zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zapomeňte na fitko a cvičte na trávě. Ušetříte a získáte sílu, vytrvalost, flexibilitu i duševní pohodu

anna kopečková , Vydáno: 29.08.2020
Na to, abyste se pěkně protáhli nebo si dali pořádně do těla, nepotřebujete super moderně zařízené fitness centrum ani speciální sportoviště. Bohatě postačí kus obyčejného trávníku, na kterém neraší příliš mnoho kopřiv a kde pejskaři nevenčí svoje čtyřnohé mazlíčky. Najděte si kousek zeleně v okolí vašeho bydliště nebo tam, kde se právě v tuhle chvíli nacházíte, a dejte se do tréninku.

reklama

Na trávě je ideální cvičit bosky, protože kromě svalů těla současně stimulujete nervová zakončení a drobné svaly ve vašich chodidlech, což je velice zdravé.

Zde najdete několik tipů, jak se hýbat na trávě, ať už chcete zapracovat na své síle, vytrvalosti, nebo flexibilitě:

  • Zahřátí zad

Postavte se s nohama na šířku boků a tělo nechte v neutrální pozici. Podívejte se přes jedno rameno za sebe, poté přes druhé. Jemně a laskavě rozhýbejte krční páteř. Nikam nespěchejte, dýchejte. Dál začněte vlnit páteří, od hlavy ke kostrči a od kostrče ke krční páteři. Dělejte vlny zepředu dozadu, ale také do obou stran. Můžete zkusit kroužit jednotlivými segmenty páteře v horizontální linii. Pokračujte úklony, při kterých se snažte hrudník rotovat vzhůru k nebi – vaše páteř bude jásat radostí.

4 ÚČINNÉ A RYCHLÉ CVIKY, KTERÉ VÁS ZBAVÍ BOLESTI ZAD

  • Rozhýbání končetin

Několikrát zakružte zápěstím i předloktím. Pak dělejte velké kruhy celou paží – zpočátku pomalu, kontrolovaně, až pak opisujte velké kruhy švihem až do chvíle, kdy ucítíte, jak se ramenní klouby a svaly v jejich okolí zahřívají. To stejné čeká dolní končetiny – věnujte pozornost kotníkům, kolenům a nakonec zkoumejte, co dělají při kroužení celou nohou vaše kyčle.

  • Dynamická fáze

Jste zahřátí, tak si teď při prudším pohybu neublížíte. Pokud vám nevadí na trávník pokládat dlaně, dejte si 20 angličáků (burpees), výpady na obě strany, hluboké dřepy, dřepy s výskokem, běhejte na místě ve stoji nebo opřete dlaně o zem, boky snižte do pozice vzporu a v rychlém tempu přitahujte kolena pod břicho (horolezec).

JAK NA SEXY ZADEK POMOCÍ DŘEPŮ A VÝPADŮ

  • Silová část

Začněte pomalými, vědomě prováděnými dřepy a statickými výdržemi v podřepu. Pak zapojte břicho při výdržích ve vzporu – na dlaních, na předloktích, na jedné a na druhé straně. V opoře na dlaních střídavě zvedejte kolena nahoru a snažte se kolenem levé nohy dotknout loktu levé ruky a naopak. Dýchejte, nikam nespěchejte. Využijte pozici těla a rovnou pokračujte prováděním kliků.

JAK VYTVAROVAT SUPER BŘIŠÁKY? CVIČTE PRKNO!

  • Flexibilita

Posílené svaly jemně protáhněte a pak, pokud jste si jistí, že jste dost prohřátí, si pro radost vyzkoušejte most, stojku nebo třeba hvězdu. Jestli jsou na vás gymnastické triky příliš, jen si stoupněte na trávu bosýma nohama, jemně pokrčte kolena, narovnejte záda a zavřete oči. Přenášejte váhu na přední stranu chodidel, na zadní, do boků. Vnímejte, co s děje s vašimi chodidly, kotníky, koleny, co se děje v kyčlích. Vnímejte svoje tělo a propojení s přírodou, které je zdravé nejen pro tělo, ale hlavně pro duši.

NAUČTE SE STOJKU – KROK ZA KROKEM

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner new4
Autor: fithall.cz fithall banner new4

reklama

Související témata: cvičení venku , jak cvičit , venkovní cvičení , prkno , cviky na břicho , protažení páteře , cviky na záda , dřep , klik

reklama

Přečtěte si také

reklama