Celebrity

15. dubna 2023 09:00

Tomáš Durčák

Emma Watson prozradila detaily o „incestní“ scéně v Potterovi. Má z ní trauma dodnes

Harry Potter po 20 letech

Britská herečka Emma Watson může roli svědomité Hermiony Grangerové ve filmové sérii Harry Potter poděkovat za to, že už nikdy pravděpodobně nebude muset pracovat, aby měla jídlo a střechu nad hlavou. Zároveň však během natáčení prožila „jednu z nejhorších věcí, jakou jsem kdy musela udělat“. Řeč je o „incestním“ polibku, na nějž se prý přišli podívat úplně všichni.

Dnes třiatřicetiletá Watson je poměrně zapálená aktivistka bojující za práva žen, trans osob či uprchlíků, která už svou slávou dávno přesáhla hranice pouhé oblíbené herečky. A i přesto, že jí role v Harry Potterovi měla vynést 70 milionů dolarů (téměř 3,2 miliardy Kč), což je lví podíl z jejího dnešního odhadovaného jmění 85 milionů dolarů (3,86 miliardy Kč), stále na adresu této série kritikou nešetří.

Nejhorší věc, jakou kdy Emma musela udělat

Již v roce 2012, tedy rok po premiéře posledního dílu série s podtitulem Relikvie smrti – část 2, v talk show Jonathana Rosse přiznala, že natáčení finální epizody veleúspěšné franšízy pro ni bylo velmi nepříjemné. Zvlášť při fanoušky horečně očekávané scéně, v níž měla vášnivě políbit Rona Weasleyho, jehož hrál její kolega Rupert Grint (34). „Natáčení té scény bylo hrozné, vlastně to asi byla ta nejhroznější věc, jakou jsem kdy musela udělat,“ svěřila se tehdy herečka, která v roce 2018 rovněž přiznala, že již zažila „celou škálu“ podob sexuálního obtěžování.

„Ne proto, že by Rupert nebyl skvělý. A tam venku jsou určitě miliony dívek, které by si za možnost dát mu pusu usekly levou ruku. Pro mě to ale bylo jako nějaký incest. Jinak to neumím popsat,“ pokračovala Emma, pro níž bylo údajně aspoň částečnou úlevou to, že při polibku měla mít zavřené oči, a tak si mohla v hlavě vsugerovávat, že líbá někoho jiného.

Nechuť ze scény nezmizela ani po letech

Během své účasti v dokumentu k 20. výročí od premiéry prvního filmu o Harry Potterovi v loňském roce Emma znovu zopakovala, že její pocity z oné líbací scény se ani po takové době stále nezměnily. „Ten náš polibek bylo podle mě to nejhorší, co jsme kdy museli udělat,“ přiznala opět Watson s tím, že pro ní osobně byla ta pusa „podivná,“ jelikož Ruperta, stejně jako představitele Harryho Daniela Radcliffa, vnímala „jako své sourozence“.

Ke scéně měl co říct i Radcliffe, který přiznal, že i když v ní vůbec neúčinkoval, choval se při jejím natáčení „jako totální idiot“, jelikož se schválně na natáčení přišel podívat, aby ten pro něj rovněž nechutný polibek také viděl a své kamarády schválně znervózněl. A Emma dodala: „Chtěli to tehdy vidět úplně všichni, protože každý věděl, že to bude náramná podívaná.“

Draco Malfoy jí zlomil srdce

Již v prvních dílech série Harry Potter se tehdy ještě mladičká Emma zamilovala nikoliv do svých nejbližších kolegů, ale do představitele Draca Malfoye, herce Toma Feltona. „Od deseti do dvanácti let jsem byla šíleně zamilovaná do Toma Feltona. Ženy mají všeobecně rády zlé muže, asi proto mě přitahoval,“ přiznala herečka v talkshow Jonathana Rosse. První velká láska však nakonec nedopadla.

„Tom o mé lásce věděl, ale říkal, že mě bere jako mladší sestru. A to mi zlomilo srdce,“ odhalila herečka, která zároveň přiznala, že musela podstoupit terapii, aby se dokázala vyrovnat se svou obrovskou celosvětovou slávou získanou již ve velmi mladém věku. U dětských hvězd ostatně není pád až na dno způsobený slávou či penězi ani zdaleka něčím výjimečným.

Dnes září v doprovodu syna miliardáře

Emma Watson má za sebou velmi bohatou plejádu různých vztahů. Když však před třemi lety slavila třicetiny, byla single a vůbec jí to nevadilo. „Nikdy jsem nevěřila řečem typu Jsem šťastná, že jsem single. Byly to pro mě kecy. Trvalo mi dlouho, než jsem k tomu došla, ale teď jsem opravdu šťastná, že jsem svobodná. Říkám tomu mít vztah sama se sebou,“ řekla tehdy představitelka Hermiony pro časopis Vogue.

Nicméně dnes, kdy slaví Kristova léta, je opět šťastně zadaná. Od loňského roku totiž randí s o pár let mladším Brandonem Greenem (30), synem Philipa Greena, jenž se díky svému módnímu impériu stal miliardářem. Zamilovaný pár byl loni v srpnu spatřen během romantické dovolené v italských Benátkách a zatím neexistují žádné informace naznačující, že by tento vztah již skončil.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.