Celebrity

20. června 2022 10:05

David Laštovka

Vladimír Dlouhý se alkoholu a cigaret nevzdal ani kvůli rakovině. Kolik měl dětí?

Své soukromí si charismatický herec a dabér Vladimír Dlouhý (†52) pečlivě chránil. Největší zajímavosti z jeho života tak vypluly na povrch až v době, kdy už nežil. Zemřel před dvanácti lety na rakovinu a letos by oslavil 64. narozeniny.

S první ženou Gabrielou Heřmanovou, kterou si vzal v roce 1997, měl dceru Danielu. V manželství s herečkou Petrou Jungmanovou (50), které řekl své ano v roce 2008, se mu narodila dvojčata Jan a Jiří. Jak se ale zpětně ukázalo, potomků měl daleko více.

První ratolesti zplodil coby dvacetiletý mladík ještě před natáčením seriálu Arabela. Právě jeho herecká partnerka Jana Nagyová (63), která ztvárnila slavnou princeznu, toto tajemství s odstupem let prozradila. „Je to strašně dlouhá doba. Seznámili jsme se v roce 1979. Všichni nás tehdy dávali dohromady, ale on byl zadaný a já věděla, že má i dvojčátka. Já jsem ty děti ale nikdy neviděla. Jen jsem si zapamatovala, že se o nich už tenkrát dost mluvilo,“ svěřila se deníku Aha!

O svých nejstarších dětech Vladimír Dlouhý nikdy nemluvil. Do společnosti bral pouze své nejmladší ratolesti, které se mu narodily pouhých pár let před jeho smrtí. Jak prozradila vdova Petra Jungmanová v rozhovoru pro Novinky.cz, dospívající dvojčata si oblíbila sport.

Děti v Česku sportují čím dál méně, přibývá proto těch s nadváhou:

„Oba se věnovali florbalu, Janík ho intenzivně hraje dodnes. Jirka chodí na airsoft a rekreačně s dědou trénuje ping-pong. Ten si s ním vždycky ráda zahraju, ale už mě často poráží. Jinak celá rodina hraje nohejbal a jsem šťastná, když mě vezmou do týmu, protože v nohejbalu jim rozhodně nestačím. Přesto ho hraju moc ráda,“ uvedla herečka, která na svého zesnulého manžela vzpomíná velmi často. „Bylo to moc hezké období, ze kterého mi zůstalo to nejcennější – dva skvělí a zdraví synové,“ uvedla.

Z nemocnice rovnou do hospůdky

Vladimír Dlouhý, který se chtěl původně stát stavbařem po tátovi a pak i profesionálním hokejistou, poslední roky svého života doslova protrpěl. Onemocněl rakovinou slinivky a žaludku, vzorným pacientem ale zrovna nebyl. S pitím alkoholu ani s cigaretami nepřestal. První kroky z nemocnice, kam se chodil léčit, obvykle pokaždé vedly do jeho oblíbené hospůdky.

Pracovat se snažil do poslední chvíle. Zemřel 20. června 2010 v pouhých 52 letech. „Pan doktor říkal, že měl tu horší verzi rakoviny, takový rychlý šíp. Ke konci už to asi bylo všude. Brácha sice navenek působil, že je mu to všechno jedno, uvnitř ale se vším bojoval. Byl takový urputňáček. Pral se s rakovinou jako rytíř do poslední chvíle,“ prozradil deníku Blesk jeho bratr Michal Dlouhý, jenž je rovněž uznávaným hercem a dabérem.

O deset let starší Vladimír byl pro něj ten nejlepší parťák, rádce, učitel i velký vzor. To jediné, kvůli čemu se občas pohádali, byl způsob života, který Vladimír vedl. „Bylo mi líto, že se takhle sám ničí. Asi dvakrát jsem mu zkoušel domlouvat, ale bylo to marné. On si Míra vždycky život řídil sám,“ pokrčila rameny Michal Dlouhý.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.