5 vědecky ověřených triků na hubnutí, o kterých vám nejspíš ještě nikdo neřekl

Chcete-li, aby vám šlo hubnutí snáz, prozradíme vám neuvěřitelné, ovšem vědecky oveřené triky, o kterých jste možná nikdy neslyšeli.

Dieta není vůbec snadná. Většina lidí si myslí, že je důležité jíst zdravé potraviny, ale hlavním trikem je opravdu a definitivně přijmout zdravé stravovací návyky. A natrvalo.

Není to zkrátka jen o tom jíst méně cukrů a tuků a více zeleniny. Je potřeba přenastavit myšlení do módu: jsem/budu brzy štíhlá.

Mnoho lidí, kterým se podařilo úspěšně zhubnout, přiznává, že jedna věc je shodit kila a druhá věc je zbavit se starých návyků a svého „tlustého já”, které mají v hlavě. Přestat přemýšlet jako tlouštík nebo baculka a začít myslet jako štíhlý člověk.

Lidé, kteří nemají problémy s váhou, mají totiž často jiný vztah k jídlu. Je to pro ně skvělá chvilka s potravou, nikoli náhrada za emoce, vztahy, činnosti, zábavu nebo lék na stres. Jídlo je jen jídlo.

Samozřejmě se o tom snáze mluví, než se to praktikuje. Změnu v hlavě musí provést každý sám a udržet si motivaci také není lehké.

Prozradíme vám 5 skvělých triků, které můžete zařadit do své hubnoucí rutiny. Protože podle vědců opravdu fungují.

1. Jezte sami, ne ve společnosti

To se leckdy špatně praktikuje, ale můžete to vyzkoušet, třeba to nebude takový problém. Vědci totiž zjistili, že lidé, kteří jedí ve skupinách, toho ve finále snědí opravdu více. Jídlo ostatních, jejich chuť a to, že je při jídle pozorujete, totiž zvyšuje apetit. To znamená, že když se snažíte zhubnout, udělejte si na své jídlo prostor a čas o samotě. Když jste ve společnosti, přineste si ke stolu pouze to, co budete jíst a nic víc, ani si nepřidávejte.

2. Buďte optimisté!

Tělo a mysl. Dvě propojené nádoby, které se neuvěřitelně ovlivňují. I když se na sebe momentálně nechcete dívat do zrcadla, opusťte nenávistné myšlení plné mindráků a urážek sebe sama. Vaše tělo si nic takového nezaslouží, máte jen je, a tak je zkuste mít rádi. Chvalte se, zaměřte se na dobré věci a zkuste mít vždy pozitivní myšlenky! Začněte myslet jako štíhlý člověk a představte si sebe sama o těch pár kilo lehčí. Je vědecky dokázáno, že optimismem skutečně podpoříte proces hubnutí!

3. Pokud máte hlad, čichejte k banánu

Když na vás přijdou chutě a hlad, který nemá s dietou nic společného a žene vás k lednici, vůle povoluje. Než se vrhnete na jídlo, které si budete později zase vyčítat, zkuste jeden účinný fígl.

Je vědecky dokázáno, že když čicháte k banánu nebo jablku, můžete tím oklamat mozek, který uvěří, že jste už jedli, a hlad ustoupí. Na druhou stranu, sníst banán nebo jablko by zase nebyla tak velká dietní chyba. Ne po kilech!

4. Jezte před zrcadlem

Další neuvěřitelný trik, který vám pomůže posílit vůli v boji s nechtěnými kilogramy. Až budete jíst, dělejte to před zrcadlem. Dívejte se jak jíte a žvýkáte. Podle vědeckých výzkumů to sníží množství jídla, které jíte.

5. Zamilujte se do modré

Barvy mají velký podíl na naší náladě a chutích. Ne nadarmo se v nejedné restauraci objevuje červená, která podporuje apetit. Vy se červené vyhýbejte, zato se nechte unášet modrou! Studie ukázaly, že právě modrá může snížit vaši chuť k jídlu. Nemusíte hned malovat kuchyň, jen si pořiďte modré prostírání, ubrus a ubrousky nebo modré talíře. Díky tomuto triku můžete shodit i pár kilo.

-ku-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.