Astročlánky

Aktualizováno 8. dubna 2022 11:57

Anna Kopečková

Otestujte se: Co na vás prozradí vaše čmáranice?

Otestujte se: Co na vás prozradí vaše čmáranice?

Obrázky, které si často bezmyšlenkovitě kreslíme na kus papíru, mohou působit velmi primitivně, ale nový výzkum dokazuje, že tyhle malůvky mohou odhalit naše podvědomé touhy a vlastnosti. Jak jste na tom vy? Co nejčastěji kreslíte? A co na vás prozradí vaše výtvory?

Geometrické tvary a abstrakce

Co konkrétně kreslíte: trojúhelníky, čtverce, hvězdy, různé mnohoúhelníky. Mohou to být ale také kruhy, elipsy, vlnky, kudrlinky a další klikyháky.

Co to o vás vypovídá: Spousta obrazců s rovnými čarami může signalizovat okamžitou potřebu kontroly, přesně vymezené hranice a touhu po pořádku. Ve vašem životě je pro vás velmi důležitý systém a řád. Všelijaké křivky a zakřivení (např. kruhy, smyčky, vlnky apod.) signalizují, že vaše myšlenky mají velmi emocionální základ. Čím více se obrázky kulatí a jsou zdobeny vlnkami, tím více ve vašem životě rozhodují city nad rozumem.

Konkrétní objekty

Co konkrétně kreslíte: srdce, hodiny, židle, hrníčky, zkrátka vše, na co si vzpomenete.

Co to o vás vypovídá: Interpretace neživých objektů se podobá analýze snů. Než abychom se snažili všechno konkrétně vysvětlit, je třeba za tím hledat hlubší symboliku. Co si pod tím představit? Například malujete hodiny, což nemusí znamenat, že si přejete dostat nové, ale symbolizuje to třeba, že jste v časové tísni. Kreslíte prázdný hrnek – buď máte žízeň, nebo se nabízejí další různá vysvětlení. Třeba to, že jste emocionálně vyčerpaní a prázdní. Ať už z vaší ruky vyjde jakýkoliv výtvor, zkuste pak chvíli popřemýšlet, co vás k němu vedlo. Snažte se vidět širší kontext. Můžete to probrat i s kamarádkou.

Krajina a příroda

Co konkrétně kreslíte: stromy, květiny, slunce, vodopády, hory, oceán…

Co to o vás vypovídá: Buď máte vrozenou úctu a lásku k přírodě, nebo se momentálně cítíte jako v kleci a potřebujete se dostat ven, kde se dá pořádně dýchat. Nákresy slunce naznačují fantazii – pravděpodobně jste snílek. Jak vypadají vaše květiny? Rostou energicky za sluncem? Nejspíše máte potřebu se rozvíjet a růst jako květiny, ať už v práci, nebo v osobním životě. Na druhou stranu svěšené listy naznačují obavy. Zkuste se v tomto případě zamyslet, čeho se bojíte, co vás tak rozrušilo.

Lidé

Co konkrétně kreslíte: oči, tváře nebo celé lidské postavy.

Co to o vás vypovídá: Často se stává, že vaše nakreslené obličeje či postavy prožívají stejné emoce jako vy. Pokud jsou shrbené, zamračené a spíše menší, nejspíše se cítíte dost podobně. Ale pozor na extrémně široké úsměvy. Někdy to totiž může signalizovat, že si přejete, aby si o vás ostatní mysleli, že jste veselí a bezstarostní. Jenže vy tím chcete zamaskovat, že jste ve skutečnosti smutní a do smíchu vám moc není. Kresbou se snažíte druhé oklamat. Nikdo přece nemá rád utrápené lidi.

Čísla a písmena

Co konkrétně kreslíte: jméno přítele, dny v týdnu, vlastní iniciály a podobně.

Co to o vás vypovídá: Píšete si neustále vaše jméno? Buď jste zrovna prošli kurzem zvyšování sebevědomí a teď si zkoušíte novou techniku, nebo je vaše ego opravdu poměrně vysoké. V jiných případech záleží na slovech, která si zvolíte – je jich nepřeberné množství. Přesto můžete zkusit rozšifrovat jejich širší význam. Všimněte si, na jakém místě se na papíru nachází a jak se písmo stáčí. Směřuje dolů? To by mohlo znamenat pesimismus, únavu či mrzutost. Nebo se písmo naopak posouvá spíše nahoru? To je znakem dobré nálady, chuti do života a spolehlivosti.

Mandaly

Co konkrétně kreslíte: kruhy symbolizující jednotu a rovnováhu – jsou různě zdobené, mohou vypadat jako květiny složené z menších květin či okvětních lístků.

Co to o vás vypovídá: Tušíte, co na vás mandaly prozradí? Snad jen to, že máte optimistickou duši. Věříte, že dobro vždycky zvítězí nad zlem. Huráá! Kreslení mandal vám pomáhá se odreagovat, uklidnit se a v případě špatné nálady přijít na jiné myšlenky.

Graffiti a komiksy

Co konkrétně kreslíte: postavičky ze Simpsonů, čertí rohy na hlavě nějakého politika, komiksově dlouhé řasy nevěsty… zkrátka záleží na vaší fantazii.

Co to o vás vypovídá: Odborníci odhadují, že jestliže se objeví ve vašem výkresu rohy, snažíte se něco zamaskovat. Nejspíše máte nějaké touhy, které jsou společensky nepřijatelné, a vy se za ně stydíte. Cítíte se kvůli nim provinile. Pečlivé vykreslení očí komiksové postavičky značí něco o současném stavu vašeho ega.

Vyplněné prostory

Co konkrétně kreslíte: Vybarvujete (různými vzory) prostory číslic – např. kolečko v devítce či šestce, nebo půlkruh v písmenech „P“ a „B“.

Co to o vás vypovídá: Jste velmi analytičtí a stěžejním prvkem vašeho života je plnění úkolů. Potřebujete vždycky vidět výsledek – pak teprve máte skvělý pocit z dobře odvedené práce. A po dokončeném projektu přichází na řadu další.

Sdílejte článek
Štítky testy psychologie květiny význam kresby Simpson

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.