Astročlánky

Aktualizováno 15. listopadu 2022 17:21

Jiřina Köppelová

Jak řeší rozchod s partnerem jednotlivá znamení? Lev křičí, Býk se začne přejídat

Hádky

Rozchody, loučení, nebo dokonce rozvody nikdy nejsou jednoduché pro nikoho z nás. Každý se s nimi vypořádává jiným způsobem. Jakou metodu nejčastěji volíte podle svého znamení zvěrokruhu a co vás dokáže utěšit po bolestném rozchodu? Podívejte se.

Živel rozhoduje o základním způsobu reakce

Ohnivá znamení (Beran, Lev, Střelec) obvykle své emoce neskrývají, celému světu ukážou a řeknou, že jsou sama. Lvi dokonce uspořádají velkolepou oslavu, aby si snad někdo nemyslel, že truchlí kvůli někomu, kdo si jim dovolil dát kopačky. Střelci si rychle najdou náhradu a Berani, aby vybili svůj hněv a vztek, si dají pořádně do těla – kácejí stromy, uběhnou maraton nebo dojdou až do Santiaga de Compostela.

Zemská znamení (Býk, Panna, Kozoroh) volí taktiku – nic se neděje. Stáhnou se do sebe, bolestné téma se snaží vytěsnit či kompenzovat jinou urputnou činností. Kozoroh například začne ještě více pracovat, aby zahnal myšlenky na svou lásku. Obecně všechna zemská znamení svůj život plánují, s rozchodem se jim jejich životní program hroutí. Změna je přesně to, s čím představitelé zemského živlu nepočítali.

Vzdušná znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář) se potřebují ze svého smutku vymluvit. Světu začnou ale také ukazovat všechny své charakterové stránky – mohou být chladní, odtažití, plačtiví, mohou si stýskat či se s druhými neustále hádat. Jejich chování je poměrně nepředvídatelné, stejně jako je rozmanitá síla větru – od lehkého vánku až po ohlušující tornádo.

Vodní znamení (Rak, Štír, Ryby) své emoce příliš neventilují, už jen proto, že každý rozchod prožívají jako svoji osobní prohru. O vztah zásadně bojují do posledního dechu. Uzavřou se do sebe a smutní. S výjimkou znamení Štíra, který začne plánovat dokonalou pomstu. Pamatujte si, Štíři nikdy nic nikomu neodpouštějí a už vůbec ne, když je někdo opustí.

Jak řeší rozchod s partnerem jednotlivá znamení zvěrokruhu?

 • Beran – Začne cvičit.
 • Býk – Začne se přejídat.
 • Blíženci – Vymluví někomu díru do hlavy.
 • Rak – Uzavře se před celým světem.
 • Lev – Uspořádá velkolepou párty.
 • Panna – Začne uklízet.
 • Váhy – Koupí si něco pěkného na sebe.
 • Štír – Začne vymýšlet pomstu.
 • Střelec – Jde na rande s někým jiným.
 • Kozoroh – Začne ještě více pracovat.
 • Vodnář – Přesvědčí sám sebe, že to není jeho chyba.
 • Ryby – Utápějí se ve smutku nebo alkoholu.

Nejlepší rozchodové rady pro všechna znamení

Berani, nikdy se nenecháte odradit neúspěchem, vždy budete hledat nové možnosti a najdete je i ve svých partnerských vztazích. Býci, máte vlastní metody, jak zvládat i ty nejtěžší životní situace. Vždy nakonec dojdete k praktickému řešení i ve svých rozbitých vztazích. Blíženci, sice obvykle reagujete podle momentální nálady, ale zas tak dlouho netruchlíte. Rychle si najdete vhodnou náhradu, i když tomu v prvních chvílích nikdy nevěříte. Raci, všemi prostředky se snažíte vyhnout psychické nepohodě, a tak je pro vás rozchod velmi těžko skousnutelné téma. Neměli byste ale smutnit příliš dlouho, jste znamení, které si myšlenkami umí přivolat i nemoc.

Pamatujte si, milí Lvi, když vyhráváte, jste velkomyslní, když pohráváte, zůstáváte stejně navždy neporažení. Neporazí vás ani rozchod, i kdyby byl tím nejbolestivějším ze všech rozchodů na světě. Hlavním životním úkolem pro všechny Panny je naučit se rozlišovat mezi podstatným a nepodstatným. Řekněte si, že rozchod s někým, koho jste kdysi milovali, je teď už pro vás tou nepodstatnou záležitostí. Váhy, rozchod můžete prožívat velmi těžce. Mezilidské vztahy jsou vaše téma a na partnerství si zakládáte, ale také moc dobře víte, že život je spravedlivý a že vás za vaši láskyplnost a mírnost zase odmění. Pro všechny Štíry je nejlepší rada – pusťte to z hlavy, vaše životní jízda ještě neskončila.

Střelci, svých cílů dosahujete pozitivním myšlením. Myslete na to i v okamžiku, kdy vás něco moc bolí na duši – i rozchody přebolí. Kozorozi, jste sice manažeři od pána boha, ale jsou situace, které naplánovat nelze. Netrestejte se za něco, co se vymklo vaší kontrole. Žijte dál, život je tak krásný. Někdy to vypadá, že vás Vodnářů se taková banalita jako rozchod nemůže dotknout. Opak bývá pravdou. Do každé své činnosti vkládáte hluboké přesvědčení o správnosti svého konání, a platí to i o lásce. Odchod partnera je pro vás zklamáním důvěry, kterou jste do vztahu vložili. Nezatrpkněte, jsou na světě lidé, kteří si vaši lásku i přátelství zaslouží. Vám Rybám není pomoci, stále budete slepé k chybám těch, které jste milovaly, stále milujete a budete milovat. Ale je to vaše nejlepší vlastnost a vesmír vás za ni odmění novou láskou nebeskou.

Zdroj: Autorský článek