Celebrity

12. července 2022 05:30

David Laštovka

Lenka Termerová nechtěla, aby dcera byla herečkou. Co jí pomohlo překonat rakovinu?

Lenka Termerová, která slaví 75. narozeniny, má za manžela syrského režiséra Morise Issu (77). Ten po maturitě odcestoval studovat filmovou režii do Prahy a v Česku už zůstal. Právě na škole se spolu seznámili a láska jim trvá celý život. Narodili se jim dvě děti, syn Filip (43), který se stal uznávaným střihačem, a dcera Martha (41), jež se proslavila jako herečka. O jejím povolání však Termerová měla úplně jiné představy.

O tom, že by dcera Martha Issová pokračovala v jejích šlépějích, nechtěla Lenka Termerová původně ani slyšet. Snažila se ji proto vést k tomu, aby šla studovat medicínu. „Vždycky jsem si přála, abychom měli v rodině doktora, co by nás na stará kolena léčil, což jsem svým dětem trochu sobecky podsouvala. Ona se ale po základní škole rozhodla jít na konzervatoř, což jsme se jí s mužem snažili vymluvit. Chtěli jsme, aby šla alespoň na gymnázium a pak třeba na DAMU. A doufali jsme, že si to třeba ještě rozmyslí,“ svěřila se herečka deníku Blesk.

Jak ovlivnil syrský původ manžela Lenky Termerové výchovu jejich dětí?

Důvodů pro své přesvědčování měla více. „Znala jsem úskalí této profese, hodně v ní záleží na štěstí a náhodě. Ani sebevětší snaha nemusí být korunována úspěchem. Nerozmyslela si to a naštěstí jí okolnosti hrály do karet,“ dodala Termerová. Dnes vidí, že se Martha rozhodla správně a herectví byla dobrá volba. „Jsem na ni samozřejmě pyšná,“ uvedla spokojeně.

Když onemocněla rakovinou, odstěhovala se na chalupu

Herečka, kterou proslavily seriály Rodinná pouta nebo Velmi křehké vztahy, v minulosti prodělala rakovinu prsu. Zákeřnou nemoc nakonec úspěšně překonala. „Bylo to těžké, ale když vám řeknou, že léčba bude trvat rok, nejde být celý rok pořád ve stresu. Zvyknete si a najdete mechanismy, jak s tím žít. Nejhorší je asi začátek. Vůbec nevíte, co se s vámi děje, rozhodujete se v rychlosti, absolvujete spoustu vyšetření. Mně hned nasadili hormonální terapii kvůli zmenšení nádoru. Odstěhovala jsem se na chalupu a jezdila do Prahy jenom na natáčení a na představení. Chtěla jsem být v přírodě. Pořád jsem jezdila na kole a doufala, že to zvládnu,“ přiblížila Lenka Termerová deníku Blesk.

Manželství se Syřanem Morisem si nemůže vynachválit. „Věděla jsem, že pokud bychom se rozhodli žít v Sýrii, byl by s mým herectvím konec, takže se pro mě vlastně tak trochu obětoval. Prvních sedm let jsem byla v Ostravě, on v Praze, takže jsme za sebou jen dojížděli a měli jsme jakési víkendové manželství. Díky tomu ten vztah zůstal dlouho takový načechraný. Jak se říká, že po sedmi letech přijde krize, my jsme teprve po sedmi letech spolu mohli začít každodenně žít. O krizi tedy nemohla být ani řeč,“ prozradila Lenka Termerová.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.