Děti slavných na sítích: Synové Krainové to schytali. Kdo potomky raději skrývá?

Děti na sociálních sítích jsou ožehavé téma. Některé celebrity své potomky úzkostlivě skrývají a jiné se s nimi bez okolků chlubí. Proč to někomu přijde v pořádku a někomu už za hranou?

Soukromí je velice citlivá věc, zvláště slavné osobnosti si ho velice střeží. Není se čemu divit, celebrity jsou neustále vystaveny tlaku veřejnosti a v patách mají otravné fotografy. Mnohé z nich se proto z logických důvodů rozhodnou své děti chránit. Slavní rodiče se v tomto směru dělí na dva různé tábory. Jedni své děti bez problémů ukazují, druzí tvář svých potomků nikdy nevystaví.

Sociální sítě mohou být skvělým způsobem, jak se s lidmi propojit. Avšak skrývají také mnoho rizik, zvláště pak pokud se jedná o mladé uživatele. Je proto důležité k nim přistupovat s rozumem. Podle dat z Českého statistického úřadu u nás využívá sociální sítě přibližně pět milionů osob, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Počet aktivních uživatelů navíc nadále roste.

Čtěte také: Kristýna Leichtová se pohádala kvůli dětem. Podpořila ji i Eva Burešová

Negativní komentáře mířené na děti

Na sociálních sítích se také dost často setkáváme s negativními komentáři, takzvanými „hejty“. Lidé mnohdy nabývají dojmu, že jakmile jsou „skrytí" za obrazovkou svého mobilu či počítače, mohou kohokoliv kritizovat. Občas jsou kvůli tomu schopni napsat něco, co by například v životě neřekli do očí.

Své o tom ví například i modelka Simona Krainová, která se s nepříjemnými poznámkami od okolí občas setkává. Jak sama tvrdí, u sebe si na to zvykla. Pokud jí však někdo napadá děti, už je to moc. Syny Bruna a Maxe si pochopitelně chrání a bránila by je do morku kostí. „To je naprosté dno. Když jde o mě, tak mi to nevadí, ale když jde o moje děti... kdo sáhne na moje děti, tak ať to zkusí. Já jsem hodně hustá a myslím si, že to ať nikdo nedělá. To fakt nesnesu,“ prozradila Krainová v rozhovoru pro Extra.cz.

S úrážkami se musela v minulosti vypořádat také zpěvačka Monika Bagárová. Její dceru Ruminku, kterou má s bývalým partnerem, MMA zápasníkem Makhmudem Muradovem, někteří uživatelé na internetu ošklivě komentovali a naráželi přitom na její vzhled. „Poděkovala bych všem těm, kteří mají páteř a vědí, že každé děťátko na světě je krásné a zaslouží si tu největší lásku. Zároveň bych ráda pozdravila i ty, kteří jsou bezpáteřní, a těch tu teda je, a vzkázala bych jim, že vaše nitro je shnilý a nešťastný, protože ten, kdo dokáže útočit na malé děti, podotýkám, že na jakékoli děti, je u mě jedno velký a bezvýznamný h*vno,“ napsala tehdy Bagárová.

Čtěte také: 5 věcí, které by nikdy rodiče neměli dávat na sociální sítě

Celebrity, které své děti skrývají

Mezi českými celebritami najdeme několik maminek, které jsou sice aktivní na sociálních sítích, ale co se týče jejich potomků, už tak sdílné nejsou. Na jejich profilech jsou fotky dětiček vždy buď zezadu, se zakrytým obličejem nebo jen zčásti. Rozhodly se tak dobrovolně a chtějí je tímto způsobem chránit. Patří mezi ně například herečka Kristýna Leichtová, Marie Doležalová nebo Tereza Ramba.

Kristýna Leichtová, kterou mohou diváci znát například ze seriálu 1. MISE nebo Temný kraj, byla v minulosti kritizována například za intimní fotku z domácího porodu. „Je to ale koneckonců můj život, moje tělo a moje rozhodnutí. A když tam nejsou obličeje holčiček, protože to je jejich život a do toho jim zasahovat nebudu, tak na tom nevidím nic špatného. A to zrození bylo něco tak strašně hezkého, že jsem se o to ráda podělila. A hlavně bojuju za to, aby každá žena měla možnost volby. Ať si to vybere, jak chce rodit, protože to je správně. Žádná žena by neměla by být do ničeho konstantně tlačena,“ sdělila tehdy herečka.

A které celebrity naopak nemají problém ukazovat své děti na sítích? Čtěte zde.

Stejného názoru je například i zpěvačka Adele. „Myslím, že je opravdu těžké být dítětem slavné osobnosti. Co když chce kouřit trávu nebo pít jako neplnoletý, nebo co když je gay a nechce to říct, a pak ho vyfotografují, a tak to zjistím?“ svěřila se v minulosti Adele pro módní časopis Vogue. Dalším příkladem ze světa je i herečka Mila Kunis, která má s manželem Ashtonem Kutcherem dvě děti. „Nesdílíme veřejně fotky našich dětí, protože si myslíme, že vést veřejný život je osobní volba. Moje žena a já jsme si vybrali kariéru, která poutá pozornost veřejnosti, ale naše děti ne,“ prohlásil Kutcher v podcastu Thrive Global.

Podobného názoru je i Eva Mendes a Ryan Gosling, kteří spolu mají dvě dcerky. „Vždycky jsem měla jasné hranice, pokud jde o mého muže a mé děti. Budu o nich mluvit, samozřejmě s omezeními, ale nebudu zveřejňovat obrázky našeho každodenního života. A protože jsou moje děti ještě malé a nerozumí, co zveřejnění jejich fotek skutečně znamená, nemám jejich souhlas. A nezveřejním jejich fotky, dokud nebudou dost staré na to, aby mi souhlas daly,“ napsala v minulosti Eva Mendes na sociálních sítích.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.