12 dětských hvězd, které padly na dno. Kdo se z něj dostal a kdo se stále topí?

Dětství je obdobím, kdy si má člověk užívat bezstarostnost, jakou už v životě mít nejspíš nebude. Pro osobnosti, které se už v útlém věku proslavily, ale i toto období je nabité povinnostmi. Sláva si na některých z nich tak zcela pochopitelně vybrala svou daň a nakonec spadly na dno. Které z těchto 12 celebrit se z něj dokázaly dostat a kdo se naopak stále topí v problémech?

Bývá už pravidlem, že některé dětské hvězdy v jistém bodě svého života alespoň na chvíli sestoupí na scestí a oddají se problémovým aktivitám. Některé z nich se pak dokážou znovu srovnat a kariéru si příliš nepoškodit, jiné o práci zcela přijdou a není jim pomoci.

1. Britney Spears

Zpěvačka Britney Spears byla už jako malá hvězdou dětského pořadu, později se stala popovou senzací. Osobní problémy a psychické potíže poškodily její kariéru, když si například veřejně oholila hlavu. Nedávno bylo soudem ukončeno 13 let trvající opatrovnictví, které nad ní měl její otec. Vrátila se i s novou písní, ale na Instagram dává jednu nahou fotku za druhou a veřejně řeší rodinné problémy. Fanoušci se proto obávají, že zpěvačka v pořádku není.

2. Macaulay Culkin

Macaulay Culkin se proslavil jako Kevin ve vánoční komedii Sám doma. Když mu bylo 24 let, byl zatčen za držení 17 gramů marihuany a dalších dvou látek. V drogových problémech se potácel dlouho, byl pohublý, nestaral se o sebe a mnozí už sázeli na to, že se závislostí nedostane a časem kvůli ní zemře. Dokázal se jich ale zbavit a promluvil také o jednom z důvodů, proč jim propadl – jeho otec byl vůči němu v dětství agresivní a násilnický. Culkin je dnes sám otcem a žije spořádaným životem, přičemž se vrátil i k natáčení.

3. Amanda Bynes

V dospívání byla Amanda Bynes hvězdou filmů jako Co ta holka chce nebo Královna ročníku. Sláva ale i na ni byla příliš velké sousto a propadla drogám, kvůli kterým následně čelila i problémům s policií. Byla také několikrát hospitalizována v psychiatrické léčebně. V roce 2010 oznámila pauzu od herectví, a i když od té doby projevila zájem se vrátit, žádný comeback se nekonal. Obarvila se na černo, nechala si potetovat obličej a změnila se v podstatě k nepoznání. Podobně jako Britney Spears, i ona byla 9 let v opatrovnictví. To bylo letos v březnu ukončeno, ale žádné pozitivní změny to zatím herečce do života nepřineslo.

4. Aaron Carter

Aaron Carter následoval ve stopách svého bratra Nicka, člena skupiny Backstreet Boys. Období jeho velké slávy bylo krátké, nedokázal totiž přijít s dalším hitem. Následovaly deprese a závislost na alkoholu, která byla také důvodem, proč utratil peníze, které si během své krátké kariéry vydělal. Dostal se pak do milionových dluhů, které dodnes splácí. Při snaze o comeback byl v roce 2017 zatčen, odmítl podstoupit test na alkohol a policie u něj našla drogy.

5. Lindsay Lohan

Jako roztomilá zrzavá dívenka se proslavila Lindsay Lohan, která si ještě během dospívání budovala slibnou kariéru. Problémy nastaly, když se po úspěchu filmu Protivný sprostý holky média zaměřila na její soukromí. Lindsay byla několikrát zatčena za řízení pod vlivem či držení drog. Aktuálně má za sebou několik odvykacích kúr a závislosti jsou minulostí. Střízlivá se tak snaží vdechnout nový život své kariéře.

6. Natasha Lyonne

Herečka Natasha Lyonne se proslavila rolí Jess ve filmu Prci, prci, prcičky. I ona, stejně jako mnozí v tomto výčtu, spadla do drogové závislosti a přivedlo ji to k problémům se zákonem. Bylo to ale ve stejné době, kdy skandály začaly tvořit Britney Spears a Lindsay Lohan, jí se proto tolik pozornosti nevěnovalo. Nakonec se dokázala ze dna zvednout a své zkušenosti využila, když hrála drogově závislou vězenkyni Nicky v seriálu Holky za mřížemi. Aktuálně má hlavní roli v seriálu Ruská panenka a její kariéra je na tom tak lépe, než kdy byla.

