Diety a hubnutí

25. července 2017 06:00

Martina Čerňanská

Jak rychle zhubnout? Přestaňte počítat kalorie

Máme pro vás novinku: Počítat kalorie není tou nejlepší cestou, jak zhubnout. Chcete znát lepší způsob, jak zhubnout bez toho, aniž byste musela neustále vypočítávat, jaké jídlo můžete a jaké ne? Přečtěte si následující tipy, které vás od neustálého počítání vysvobodí.

1. Vařte si vlastní jídla

Ano, možná to zabere více času, ale příprava vlastního jídla je jednoduchou cestou, jak jíst zdravě a také ušetřit peníze. Restaurace přidávají do jídel spoustu cukru, soli a ostatních nezdravých ingrediencí a to ještě nebereme v potaz ty obrovské porce, které vám přinesou na stůl. Pokud si budete jídlo vařit doma, budete přesně vědět, co do jídla dáváte a budete mít také plnou kontrolu nad tím, kolik toho sníte.

2. Na jídlo se soustřeďte

Jen si to představte: Koupila jste si jídlo s sebo, sednete si k televizi, jíte, zaberete se do televizního seriálu natolik, že než si stihnete uvědomit, veš je snědené. Dokonce i ta část, kteou jste si chtěla schovat na později. Zkuste se příště u jídla nedívat na TV, nečtěte si ani si nehrajte s mobilem.

3. Jezte bílkoviny

Důvod je jednoduchý - bílkoviny vám pomáhají cítit se plnější, pomáhají pálit tuky a ještě vyživují svaly. Mějte také na paměti, že bílkoviny nejsou jen kuřecí maso a vejce. Hodně bílkovin najdete také v rybách, sóji a luštěninách.

4. Dopřejte si svačiny

Mezi hlavními jídly si dopřávejte pravidelné svačiny. Nebude vás pak honit mlsná a vyhnete se tomu, že pak sníte vše, co před vás postaví. Svačinou ale samozřejmě myslíme něco zdravého, jako je ovoce, zelenina, nebo nějaká zdravá tyčinka.

Jak rychle zhubnout? Pijte vodu! třeba s citronem, Foto: istock.com

5. Vyměňte sladké nápoje za vodu

Většinou se bojíme o kalorie jen u jídel, ale uvědomila jste si někdy, kolik kalorií mají nápoje, které pijete? Vyměňte tedy limonády (a to i ty dietní) a doslazované džusy za vodu, omezte alkohol a kávu si dejte bez cukru.

A co všechno se stane s vaším tělem, když přestane pít dietní limonády? Dozvíte se zde.

6. Jídlo si dávejte na malé talíře

Pokud si dáte jídlo na malý talíř, přirozeně omezíte množství jídla, které jíte a zároveň také váš mozek přesvědčujete, že jíte více než dostatek (ten malý talíř je totiž PLNÝ jídla, nebo ne?). Možná to zní trochu zvláštně, ale věřte, že to opravdu funguje.

7. Během dne pijte často vodu

Časté pití vody je asi tou nejzdravější věcí, co pro své tělo můžete udělat. A jako bonus, nevyžaduje to ani žádné kulinářské schopnosti ;) Nejen že budete mít více energie a čistší pleť, ale také nakopnete váš metabolismus.

8. Dostatečně spěte

Věděla jste ale, že špatná nálada není jedinou věcí, kterou může nedostatek spánku vyvolat? Také zvyšuje pocit hladu. Vyhněte se tomu a dneska (a vlastně každý další den) se pořádně vyspěte!

9. Čtěte složení jídla, ne jen jeho kalorie

Jen proto, že vám říkáme, abyste nekontrolovala kalorie, neznamená, že byste měla zadní stranu potravin úplně vynechat. Je důležité vědět, co na ingrediencích hledat. Jídlo, které totiž má pouze 100 kalorií zní lákavě, ale nenechte se zmást a raději si přečtěte, proč má tak málo kalorií… a zjistíte, že jedinou ingrediencí je 10 gramů cukru.

10. Buďte trpělivá

Stejně jako Řím nebyl postaven za jeden den, přebytečná váha z vás také nespadne po jednom salátu. Pokud chcete zhubnout a postavu si udržet, je důležité, abyste se sebou měla trpělivost a všemu dala dostatek času. Možná patříte mezi ty, kteří shodí kila během pár týdnů, ale možná mezi ty, kterým to trvá pár měsíců. Oboje je naprosto v pořádku. Pokud se vám tedy zdá, že se s vaším tělem hned nic neděje, nevzdávejte to a pokračujte!

Mohlo by vás dále zajímat z oblasti hubnutí:

autor: Martina Hrušková

Uložit

Save

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.