozloučení s Libuší Šafránkovou probíhá právě dnes v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově. Následně tam proběhne pohřeb v rodinném kruhu. Většina slavných osobností vzpomíná na Libuši Šafránkovou jako na „Libušku“...

Zdeněk Svěrák zavzpomínal na filmovou manželku

V Obecné škole si Zdeněk Svěrák s Libuškou Šafránkovou zahráli manžele. Společně se ale potkali v několika filmech. Na oblíbenou herečku a kamarádku zavzpomínal i pro pořad Showtime: „Já jsem vždycky herečce Šafránkové říkal Libuško, nikdy jsem nevypustil Libuše. Asi proto, že to byla taková milá holka. Dokázala vás rozesmát i dojmout,“ svěřil se.

Pokud se Zdeňka Svěráka zeptáte, jaký film si s Šafránkovou nenechá ujít, je to její role v komedii Vesničko má středisková, kde hrála nevěrnou manželku žárlivého Josefa Turka. „Nedívám se na celý film, ale vždyky řeknu manželce: ‚Zavolej mě, až tam bude Libuška.‘ A to na hrázi rybníka, kde počítá manželovi, jak dlouho vydrží na jeden nádech pod vodou,“ dodal.

Jak na Libušku Šafránkovou vzpomíná herec Jan Hrušínský?

ČTĚTE TAKÉ: Pánbůh vybírá poslední dobou špatně. Smrt Šafránkové oplakávají Jandák, Havlová i Babiš

Nemocná Šafránková podporovala Jana Hrušínského, když prožíval vážnou nemoc

Smutek nad smrtí Libuše Šafránkové vyjádřil i herec a principál pražského Divadla na Jezerce Jan Hrušínský. Ve vstupu CNN Prima News zmínil její neobyčejně laskavou povahu. Podle něj byla velký charakter. Když v roce 2015 bojoval o život kvůli prasklému žlučníku, tepně a oboustrannému zápalu plic, strávil tehdy celkem dvanáct dní v umělém spánku. Šafránková mu prý volala a snažila se jej povzbudit, přestože sama v té době bojovala s rakovinou plic. „Já jsem nevěděl, že v té době sama zápasila se závažnější chorobou. To je pravá podstata Líby Šafránkový. Takový byla člověk,“ řekl CNN Prima NEWS Hrušínský.

Šafránková jako spolužačka bývalé první dámy

Bývalá první dáma Dagmar Havlová se Šafránkovou studovala na konzervatoři. Její smrt ji tak šokovala, že se nezmohla na dlouhé vzpomínání: „Všechno ve mně pláče. Je to hrozné,“ řekla pro CNN Prima NEWS. Na Libušku Šafránkovou vzpomínají i celebrity na sociálních sítích. Upřímnou soustrast vyjádřila i zpěvačka Lucie Bílá: „Je mi to neskutečně líto. Budete nám moc chybět Libuško, Popelko naše milovaná,“ napsala.

Jak na Libušku Šafránkovou vzpomínají politici a další veřejně známé osobnosti čtěte na CNN Prima News.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.