Celebrity

18. února 2022 06:00

Anna Kopečková

Padesátiletá Vendula Pizingerová: Už dávno mě napadlo, že bych si dítě ještě zopakovala

Prezidentka nadačního fondu Kapka naděje zažila několik velkých tragédií – zemřela jí malá dcera a zastřelil se jí manžel. Zdá se ale, že se karta obrátila a na prahu padesátky prožívá se svou novou rodinou jedno z nejkrásnějších životních období a raduje se z pokroků svého ročního syna.

Vendula Pizingerová to v životě neměla vůbec jednoduché. Její první dítě, dcera Klárka od roku a půl trpěla leukémií a ve čtyřech letech zemřela. Tři dny po její smrti založila Vendula nadaci Kapka naděje, jejímž cílem je pomáhat vážně nemocným dětem. Další velká rána přišla o necelých sedm let později, kdy její manžel, hudební skladatel Karel Svoboda, údajně spáchal sebevraždu. Kolem jeho smrti ale dodnes zůstává spousta otazníků. Zůstala tehdy sama se synem Jakubem, kterému ještě nebyly ani dva roky. Jak později přiznala, pár let po jeho smrti jí doslova proteklo mezi prsty. „Několik následujících let na mě probíhal takový mediální hon. Tyto roky mám v úplné mlze," svěřila se v rozhovoru pro Prima Ženy.

Šťastná třináctka

Štěstí nenašla ani po boku podnikatele Patrika Auše, za kterého se provdala v roce 2009. Manželství skončilo po třech letech. A mnozí nedávali moc šancí ani jejímu vztahu s o 15 let mladším Josefem Pizingerem, kterého si vzala po dvouleté známosti v roce 2015. O to víc všechny překvapila, když ve svých 48 letech oznámila, že čekají přírůstek do rodiny.

Malý Josífek se narodil 13. října 2020, přesně v den narozenin jejího manžela. Pro Vendulu to bylo šťastné znamení. „Myslím si, že je to symbolické. Naše rodiny jsou tak zvláště karmicky spojené. Nemyslím si, že tohle všechno byla náhoda a manželovo šťastné číslo je třináctka, takže to všechno zatím sedí," prozradila Vendula půl roku po porodu v rozhovoru pro eXtra.

Novou rodinu založila i s ohledem na svého syna Jakuba, který letos v květnu oslaví už 17. narozeniny a vlastního tatínka si moc neužil. „Jakub měl smůlu, že přišel v roce a půl o tátu. Po té tragédii, co se stala, mi to všechno tak nějak proteklo mezi prsty. Bylo to strašně zvláštní. Říkala jsem si, že bych si dítě možná ještě někdy chtěla zopakovat. A je to i s úctou k tomu Kubovi, protože to neměl v životě jednoduché. Tak chci, aby kluci měli hezký vztah jako bráchové,“ vysvětlila pár měsíců po narození druhého syna v pořadu Showtime. „Věřím, že ten malej brácha bude mít hezké dětství a že se toho všeho bude účastnit i ten velkej.“

Bude z talentovaného Jakuba veterinář?

Starší Jakub po svém otci Karlu Svobodovi sice podědil stoprocentní hudební sluch, v jeho stopách ale zřejmě nepůjde. „Zatím není tak pilnej, jako býval jeho táta. Dala jsem ho na klavír už dvakrát. Jednou před učitelkou utekl do sklepa, a když chodil do Školy umění, nechtěl se pro změnu učit noty. Vždycky mi říkali: Nedávejte ho z toho klavíru pryč, je neskutečně talentovaný. Ale jak mu lidi odmala připomínali, že jeho tatínek byl hudební skladatel a že on určitě taky bude hrát na klavír, nechtělo se mu do toho,“ prozradila Vendula Pizingerová před dvěma lety pro Blesk.cz.

Jakub nyní studuje veterinární obor na střední zemědělské škole. „Karel začal komponovat až ve třiceti, tak pokud se Jakub bude chtít jednou věnovat umění, ještě má čas,“ dodala Vendula, které by se líbilo, kdyby její syn šel na vysokou a stal se z něj veterinář.

Otec a syn hvězdami Instagramu

Vendula Pizingerová fotkami své rodiny pravidelně zásobuje své fanoušky na Instagramu, což kvituje zejména ženské publikum. Její manžel je prý totiž ideálem všech žen a důvodem není jen to, že se o malého synka skvěle stará. „Je mu totiž pořád horko a jakmile přijde domů, svlékne se většinou do půl těla. Neuvědomila jsem si, jak to působí navenek. Když tu takto vozí kočárek nebo houpe dítě, vypadá to všechno pak jak reklamní fotky,“ vysvětlila pobaveně před rokem v pořadu Showtime.

Svému otci už ale v popularitě na Instagramu šlape na paty jeho malý syn. „Pořád se směje, je nositelem dobré nálady. Já sice moc nespím, a zrovna v tomhle období zvlášť (rostou mu zuby), ale jinak mám radostné dítě doslova od narození. Je hrozně rád na světě a asi to takhle dává najevo,“ popsala Vendula svého synka v rozhovoru pro Ona Dnes.

Mateřství v pozdním věku má spoustu výhod

Mateřství je náročné v každém věku. Jenže ve dvaceti má člověk přece jen víc energie než o třicet let později. Vnímá to tak i Vendula, která letos v únoru slaví padesátiny? „Nepřijde mi to. Některé holky jsou s prominutím zdechlé ve dvaceti a jiné aktivní ještě po sedmdesátce. Já jsem stále blíž těm aktivním. Vlastně jsem ještě nikdy žádnou klidovou fázi nezažila,“ řekla v rozhovoru pro Ona Dnes.

I když ji samozřejmě jako každou maminku často přemůže únava, v pozdním mateřství vidí mnoho výhod. „Už nejsi nervózní. Josef je moje třetí dítě, takže jsem si jistější v kramflecích. Víš, že děti jsou gumový a že se nic moc neděje,“ svěřila se v pořadu Showtime, když bylo Josífkovi pět měsíců, ale jedním dechem dodala, že je to s ním náročnější: „On je jiný než ty dvě předtím. Má jiného otce a je akčnější. Ve třech měsících se už přetočil a musí se hlídat. Je to náročná mateřská dovolená. Jsou dny, kdy spí, ale víc dnů je, kdy nespí.“

I když rány z minulosti už z velké části zahojil čas, stále o sobě říká, že má doživotní stigma. „Jsem ta, které umřela malá dcera, i ta, které se zastřelil manžel. Navenek působím jako ranařka, ale uvnitř jsem hodně citlivá. Jen se nesvěřuju každému na potkání," dodala Vendula, která je na prahu padesátky opravdu šťastná a my jí přejeme, aby jí štěstí hodně dlouho vydrželo.