Mámy sobě

16. května 2023 17:57

Andrea Antony , Michaela Švarcová

Česká Miss World 2013 Lucie Holíková (Kovandová) přiznala poporodní deprese. Uvažovala o babyboxu

Někdejší královna krásy Lucie Holíková dříve Kovandová (29) otevřela v pořadu Mámy sobě mateřské tabu – poporodní deprese. S psychikou na dně byla rok. Teď lituje toho, že nevyhledala odbornou pomoc. Prvních několik měsíců syna Tomáška protrpěla.

„V porodnici to bylo všechno v pohodě, to jsem si užívala, ale když jsme přijeli domů a manžel musel odjet na zápasy, tak jsem začala v sobě cítit úzkost, nedokázala jsem jíst a pokaždé, když mi řekl, že jeden na trénink nebo někam pryč, tak mě bylo zle. Měla jsem panickou hrůzu, že tady budu sama a jenom jsem brečela,“ popisuje manželka brněnského hokejového útočníka Petra Holíka.

Modelce s jejími psychickými stavy kromě manžela pomáhali i rodiče, kteří se snažili být s ní, jak jen mohli. Lucie byla totiž vystresovaná kdykoliv syn zabrečel.

„Pamatuju si moment, kdy od rána nepřetržitě brečel a já tady byla sama. Když manžel přijel ze zápasu, tak jsem se složila, protože pořád nešel uspat, a tak jsem prohlásila, že ho snad už dám do babyboxu. Na to manžel řekl, že už tohle nikdy nechce slyšet, že to bylo naposledy, kdy jsem něco takového vyslovila a já si pak uvědomila, co jsem to vůbec řekla,“ vypráví Lucie se slzami v očích moderátorce Andree Antony.

Teď má obavy z toho, že pokud by se rozhodli pro druhé dítě, bude se podobná situace opakovat. Je proto přesvědčená, že odbornou pomoc by vyhledala ještě před porodem. Co Lucii z poporodních depresí pomohlo a jak se na náročné období dívá s odstupem času?

Odpovědi najdete v nedělním díle Mámy sobě na instagramových profilech České mincovny, Andrey Antony a samozřejmě následně na webu Prima Ženy.

CELÝ DÍL S LUCIÍ HOLÍKOVOU UŽ 21.5. V 19:00!

Sledujte Mámy sobě! Už jste viděli díl s Veronikou Arichtevou?

Sdílejte článek
Štítky manželé Česká mincovna poporodní deprese Babybox Petr Holík Lucie Kovandová Mámy sobě

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 6. 2023

Úkoly všeho druhu vám dnes budou připadat jako Herkulova práce, Berani. Kvůli přepracování a napětí se můžete cítit trochu pod psa. Možná by bylo dobré, kdybyste si na chvíli odpočinuli o samotě. Pokud to nejde, snažte se alespoň trochu uklidnit. Také některé nečekané změny ve vašem okolí by mohly rozvášnit jazyky. Než začnete dělat ukvapené závěry, nezapomeňte si ověřit fakta.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.