Prima maminka

2. července 2019 07:30

Anna Kopečková

Čím jsou červencová miminka výjimečná? Toto jsou důvody podle vědy i astrologie

Červenec je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Co dává do vínku dětem, které se během něj narodily? A jaké jsou z pohledu vědy nebo astrologie?

Měsíčním kamenem dětí narozených v červenci je rubín a květinou leknín, který je mimochodem národní květinou Srí Lanky a symbolizuje nezávislost a růst, nebo nádherná modrá květina ostrožka (stračka). Pokud jsou narození v první polovině měsíce, bývají to Raci. Jejich život se často točí kolem domova a rodiny, bývají citliví na urážky nebo často i na nevinné poznámky jejich okolí. Děti narozené po 22. červenci jsou ve znamení Lva, což je ohnivé znamení ovládané Sluncem. Lvi jsou obvykle velmi ambiciózní, velkorysí a bývají vynikajícími vůdci. Jen si musí dávat pozor na své ego – pokud cítí, že je jejich okolí podceňuje, umí se pořádně vztekat.

Dívají se na svět pozitivně

Červenec je slunečný měsíc a takoví jsou i lidé v něm narození. Prokázal to i jeden z vědeckých výzkumů, podle nějž mají tito lidé tendenci vidět svět v lepších barvách a méně podléhají depresím. Ostatně, mezi lidmi narozenými během jara nebo léta je velké procento těch, kteří jsou nabití energií, jež se projevuje až nadměrnou pozitivitou. A to vůbec není špatné, že?

Jsou v dobré společnosti

Ačkoli my říkáme tomuto krásnému letnímu měsíci červenec (dostal svůj název, podobně jako červen, podle plodů, které v této době dozrávají a mají velmi často červenou barvu – třešně, jahody, višně, maliny, rybíz...), velká část světa ho označuje jako July nebo podobně (Juli,Julio,Julij, Július...). Své jméno dostal podle jména slavného římského vojevůdce Julia Caesara, který se narodil 12. nebo 13. července. Je až neuvěřitelné, kolik dalších slavných a vlivných osobností se také narodilo v červenci. Například Nelson Mandela (18. července), princezna Diana (1. července), Jackie Kennedyová (28. července), několik amerických prezidentů (John Quincy Adams, Calvin Coolidge, Gerald Ford a George W. Bush), malíři Kamil Lhoták (25. července) nebo Alfons Mucha (24. července). 21. července se narodil Ernest Hemingway, 9. července Jan Neruda a 6. července Jaroslav Foglar. V červenci se narodil i Franz Kafka (3. července) nebo Louis de Funès (31. července).

Dokážou už od dětství dobře ovládat své emoce

Jak prokázala jedna japonská vědecká studie provedená s osmnáctiměsíčními batolaty, ta, která byla narozena během léta, prokázala větší sebekontrolu než jejich vrstevníci narození na podzim nebo v zimě. Letní děti mají zkrátka lepší schopnost zvolit si v případě konfliktu vhodnou možnost řešení a odhalit chyby, aniž by přitom tropila velký povyk.

Potřebují vytrvalost k dosažení cíle

Další vědecké studie ukázaly, že u dětí narozených v letních měsících je méně pravděpodobné, že dosáhnou vysokoškolského vzdělání. Podle odborníků je to tím, že tyto děti bývají ve třídách nejmladší. Ale jak přirozeně optimistické děti jistě namítnou, nic to neznamená, protože to prostě vyrovnají svou vytrvalostí.

Bývají nejvyšší ve třídě

Na tuto skutečnost by měly myslet všechny ženy, které plánují rodinu. Děti narozené v letních měsících, tedy i v červnu nebo v srpnu, mají totiž poměrně vysokou průměrnou porodní hmotnost. A z toho plyne i fakt, že bývají i později vyšší než jejich vrstevníci narození v jiných ročních obdobích.

Často to jsou leváci

Studie ukázaly, že děti narozené v období mezi březnem a červencem velmi často bývají leváci. Zatím se nepřišlo na to, proč tomu tak je, ale vědci přepokládají, že to nějak souvisí se sezonními změnami.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.