Celebrity

6. ledna 2023 06:01

David Laštovka

Český Vinnetou Stanislav Fišer na smrt myslel s předstihem. Komu odkázal majetek?

Pohřeb Stanislava Fišera

Legendární herec a dabér Stanislav Fišer, který svůj hlas propůjčil například Pierru Briceovi, představiteli filmového Vinnetoua, zemřel loni v červnu ve věku 90 let. Jeho životní partnerka Antonie Hemerková, která se slavným umělcem žila v krásném a spokojeném vztahu třiadvacet let, pro web Prima Ženy promluvila o jeho odcházení i o tom, na koho myslel při sepisování své poslední vůle.

Stanislav Fišer poslední roky svého života doslova protrpěl. Po rakovině hrtanu přišel o hlasivky a dorozumíval se jen pomocí speciálního přístroje, který si musel přikládat na krk. K tomu se přidaly další zdravotní problémy, kvůli kterým nemohl nikam chodit a celé dny trávil pouze doma. Největší oporou mu byla jeho Tonička, která se o něj obětavě a s láskou starala.

Pár dní před smrtí kvůli zhoršujícímu se stavu musel být převezen do nemocnice. „Odešel ve spánku v sobotu v sedm hodin ráno. Naposledy jsem u něj byla v pátek. Byl klidný... Nemluvil... Jen jsme se drželi za ruce a já samozřejmě bulila. Lékař mi říkal, že jen čekal na to, až mě za ním dovezou, abychom se mohli rozloučit. Pak zemřel,“ svěřila se webu Prima Ženy se slzami v očích paní Antonie.

Když onemocněl, chtěl se oženit

Přestože do vztahu vstupovali s tím, že spolu budou žít bez pomyslného papíru, na sklonku života plánovali svatbu. „Oba jsme od začátku o sobě věděli, že nechceme uzavírat sňatek. Uvažovali jsme o tom až v době, kdy onemocněl, když byly problémy některé věci vyřizovat jako druh a družka. Vyřešilo se to pomocí právníků a plné moci jeden druhého zastupovat,“ vysvětlila paní Antonie, které Stanislav velmi chybí. „Nic už není tak jako dříve. Ten půlrok, co tu není, pro mě byl a stále je moc smutný a bolestný. Těší mě, že jeho přátelé nezapomínají, volají mi, píší, mnozí z nich chodí na Standův hrob zapálit svíčku... Toho si moc vážím a děkuji jim za to,“ uvedla Antonie.

Nezapomenutelný herec a dabér chtěl mít majetkové věci uspořádané ještě před svou smrtí. V závěti myslel na své nejbližší. „Standa sepsal závěť už v roce 2013 v notářství a tam také byla závěť uložena,“ prozradila životní láska Stanislava Fišera s tím, že dědické řízení stále probíhá.

Na sklonku života mu dělala největší radost pravnučka Anička, které pouhý jeden den po jeho odchodu na věčnost, bylo devět let. „Je to obdivuhodné a nadané dítko. V pěti letech se sama rozhodla, že se naučí hrát na housle. Měla už několik vystoupení. Jednou chce pracovat jako dětská lékařka. Pevně věřím, že to dokáže. Její rodiče otec Václav, Standův vnuk, a maminka Valentýna se ji snaží vést tím správným směrem,“ přiblížila paní Antonie.

Sdílejte článek
Štítky smrt rodina herec Vinnetou Stanislav Fišer dabér závěť vdova Antonie Hemerková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.