Celebrity

11. prosince 2023 13:20

Kisa Císařová

Richard Genzer zažil děsivou nehodu pod vodou. Moře mě omlátilo o písek, přiznal

30+ Otázek Richard Genzer

O Richardu Genzerovi (56) se všeobecně ví, že vystudoval taneční konzervatoř, že „párty“ je jeho nejoblíbenější disciplínou v improvizační show Partička a že je velkým milovníkem vody a nejrůznějších plavidel. A právě to jednou málem stálo oblíbeného herce život.

Stejně jako do všech disciplín v Partičce jde Richard Genzer naplno i do vodních radovánek a sportů. A rozhodně není jen kapitánem teoretikem. Oblíbený herec a bavič je totiž vůdcem malého plavidla. „Udělal jsem zkoušky a na nich je zvláštní to, že je děláte v partě lidí. Takže jsem tam potkal ještě tři známé. Udělal jsem je napoprvé a zdárně,“ pochlubil se herec v pořadu 30+ Otázek.

A kdy se někdejší tanečník rozhodl, že by si mohl zkoušky udělat? „Poprvé mě to napadlo, když jsem si koupil vodní skútr, řídil jsem ho bez papírů a chytili mě. Tehdy mě napadlo udělat si zkoušky,“ odpověděl Richard s vtipem sobě vlastním moderátorce.

Vážná nehoda a polámané kosti

Ovšem s vodou – ať už mořskou, nebo českými rybníky a řekami – a rovněž rozličnými druhy plavidel se v Richardově životě nepojí jen humorné historky. Herec má stále v živé paměti velmi vážnou nehodu, která se stala na jeho dovolené u moře a při níž si dokonce polámal několik kostí v obličeji. „Vzalo mě moře a omlátilo mě o písek. Bylo to takové zvláštní,“ zavzpomínal Richard, na kterém bylo patrné, že o nešťastné události nerad mluví.

Na dotaz, jestli se kvůli nehodě bojí, případně i jen dočasně bál pustit na vodu, má herec jasnou odpověď. „Nebojím se, protože právě od té doby – to je taková zvláštní věc – jsem se začal vodě věnovat,“ přiznal. A aby svým slovům dal patřičnou váhu, pozval Richard štáb na rozhovor na krásnou luxusní prezidentskou jachtu – celé video si můžete pustit v úvodu článku.

Přečtěte si také: Richard Genzer je nezadaný a večírky nevymetá. Lidé se ho ptají na palačinky

Hovor společně s moderátorkou samozřejmě nevedli jen na téma voda, rozličné druhy plavidel a vodní úrazy. Řeč přišla, jak by jistě mnozí očekávali, i na Richardova parťáka a největšího kamaráda Michala Suchánka. Herečtí kolegové a přátelé se společně znají od roku 1982. Zvídavou moderátorku proto kromě jiného zajímalo třeba i to, jestli se herci, kteří působí jako nerozlučná dvojka, někdy pohádali tak vážně, že spolu nějakou dobu nemluvili.

A povyprávěl i o své roli v oblíbeném seriálu televize Prima ZOO. Odpověděl například na to, zda se musel kvůli natáčení naučit vařit.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.