Tajnosti a zbytečné hádky. Odbornice popsala signály, že vztah spěje k rozchodu

Vztahy jsou samy o sobě dost komplikované. Existují ale signály, podle kterých můžete snadno rozpoznat, že se vaše partnerství blíží ke konci. Jak zjistíte, zda se s vámi chce vaše drahá polovička rozejít?

Rozchody nepatří k té nejpříjemnější fázi vztahu. Ještě horší je ale žít ve strachu, že to s vámi chce partner skončit. Terapeutka a odbornice na partnerské vztahy Marisa Peer upozorňuje na to, že existuje několik signálů, podle kterých lze rozpoznat, že už s vámi partner dál netouží být. V takovém případě se na možný konec můžete mnohem lépe připravit. Vždy máte minimálně dvě možnosti. Buď se rozhodnete, že na sobě a na vašem vztahu chcete zapracovat, a pokud víte, že byste něco mohli změnit vy sami, uděláte to. Anebo se s tím psychicky smíříte a přestanete bojovat o lásku, která nadále není opětovaná.

Mohlo by vás zajímat: 6 důvodů, proč lidé podvádějí své partnery. Co vede k nevěře a jak jí předcházet

Ve chvíli, kdy se chce partner rozejít, se často začne chovat jinak. Těchto změn si můžeme všímat postupně a častokrát je jich dokonce několik. Terapeutka Marisa Peer, která ve svém oboru pracuje přes 30 let a za tu dobu spolupracovala s více než tisícovkou klientů, takové náznaky rozklíčovala a detailněji popsala. „Jestliže má jeden z partnerů pochybnosti, jejich chování se může znenadání změnit. Ve vztahu se pak mohou postupně vzdalovat druhému,“ vysvětluje odbornice.

Velmi nepředvídatelný vztah spolu mají Petr Kolečko a Aneta Vignerová. Podívejte se, jak s nimi šel čas:

Nejčastější ukazatelé rozchodu

Zaměřte se na chování svého partnera a všímejte si jakýchkoliv změn ve způsobu jeho jednání s vámi. Jestliže na vás má stále méně času, ruší společné plány a více se hádáte, nevěstí to nic dobrého. A jaké jsou tedy ty nejčastější ukazatelé rozchodu?

  • Méně s vámi mluví a sdílí zážitky.
  • Ruší vám společné plány nebo se jim úplně vyhýbá.
  • Vypadá roztržitě, když s vámi mluví.
  • Nesnaží se dostatečně pečovat o svůj vzhled.
  • Intimita slábne.
  • Zbytečné hádky kvůli maličkostem.
  • Začíná se chovat tajnůstkářsky.
  • Cítíte na sobě, že se vaše sebeúcta postupně zhoršuje.

Expertka však upozorňuje, že tyto signály nemusí vždy znamenat, že se s vámi chce partner rozejít. Je nutné brát ohled také na ostatní aspekty života, které na člověka mohou mít vliv. „Samozřejmě to může být zapříčiněno dalšími skutečnostmi, jako je stres z práce nebo trauma z minulosti. Je důležité s partnerem komunikovat a zeptat se ho, co se s ním děje,“ vysvětluje Marisa Peer.

Čtěte také: Jak řeší rozchod s partnerem jednotlivá znamení? Lev křičí, Býk se začne přejídat

Ačkoliv se může zdát, že to s vaším vztahem jde z kopce, na vině nemusí být vždy jen vaše soužití. „I když má partnerovo chování na váš vztah dopad, nemusí s ním mít nic společného. Zeptejte se ho tedy a naslouchejte mu. Ne vždy je to o vás,“ radí expertka.

Zdroj: Express.co.uk

Problém se vztahy má do jisté míry i hrdinka seriálu Sedm schodů k moci Anna v podání Evy Podzimkové:

Sdílejte článek
Štítky rozchod signál vztah psychologie partner expert rada

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.