Celebrity

28. března 2023 12:15

Zuzana Schneidewind

Fešák Lambora má s láskami amen. Už není jako Janek ze Slunečné, teď žije v celibátu

Poslední oběť (1) - upoutávka

Marek Lambora (27) byl coby Janek Linhart ze Slunečné proutník a svůdník zkrocený láskou Evy Burešové (29). S tím je ale konec. V nové detektivní minisérii se proměnil v kněze, kterého umírňuje jen vlastní sestra v podání Markéty Plánkové (44). Podívejte se na hercovu velkou transformaci.

Marek Lambora už prošel řadou seriálů. Vidět jste ho mohli v Přístavu, Ohnivém kuřeti či v Černých vdovách. Opravdového lamače ženských srdcí z herce ovšem udělal až seriál Slunečná. Tvůrci si zvykli Lamboru vybírat pro zajímavé postavy, jež vyzařují silné charisma.

Janka ve Slunečné zkrotila Eva Burešová (2019)

Janek v podání Marka Lambory je bohatý muž, který je spolumajitelem firmy zabývající se prodejem elektřiny. Co nejde proměnit na peníze, pro něj nemá hodnotu. Má pocit, že si může všechno koupit, každého okouzlit a pokaždé dosáhne svého. Patří do party pražské zlaté mládeže. Ve svém věku už dosáhl toho, že je spolumajitelem velké firmy. Vypadá jako pěkný floutek, ale ve skutečnosti má hodné srdce.

Na statku Slunečná se potká s Týnou Popelkovou a se svými kamarády z firmy se vsadí, že ji dostane, protože on je přece lamač dívčích srdcí. A tak se rozehrává sázka, která vede Janka k tomu, že si vymění svůj post a jméno s řidičem Vilémem a snaží se vyhrát sázku. „Neměl jsem proč se rozmýšlet, zda tuto roli vzít. Bylo mi řečeno, že tvůrci chtějí, abych roli Janka ztvárnil, a že je napsána přímo pro mě,“ vzpomíná Marek Lambora na vznik seriálu, z něhož se stal divácký hit.

Romantika mezi Jankem a Týnou ve Slunečné dodnes nedá mnohým diváků spát:

Lamborův Albert v Poslední oběti je temnější (2023)

Nejnověji oblíbeného herce můžete sledovat v roli zcela jiné – a to jako kněze a přírodovědce. Je inteligentní, praktický a schopný, morální a odhodlaný bojovat za pravdu, neustále však pochybuje o svých rozhodnutích, věci často vidí černobíle – jen dobro a zlo.

Čtěte také, jak Marek Lambora kvůli roli kněze zestárl. Herci to nebezpečně sluší.

Jako kněz je důvěryhodný, zásadový a občas až fanaticky oddaný věci, žije asketicky jako samotář a záměrně se vyhýbá lidem a emocím, které nechápe. Jak uvidíte v seriálu Poslední oběť ve středu ve 20:15 na Primě nebo v předpremiéře na prima+, je spíš introvertní podivín se spoustou tajemství.

Co spojuje kněze Alberta ze zesnulou manželkou archeologa Hrubana? Podívejte se na exkluzivní ukázku:

„Je velmi netradiční. Má svého koníčka i temnější stránky života. Je to jiný kněz, takového byste asi na první dobrou nečekali. Měl jsem mít dlouhé vousy, ale jelikož jsem do toho točil jiný projekt, nešlo to. Byly mi ztmaveny vlasy, chtěli jsme Alberta udělat staršího a zároveň temnějšího. Myslím, že se to povedlo,“ přibližuje herec zrod postavy sloužící ve jménu Ježíše Krista.

Albert vyrůstal v dětském domově jen se sestrou Stelou, tu má rád a věří jí, nesnáší lež a přetvářku. „Když mě Kateřina s Jitkou oslovily, přišlo mi to jako dobrý vtip a pak jsem jim řekl, ať mi o tom řeknou něco víc. Nakonec z toho povídání vyšlo, že to na mě sedí, a ihned jsem na to kývl,“ uzavírá Lambora vyprávění o přijetí další zajímavé role do jeho dnes již bohatého výčtu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 7. 2024

Berani, duchovní záležitosti by vás mohly velmi zajímat. Možná se budete chtít ponořit do metafyzických studií a meditací, ale pracovní nebo rodinné povinnosti by vám mohly bránit v uskutečnění těchto přání. Nenechte se tím zklamat. Místo toho se soustřeďte na všední povinnosti a dokončete je. Pak můžete přejít ke skutečně fascinujícím záležitostem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.