Celebrity

11. února 2023 05:30

David Laštovka

Míla Myslíková zažila domácí násilí. Dětí se nedočkala, vše darovala sektě

Originální seriály právě online na prima+

Prořízlá pusa, žena krev a mléko. Herečka malých, ale zato nezapomenutelných rolí. To byla Míla Myslíková (†71). Před kamerou ji nejvíce proslavily role obětavých a laskavých maminek, v reálném životě však děti neměla. Osud k ní byl nemilosrdný.

Míla Myslíková se narodila v Třebíči jako Bohumila, všichni ji ale oslovovali Mílo. Od mládí toužila být spisovatelkou, ráda četla a snila o tom napsat jednou vlastní knihu. Když nastoupila do první třídy, vypukla druhá světová válka a školní léta prožívala v dosti svérázných podmínkách.

Mohlo by vás zajímat: Petra Janů o školních letech: V prváku jsem propadala, zajímali mě jen kluci a zpěv

Ve třiadvaceti se provdala za hereckého kolegu z brněnského divadla, o 25 let staršího Štěpána Zemánka (†61), s nímž plánovala založit rodinu. Dokonce spolu čekali miminko, o které ale bohužel za dramatických okolností přišla. Od té doby už mít děti nemohla a manželství se pro ni stalo doslova peklem. Její muž holdoval alkoholu, býval agresivní a častokrát ji bil. Útrapy a ponižování snášela celý jeden rok a následný rozvod byl pro ni vysvobozením. Po této otřesné zkušenosti už se nikdy nevdala.

Během života měla ještě dva vážnější vztahy. Velkou lásku prožívala s o pět let mladším Slávkem, který byl opak jejího prvního muže. Galantní, citlivý, romantik. Připadala si s ním jako v pohádce a věřila, že je tím pravým. Také on ji ovšem hluboce zklamal. Zatoužil po rodině, a protože věděl, že mu dítě dát nemůže, odešel za jinou...

Za zmínku stojí ještě známost s finským novinářem Heikkim, se kterým se seznámila na filmovém festivalu v Karlových Varech. Imponoval jí svojí sečtělostí a noblesou. Vztah na dálku ovšem nefungoval tak, jak si přála. Ani jeden z nich nehodlal opustit svou zemi, a tak se po několika letech rozešli. Přáteli ale zůstali dál.

VSTUPTE S NÁMI DO PRIMA+ A UŽÍVEJTE SI KVALITNÍ ČESKÉ I ZAHRANIČNÍ FILMY A SERIÁLY!

Konec života byl pro Mílu velmi smutný a bolestný. Onemocněla Parkinsonovou chorobou, do toho měla cukrovku a ke všemu podlehla sektě, které darovala životní úspory. Přestože ji od toho všechny kamarádky zrazovaly, nedala si říct. O všechno přišla a poslední dny svého života prožívala v chudobě. V roce 2005, tři dny před 72. narozeninami, které slavila na Valentýna, zemřela.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 7. 2024

Berani, smíchejte dnes realitu s trochou fantazie. Na chvíli si odpočiňte a odreagujte se. Zkuste strávit čas meditací a vyčistěte si hlavu od každodenních starostí. Uklidňující, relaxační činnosti jsou tím nejlepším způsobem, jak dnešní den strávit. Vydejte se na procházku s přáteli a ponořte se do hovoru na obskurní témata. Dopřejte si čas a prostor pro snění.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.