Co dnes dělá Barbora Srncová z Bylo nás pět: Rozpadlo se jí manželství s Rajchertem
Manželství Barbory Srncové a Petra Rajcherta skončilo po čtrnácti letech rozvodem. Zdroj: ČTK / Profimedia.cz
Herečku Barboru Srncovou, která 5. srpna slaví 55. narozeniny, nejvíce proslavila postava Rampepurdy v seriálu Bylo nás pět. Přestože patří mezi půvabné a úspěšné ženy, na lásku má v životě smůlu. Jaké je její soukromí?
Prvním manželem Barbory Srncové byl cizinec, Švéd Kaare Kvevik. V manželství, které skončilo rozvodem, se jim narodila dcera Emma. Podruhé se Barbora provdala za herce, moderátora a zakládajícího člena skupiny Chinaski Petra Rajcherta. Ten měl z předchozího vztahu syna Petra.
Čtěte také: Oldřich Navrátil promluvil o své charakteristické vestě: Nosím v ní celou domácnost
Brali se po pětileté známosti v roce 2006. Srncová se poté stáhla z veřejného života, aby se naplno mohla věnovat rodině. „Jedna z mých nejdůležitějších funkcí je být matkou, manželkou a pěstovat a dělat ten milující domov,“ svěřila se tehdy redaktorovi webu Prima Ženy na křtu knihy Ruku na srdce, kterou napsal její manžel.
Co bylo důvodem rozchodu?
Po čtrnácti letech v manželství však oznámili rozchod a Barbora se přestěhovala na chalupu. Co za ním konkrétně stálo, herečka pouze jen naznačila. „Žiju a hledám svůj život. A zařizuji se podle toho, jak to je. Zaplaťpánbůh mám přátele, kteří mě podrží a se kterými se občas vidím, a za to jsem šťastná. Abych řekla pravdu, tak se k tomu nechci moc vyjadřovat. K tomu by se měl vyjádřit Petr. Samozřejmě je to strašná rána po devatenácti letech. Každý máme svobodnou vůli se rozhodnout. A i když se někdo rozhodne tak, jak to třeba nečekáte, musíte to i přesto přijmout,“ uvedla Barbora Srncová pro deník Blesk.
Otec obdržel státní vyznamenání od prezidenta
Barbora Srncová se narodila do umělecké rodiny. Její matka Emma Srncová je výtvarnicí, otec Jiří Srnec, který zemřel před třemi lety, se věnoval Černému divadlu, byl také režisér, scénograf a hudební skladatel. V roce 2011 obdržel státní vyznamenání od tehdejšího prezidenta Václava Klause a v roce 2017 Cenu Thálie za mimořádný umělecký přínos českému divadelnímu umění.
Čtěte také: Chinaski slaví 30 let na scéně: Vyjedou na turné do USA a chystají další velká překvapení
Barbora se před kamerou objevovala už jako malá, a to v televizních pořadech pro děti. Objevila se v řadě filmů a seriálů. Nejvíce ji proslavila postava Rampepurdy v seriálu Bylo nás pět let. Kromě herectví se věnuje také malířství.
Michal Malátný z Chinaski v otevřeném rozhovoru přiznal, že pomýšlel na sebevraždu: