Eva Burešová, Tomáš Klus a Šimon Bilina rozradostnili děti se spinální svalovou atrofií

Uvidíte ve 175. dílu seriálu ZOO

Dětem s nemocí SMA (spinální svalovou atrofií) se splnil sen. Jejich oblíbenci Eva Burešová, Tomáš Klus a Šimon Bilina se s nimi setkali v Safari parku ve Dvoře Králové, kde ten den natáčeli další díly populárního seriálu. Malí pacienti z organizace Spolu na draka díky nim zářili spokojeností a úsměvy.

Ten den bylo v Safari parku ve Dvoře Králové veselo. Děti se totiž vypravily za svými seriálovými hrdiny a ti je patřičně a s pompou přivítali. Ukázali jim místa, kde se natáčí, a rozdali jim i trochu povzbuzení a radosti. Tomáš Klus je vítal s otevřenou náručí. „V jejich přítomnosti si člověk říká, co pro ně může udělat, aby byli nejspokojenější. Pak se s nimi chvíli bavíš a zjistíš, že oni vlastně spokojení jsou,“ říká seriálový fotograf Filip.

Čtěte také: Už žádné děti umírající na spinální svalovou atrofii. Uvažuje se o plošném testování

„Je to vždy o úhlu pohledu, který si člověk ve své hlavě nastaví. Samozřejmě by byli úplně nejšťastnější, kdyby byli zdraví a mohli si tady pobíhat, ale jsou daleko moudřejší a jsou schopní najít štěstí ve ztížených podmínkách, které mají,“ zhodnotil po společném setkání Tomáš Klus coby Filip, na kterého se můžete těšit v seriálu ZOO každé úterý a čtvrtek večer na Primě.

Na setkání nechyběla ani seriálová Viky Eva Burešová, která se s dětmi s nemocí SMA potkala už před pár lety. „S touto chorobou jsem byla seznámena někdy před třeba čtyřmi lety a nevěděla jsem, jak moc těžký život s ní je. Kolik je třeba peněz. S nadací Spolu na draka jsem měla možnost spolupracovat a poznat několik příběhů. Snažím se je podporovat,“ řekla Eva Burešová, která děti ráda na natáčení viděla. Charitativní večer Spolu na draka se bude konat 9. března v Obecním domě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.