Erik s Kubou podávají párky v rohlíku. Hladoví policisté budou chroupat i cvrčky

Úterní večer bude v soutěži amatérských kuchařů patřit Erikovi a Kubovi neboli Deltě 100 z dispečinku. Přivítají svoje kolegy venku a nabídnou jim párky v rohlíku ze stánku. Soutěžící se zděsí, že stráví večer pod širým nebem. Všem je totiž strašná zima.

Speciál s hlavními hvězdami policejního pořadu nebude v úterý u hostitelů doma, ale uskuteční se u stánku s rychlým občerstvením. Soutěžících je totiž tento týden celkem deset a hledat pro tolik lidí prostor je složité. Erik s Kubou pohostí Petra a Dana neboli Deltu 103, Věru s Jakubem, kteří vystupují jako Delta 106, Deltu 101 – Kamilu s Tomášem, a Josefa s Tomášem alias Deltu 102. Vařit se bude v malé kuchyni, kde je naštěstí vše potřebné vybavení. Podávat se bude carpaccio z červené řepy, tomatová polévka, špagety carbonara a tiramisu.

K překvapení soutěžících je Erik s Kubou přivítají ve stánku s rychlým občerstvením. Při představě, že budou všichni večeřet venku v zimě, se některým ježí všechny chlupy. Kluci jim připraví teplé nápoje a párky v rohlíku, tváří se přitom, že je opravdu budou hostit na tomto místě. Hned si také odbydou zábavu v podobě kvízu a plnění vtipných úkolů.

„Přivítání bylo originální, nejdříve jsme si mysleli, že to je sranda. Po chvilce vážnosti ze strany kluků to vypadalo, že to sranda není,“ popisuje své pocity Petr. A není jediný, komu se to nelíbí. Co na to řeknou ostatní, uvidíte v Prostřeno! vpodvečer a na prima+. „Začátek večera je katastrofální, protože mám zmrzlé prsty u nohou, zmrzlé uši a vypadám jak elf, který spadnul do mrazáku,“ míní Josef.

Podívejte se na exkluzivní bonus k pořadu. Jak si pochutnali policisté na hmyzu?

V batohu hostitele najdou soutěžící překvapení

Po zábavě se naštěstí soutěžící dočkají a půjdou si konečně sednou to tepla. Večeře se bude podávat v jiném stánku, tentokrát zastřešeném. Nejprve přijde na stůl řepa s kozím sýrem. Tomáš, o kterém je známo, že nejí ovoce a zeleninu, se na svou porci nedívá s nadšením. „Viděl jsem tam nějaký kozí sýr, nějakou řepu, takže jediné, co se mi líbilo, byly ty kozy,“ hodnotí předkrm hvězda Policie v akci. Hostitelé si budou chvíli vychutnávat jeho kyselý výraz, pak mu ovšem naservírují jiný talíř. Salám a šunka konečně vykouzlí náročnému strávníkovi úsměv na tváři.

Při šmejdění se soutěžící budou probírat připravenými předměty, které souvisejí se zájmy hostitelů. Dan dokonce sáhne do batohu, který nebyl určen ke šmejdění. Sám pak uzná, že by jako policista měl pro tyto případy použít rukavice. Nicméně je už pozdě. Erik s Kubou z kuchyně sledují, jak v batohu objeví něco, co bylo připravené jako překvapení – sáček s cvrčky. Ty pak policisté společně ochutnají.

Mnozí usoudí, že jde o velkou pochoutku. „Je to cítit jako krmivo pro rybičky,“ prohlásí Kamila. Tomáš odvětí, že to je krmivo pro rybičky. „Umím si představit, že jím cvrčky naslano jako oříšky k televizi,“ prohlásí Věra. Její parťák Jakub soudí, že jako jídlo budoucnosti mají cvrčci potenciál. Šplhnou si Erik s Kubou tímto zážitkem u soupeřů? Jak je ostatní ohodnotí?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.