Celebrity

17. listopadu 2022 13:40

Vanesa Havlíková

Chantal Poullain prozradila, jak bojuje se stresem. Nedívejte se jen na sebe, radí

Chantal Poullain slavnostně pokřtila nový kalendář a promluvila o proměnách

Šarmantní herečka Chantal Poullain (66) pokřtila svůj už 13. kalendář Proměny, který je rekapitulací všech předchozích let. Redakci Prima Ženy při té příležitosti exkluzivně prozradila, jak to má s proměnami, jak bojuje s nadměrným stresem a že není nic špatného na tom občas si pobrečet do polštáře.

Na křest již ikonického charitativního kalendáře, který od roku 2010 pravidelně vydává její nadace Archa Chantal, letos dorazilo spoustu známých tváří. Podpořit charismatickou herečku francouzského původu přišla například dcera jejího bývalého manžela Bolka Polívky (73) Anička (43) nebo herečka Hana Holišová (42), která si zahrála například v divácky oblíbeném seriálu Pálava. Mezi hosty se objevil také epidemiolog Petr Smejkal (50), z jehož přítomnosti byla šansoniérka velmi nadšená, či oblíbený herec Marian Roden (58).

Proměny a vnímání přítomnosti

Proměny byly hlavním tématem celého večera. Kalendář je oblíbený a výjimečný zejména kvůli lidem, kteří se rozhodli s herečkou spolupracovat a v někoho se na podporu její nadace proměnit. Jak sama herečka řekla, člověk se mění každý den a je důležité nevnímat čas až příliš a soustředit se na přítomnost.

„Nevnímám čas, neexistuje pro mě. Žiju vždy přítomností, kolikrát ani nevím, jaké je datum,“ vysvětluje herečka. Změnu pociťuje i u svého syna Vladimír Polívky (33), kterého můžete znát například z nového seriálu Dobré zprávy. „Vladimír je už dospělý muž, uvědomil si své hodnoty a pozice. Má přítelkyni Magdu, která je úžasná a mám ji opravdu moc ráda,“ prozrazuje Chantal redakci Prima Ženy.

Snaží se myslet pozitivně

Už je tomu 30 let, co se Chantal Poullain rozhodla pomáhat dětem, které trávily čas v nemocnicích a v léčebnách v cizím, chladném a neútulném prostředí. Se svojí Nadací Archa Chantal rekonstruuje a proměňuje neutěšené prostory v příjemná, barevná a veselá místa, jež malým obyvatelům pomáhají tlumit stres, strach a stesk po domově. I na herečku v dnešní době dopadá stres více než kdy jindy. Dlouhodobá válečná situace na Ukrajině či neustálé zdražování a problémy s energiemi tomu nepřidávají. Jak si Chantal udržuje pozitivní myšlení a úsměv na tváři?

„Myslím, že když se člověk podívá na to, co se děje všude ve světě, měl by si uvědomit, jaké má štěstí. Všichni říkají, jak se mají špatně, ale ať se podívají i kolem sebe. Když nemáte děti v nemocnicích, máte štěstí. Je důležité mít pohled na život, který se neeliminuje pouze na sebe. Tady v Česku se máme opravdu dobře. Vím, že problémy jsou, jsou ale všude a mnohdy i horší,“ prozradila herečka francouzského původu redakci webu Prima Ženy. „Rozhodně nejsem člověk, který má pořád úsměv na tváři. Taky si občas zabrečím do polštáře. Vždy si ale řeknu, že vážné problémy opravdu nemám,“ dodává.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.