Herečka Tereza Ramba prožívala chvíle strachu. Její dítě se nemohlo nadechnout

Strach o dítě a bezmoc je jeden z nejhorších pocitů, který matka může zažít. Tereza Ramba to nedávno okusila na vlastní kůži. Její potomky totiž potrápilo zákeřné onemocnění dýchacích cest.

Tereza Ramba (34) je maminkou syna Mikuláše (3) a dcery Miry (1). Nedávno se na svém Instagramu svěřila s tím, že se její potomci potýkali s nepříjemnou laryngitidou. Jedná se o zánět hrtanu, který nejčastěji postihuje hlavně kojence a děti předškolního věku.

Mohlo by vás zajímat: Tereza Ramba přiznala: O mateřství jsem měla zkreslené představy. Dost mi sklaplo!

Ve většině případů má průběh bez závažnějších komplikací, ale mohou se objevit i vzácné případy, kdy se jedná o ohrožení života, a to zejména u dětí. „U nás vše dopadlo dobře, podchytila jsem to včas,“ informovala Ramba své sledující na sociálních sítích. Se svými nejmenšími ale zažila i chvíle plné strachu. „Je to štěkavý kašel a děťátko se pak nemůže nadechnout,“ popsala herečka nepříjemnou zkušenost v instagramových stories.

Laryngitida je zánět hrtanu, který je ve většině případů vyvolaný virovou infekcí. Mezi hlavní příznaky patří suchý štěkavý kašel, chrapot či úplná ztráta hlasu. Zatímco u dospělých toto onemocnění nepředstavuje velkých problém, u dětí může mít velice dramatický průběh. V důsledku otoku hrtanu se dítě může začít dusit.

Jak laryngitidu u dětí léčit?

  • zvlhčujte ovzduší a větrejte
  • hydratujte sliznici inhalací
  • dbejte na pití dostatečného množství tekutin
  • zajistěte vyvýšenou polohu na spaní

Včasný zásah lékařů pomohl

Naštěstí ale vše dobře dopadlo a v nemocnici Motol jim lékaři pomohli. Právě doktorům z dětské ambulance patří podle Ramby obrovský dík. Oblíbená česká herečka, kterou mohou diváci znát například z filmu Rafťáci, ve svém příspěvku také zmínila, že důležitou roli v tom hrála také její pohotová reakce a rychlé řešení problému.

Čtěte také: Děti slavných na sítích: Synové Krainové to schytali. Kdo potomky raději skrývá?

O zmírnění nepříjemných příznaků se samozřejmě snažila i doma. „Pomohl nám nejvíc otevřený mrazák a zachovat klid,“ ubezpečila ostatní maminky Ramba. Herečka nespecifikovala, které z dětí mělo záchvat laryngitidy. Důležité ale je, že už je celá rodina v pořádku.

Tereza Ramba ve filmu Zápisník alkoholičky:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.