7. Jodie Sweetin

Herečka Jodie Sweetin se proslavila v seriálu Plný dům. Jako dítě byla velkou hvězdou a se vstupem do dospělosti se těžko smiřovala. Propadla závislostem na pervitinu, kokainu, extázi a alkoholu. Ačkoliv veřejnost žila v přesvědčení, že už je střízlivá, ona sama po letech přiznala, že na turné, kde mluvila o své střízlivosti, drogy stále ještě užívala. Až díky dvěma dcerám se dokázala svých démonů zbavit, v roce 2017 ale byla zatčena za ilegální držení zbraně. Přesto se letos objeví hned ve dvou vánočních filmech.

8. Demi Lovato

Zatímco byla na turné s písněmi k filmu Camp Rock 2, kterého byla hvězdou, pořádala Demi Lovato večírky plné alkoholu a drog. Na kontě má i fyzické napadení jedné ze svých tanečnic. Dvakrát se předávkovala a skončila v nemocnici na pokraji života a smrti, o čemž natočila i dokument. Nyní je střízlivá, ale fanoušky ztrácí kvůli nerozhodnosti související s vlastní identitou. Před rokem tvrdila, že je nebinární, protože se necítí jako žena, ale letos oznámila, že je znovu spíš ženou než čímkoliv jiným.

9. Henry Thomas

Rozkošný Elliot z filmu o E.T. mimozemšťanovi vyrostl v dospělého muže a dlouho se vyvarovával tomu, aby dostal nálepku nestabilní dětské hvězdy. V roce 2019 byl nicméně zatčen za řízení v opilosti a policisté v jeho autě navíc cítili silný marihuanový odér. Jednomu z policistů vyhrožoval soudem a také znehodnotil vlastní vzorek moči tím, že do něj nalil vodu z toalety. Jeho kariéru to ale nepoškodilo, získal důležité role v seriálech The Haunting of Hill House a Strašidelné sídlo Bly.

10. Drew Barrymore

Prvního večírku s tehdy dospělými celebritami se Drew Barrymore zúčastnila, když jí bylo 12 let. Tehdy poprvé okusila i tvrdé drogy a jen o několik měsíců později na nich byla závislá, stejně jako na alkoholu a marihuaně. Prošla řadou odvykacích zařízení a ve 14 letech se pokusila o sebevraždu. Ze spárů závislostí se zcela dostala až v roce 2016, kdy navštívila specialisty, se kterými vypracovala životní plán. Tehdy se definitivně vzdala i alkoholu, kterého neměla už několik let ani sklenku.

11. Shia LaBeouf

Shia LaBeouf se celosvětově proslavil díky filmové sérii Transformers. V roce 2013 vydal komiksovou knihu a krátce nato byl žalován za plagiátorství. Z jeho strany následovala omluva. V letech 2014 a 2017 byl zatčen za výtržnictví a opilost na veřejnosti, o tři roky později pak za napadení a loupež. Jen o pár měsíců později ho bývalá přítelkyně FKA Twigs obvinila ze sexuálního násilí a zneužívání. Až do letošního roku o něm nebylo příliš slyšet a vrátit se měl v kinohitu Don't Worry Darling, ale podle režisérky Olivie Wilde dostal vyhazov za své agresivní chování. On sám ovšem tvrdí, že dal výpověď kvůli nedostatku času na přípravu k roli.

12. Jeremy Jackson

Jeremy Jackson se proslavil rolí Hobieho Buchannona v kultovním seriálu Pobřežní hlídka. Když mu bylo 18 let, seriál opustil a sám tehdy tvrdil, že proto, aby se primárně věnoval boji se závislostí na pervitinu, extázi a marihuaně. To, a jeho následná závislost na steroidech, byly ještě ty nejmenší problémy. V roce 2015 se měl pokusit zabít svou manželku a téhož roku pobodal na večírku jiného muže, aby následně pobodal i ženu, se kterou se hádal kvůli problému s autem. Po propuštění z vězení nastoupil do odvykací léčebny a teď se živí jako osobní trenér a o hollywoodské kariéře si může nechat jen zdát.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.