Chantal Poullain o současné situaci: Rezervovala jsem si pokoj na psychiatrii, žertuje

Show Jana Krause - Chantal Poullain

Charismatická herečka francouzského původu Chantal Poullain (66) žije v Česku od 80. let. Noblesní dáma, která je v každé situaci šik, však otevřeně přiznává, že i na její psychice se aktuální politická situace podepisuje.

Chantal Poullain je bývalou manželkou herce Bolka Polívky, se kterým má syna Vladimíra. Nyní pro ni vrcholí přípravy ikonického kalendáře Proměny pro rok 2023, který od roku 2010 pravidelně vydává její nadace Archa Chantal a v němž se již objevil právě i Jan Kraus, v jehož show se objeví jako host.

Křest kalendáře by měl proběhnout 9. listopadu. Samotná nadace, která se zaměřuje na úpravu prostředí dětských oddělení nemocnic, oslaví v příštím roce 30 let existence. „Konečně kulatiny!“ komentuje očekávané jubileum jeho zakladatelka a pyšně dodává, že za dobu své existence realizovali 50 projektů a investovali 60 milionů korun.

Cílem nadace je zařídit, aby se malí pacienti necítili jako v nemocnici, a alespoň trochu se jim tak jejich pobyt ve zdravotnickém prostředí zpříjemnil. „Tak aby měly děti svůj svět. Například cirkus nebo lodě – každý pokoj je jako kajuta. Sice jsou ty děti stále v nemocnici, ale aspoň trochu se jim psychicky uleví a mají krásné prostředí, což je velmi důležité. Uleví se samozřejmě i personálu, protože děti jsou pak méně nervózní a vystresované,“ vysvětlí filantropka v Show Jana Krause, kterou můžete vidět už ve středu večer.

I zdravotníci si takovou podporu a proměnu pochvalují. „Lékaři potvrzují, že to pomáhá i léčbě samotné,“ dodává Poullain. Do těchto projektů jdou právě peníze získané prodejem kalendářů, které se vyrábějí ve dvou různých velikostech, a dále peníze získané dražbou fotografií.

Současná situace se odrazila na hereččině psychice

A jak je na tom psychicky ona sama? „V pr*eli,“ odpovídá stručně. „Už jsem si rezervovala pokoj na psychiatrii,“ dodává se smíchem. „Ne, ne, dělám si trochu legraci. Ale musím přiznat, že i když si to nechci připouštět, žije člověk pod velkým tlakem doby, pak ta válka… je toho hodně. Nejenže se všechno zdražuje, to je peklo, ale všechno to, co se děje na celé zeměkouli,“ vysvětluje herečka, která současnou situaci bedlivě sleduje, neboť si nedokáže odpustit dívat se na zprávy, i když jí to její syn Vladimír neustále vymlouvá.

„Já to ale nevydržím, musím to vidět,“ říká upřímně Poullain. Zpravodajství upřednostňuje ve svém mateřském jazyce, tedy ve francouzštině, a zůstává tak v kontaktu i se svou rodnou zemí, ačkoliv tam teď dlouho nebyla. „V létě jsem tam chtěla jet, ale když jsem viděla, co se tam děje na letištích, nemožný binec, řekla jsem si, že počkám. Pojedu tam asi až v lednu,“ prozrazuje své plány Pěva Hříbětová, což je – jak se dozvíme – doslovný překlad hereččina jména do češtiny.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.