Česká Miss World 2013 Lucie Holíková (Kovandová) přiznala poporodní deprese. Uvažovala o babyboxu
Někdejší královna krásy Lucie Holíková dříve Kovandová (29) otevřela v pořadu Mámy sobě mateřské tabu – poporodní deprese. S psychikou na dně byla rok. Teď lituje toho, že nevyhledala odbornou pomoc. Prvních několik měsíců syna Tomáška protrpěla.
„V porodnici to bylo všechno v pohodě, to jsem si užívala, ale když jsme přijeli domů a manžel musel odjet na zápasy, tak jsem začala v sobě cítit úzkost, nedokázala jsem jíst a pokaždé, když mi řekl, že jeden na trénink nebo někam pryč, tak mě bylo zle. Měla jsem panickou hrůzu, že tady budu sama a jenom jsem brečela,“ popisuje manželka brněnského hokejového útočníka Petra Holíka.
Modelce s jejími psychickými stavy kromě manžela pomáhali i rodiče, kteří se snažili být s ní, jak jen mohli. Lucie byla totiž vystresovaná kdykoliv syn zabrečel.
„Pamatuju si moment, kdy od rána nepřetržitě brečel a já tady byla sama. Když manžel přijel ze zápasu, tak jsem se složila, protože pořád nešel uspat, a tak jsem prohlásila, že ho snad už dám do babyboxu. Na to manžel řekl, že už tohle nikdy nechce slyšet, že to bylo naposledy, kdy jsem něco takového vyslovila a já si pak uvědomila, co jsem to vůbec řekla,“ vypráví Lucie se slzami v očích moderátorce Andree Antony.
Teď má obavy z toho, že pokud by se rozhodli pro druhé dítě, bude se podobná situace opakovat. Je proto přesvědčená, že odbornou pomoc by vyhledala ještě před porodem. Co Lucii z poporodních depresí pomohlo a jak se na náročné období dívá s odstupem času?
Odpovědi najdete v nedělním díle Mámy sobě na instagramových profilech České mincovny, Andrey Antony a samozřejmě následně na webu Prima Ženy.
CELÝ DÍL S LUCIÍ HOLÍKOVOU UŽ 21.5. V 19:00!
Sledujte Mámy sobě! Už jste viděli díl s Veronikou Arichtevou?
Hlavním partnerem pořadu je Česka mincovna
Česká mincovna z Jablonce nad Nisou je spolehlivým partnerem České národní banky již od svého založení v roce 1993. Za tu dobu vyrazila na 3,5 miliardy mincí. Pro ČNB vyrábí veškeré kovové oběživo, které Čechům cinká v kapsách, tj. 1, 2, 5, 10, 20 a 50Kč mince, ale také všechny zlaté a stříbrné pamětní mince s nominálními hodnotami 200, 500, 5 000 a 10 000 Kč.
Vedle výroby pro potřebu státu Česká mincovna každoročně připravuje vlastní emisní plán, který obsahuje stovky titulů. Snoubí se v nich špičkové umělecké a řemeslné zpracování, přísně omezený emisní náklad a přednosti drahých kovů. Investiční mince nabízejí uchování a zhodnocení finančních prostředků.
Dárkové mince a medaile jsou pak určené k různým příležitostem jako např. novorozeným miminkům, novomanželům či absolventům škol a je možné na ně vyrýt osobní věnování. Zlato a stříbro jsou symboly luxusu již tisíce let, po které lidem propůjčovaly moc, umožňovaly budovat i bořit říše, budit zájem krásných žen a jít za svými sny. Díky České mincovně už člověk nemusí být egyptským faraonem nebo karibským pirátem, aby se mohl těšit z lesku drahého kovu a výhod, které přináší. Přesvědčte se sami na www.ceskamincovna.cz