Celebrity

11. února 2021 05:59

beccy@seznam.cz

Rebelové slaví 20 let. Jak se změnili herci kultovního muzikálu? A co teď dělají?

Oblíbený filmový muzikál Rebelové slaví dvacet let od uvedení do kin. Kultovní film Filipa Renče, který se odehrává v českém pohraničí mezi červnem a srpnem 1968, se stal hitem pro všechny generace. Není snad nikdo, kdo by neznal příběh tří maturantek a tří uprchlíků z armády. Příběh plný chytlavých melodií a lásky, která nakonec skončí rozdělením hlavních hrdinů. Jak vzpomínají herci na natáčení? A jak dnes vypadají?

A jak vzpomíná na natáčení filmu režisér Filip Renč? „Byl to takový můj splněný filmový sen, natočit si muzikál. Ta melodičnost a krása písniček z 60. let. Má to náboj, mladí si to vzali za svůj novej styl.“

Filip Renč tehdy i zariskoval, nesáhl po známých hercích, ale zvolil neokoukané tváře. A vyplatilo se. „Do hlavních rolí jsem obsadil Honzu Révaie a Zuzanu Norisovou, nebyli to herci, ale tanečníci. Honzu jsem znal z divadelních prken a bylo mi jasné, že bude holky lákat,“ přiznává režisér.

Jan Révai na natáčení muzikálu vzpomíná také s láskou: „Tehdy to byla jiná energie, naděje a očekávání. Tenhle film bylo splnění snu. Točilo se v létě, byli jsme všichni mladí a děj se odehrával v krásných lokacích. Byl to můj první velký filmový počin a já za něj i po dvaceti letech stále děkuji.“

Zuzana Norisová se na plátně potkala se sestrou Soňou. „Hrajete stejně,“ prohlásil Renč

Filmová Terezka, Zuzana Norisová, se nedávno stala dvojnásobnou maminkou. V rozhovoru přiznala, že z natáčení Rebelů a hlavní role byla tehdy tak „vykulená“, že neměla na jídlo ani pomyšlení a diváci ji kritizovali za vyhublou postavu. Sama říká, že to období nebylo zdravé, ale na plátně to vypadalo dobře.

Tenkrát měli Zuzanu všichni za Terezku z Rebelů, což jí šlo trochu na nervy, ale zase měla mnoho obdivovatelů: „Hlavně děti si Rebely hodně oblíbily. Měli mě rádi malí kluci od tří do nevím kolika a pak důchodci. Takové kategorie jsem obsáhla, což je milé,“ prozradila Zuzana v rozhovoru.

Na plátně se potkala i se sestrou Soňou Norisovou, která hraje v seriálu V.I.P. vraždy: „Pamatuju si jeden záběr na konci Rebelů, kdy jedeme v autě a obě dvě se sestrou jsme vidět, a Filip říká: „To je hloupý, vypadáte jako sestry, musíte hrát jinak!“ My jsme zvyklé spolu hrát a hrajeme spolu hrozně rády. Baví nás to, máme stejný humor, máme rády minimalismus. Někdy si vymýšlíme i svoje fórky. Já jsem možná v některých věcech odvážnější a ségra zase více přemýšlí, proto taky dostáváme každá úplně jiné role.“

Muzikál Rebelové se bude hrát v divadelní podobě. Režíruje ho ten nejpovolanější, Filip Renč, a v inscenaci dokonce hraje i Honza Révai, tentokrát však otce Terezy. V jeho roli Šimona se střídají herec Petr Ryšavý, kterého znáte ze seriálu Sestřičky a Roman Tomeš, který také hraje ve Slunečné.

Chcete vidět Jana Révaie v seriálech?

VELMI KŘEHKÉ VZTAHY VIP VRAŽDY KREJZOVI


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.