Cvičení

29. srpna 2020 07:34

Anna Kopečková

Zapomeňte na fitko a cvičte na trávě. Ušetříte a získáte sílu, vytrvalost, flexibilitu i duševní pohodu

Na to, abyste se pěkně protáhli nebo si dali pořádně do těla, nepotřebujete super moderně zařízené fitness centrum ani speciální sportoviště. Bohatě postačí kus obyčejného trávníku, na kterém neraší příliš mnoho kopřiv a kde pejskaři nevenčí svoje čtyřnohé mazlíčky. Najděte si kousek zeleně v okolí vašeho bydliště nebo tam, kde se právě v tuhle chvíli nacházíte, a dejte se do tréninku.

Na trávě je ideální cvičit bosky, protože kromě svalů těla současně stimulujete nervová zakončení a drobné svaly ve vašich chodidlech, což je velice zdravé.

Zde najdete několik tipů, jak se hýbat na trávě, ať už chcete zapracovat na své síle, vytrvalosti, nebo flexibilitě:

  • Zahřátí zad

Postavte se s nohama na šířku boků a tělo nechte v neutrální pozici. Podívejte se přes jedno rameno za sebe, poté přes druhé. Jemně a laskavě rozhýbejte krční páteř. Nikam nespěchejte, dýchejte. Dál začněte vlnit páteří, od hlavy ke kostrči a od kostrče ke krční páteři. Dělejte vlny zepředu dozadu, ale také do obou stran. Můžete zkusit kroužit jednotlivými segmenty páteře v horizontální linii. Pokračujte úklony, při kterých se snažte hrudník rotovat vzhůru k nebi – vaše páteř bude jásat radostí.

4 ÚČINNÉ A RYCHLÉ CVIKY, KTERÉ VÁS ZBAVÍ BOLESTI ZAD

  • Rozhýbání končetin

Několikrát zakružte zápěstím i předloktím. Pak dělejte velké kruhy celou paží – zpočátku pomalu, kontrolovaně, až pak opisujte velké kruhy švihem až do chvíle, kdy ucítíte, jak se ramenní klouby a svaly v jejich okolí zahřívají. To stejné čeká dolní končetiny – věnujte pozornost kotníkům, kolenům a nakonec zkoumejte, co dělají při kroužení celou nohou vaše kyčle.

  • Dynamická fáze

Jste zahřátí, tak si teď při prudším pohybu neublížíte. Pokud vám nevadí na trávník pokládat dlaně, dejte si 20 angličáků (burpees), výpady na obě strany, hluboké dřepy, dřepy s výskokem, běhejte na místě ve stoji nebo opřete dlaně o zem, boky snižte do pozice vzporu a v rychlém tempu přitahujte kolena pod břicho (horolezec).

JAK NA SEXY ZADEK POMOCÍ DŘEPŮ A VÝPADŮ

  • Silová část

Začněte pomalými, vědomě prováděnými dřepy a statickými výdržemi v podřepu. Pak zapojte břicho při výdržích ve vzporu – na dlaních, na předloktích, na jedné a na druhé straně. V opoře na dlaních střídavě zvedejte kolena nahoru a snažte se kolenem levé nohy dotknout loktu levé ruky a naopak. Dýchejte, nikam nespěchejte. Využijte pozici těla a rovnou pokračujte prováděním kliků.

JAK VYTVAROVAT SUPER BŘIŠÁKY? CVIČTE PRKNO!

  • Flexibilita

Posílené svaly jemně protáhněte a pak, pokud jste si jistí, že jste dost prohřátí, si pro radost vyzkoušejte most, stojku nebo třeba hvězdu. Jestli jsou na vás gymnastické triky příliš, jen si stoupněte na trávu bosýma nohama, jemně pokrčte kolena, narovnejte záda a zavřete oči. Přenášejte váhu na přední stranu chodidel, na zadní, do boků. Vnímejte, co s děje s vašimi chodidly, kotníky, koleny, co se děje v kyčlích. Vnímejte svoje tělo a propojení s přírodou, které je zdravé nejen pro tělo, ale hlavně pro duši.

NAUČTE SE STOJKU – KROK ZA KROKEM

Zdroj: Fithall.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.