Celebrity

2. dubna 2024 17:05

David Laštovka

Janu Andresíkovou rodina připravila o domov i peníze. Chtěli ji zbavit svéprávnosti

Herečka Jana Andresíková se do paměti diváků zapsala především coby představitelka pohádkových čarodějnic, ale také jako znamenitá dabérka. Zatímco svými filmovými rolemi rozdávala radost, v soukromí prožila doslova peklo. V posledních letech ji podrazili ti nejbližší.

Herečka Jana Andresíková poslední roky života doslova protrpěla. Po zlomenině krčku skončila v nemocnici, hrozil jí invalidní vozík a navíc ji sužovaly další choroby. Jak se před smrtí svěřila redakci webu Prima Ženy, zdravotní problémy nebyly to jediné, co ji trápilo.

Čtěte také: Jiřině Jelenské ze Slunce, seno se osudnou stala obezita. Konec života protrpěla

„Moje vlastní rodina mě cíleně připravila o domov, o nemalé peníze, a dokonce se mě snažila a stále snaží psychicky úplně zlikvidovat a dostat na úplné dno. Snad dokonce i zbavit svéprávnosti. Tu žádost dokonce podala moje jediná dcera, které jsem se v životě snažila dát všechno. Smutné zjištění. Vše má v rukou právník, policie a všechno se řeší. Některé věci nechci ani rozebírat. Jen řeknu jediné: Nebýt pár mých nejbližších přátel, dneska bych tu už nejspíš nebyla,“ líčila smutně herečka. Krátce nato ve věku 79 let zemřela.

Podobné články

První manžel si po rozvodu vzal Martu Kubišovou

Ani na lásku štěstí neměla. Jejím prvním mužem byl režisér Jan Moravec, se kterým měla dceru Michaelu. Po rozvodu se Jan oženil se zpěvačkou Martou Kubišovou. Andresíková se poté provdala za Jiřího Jiráka, s nímž v manželství zažila doslova teror.

Legendární zpěvačka Marta Kubišová v roce 2023 oslavila už 81. narozeniny:

„Vzala jsem si tehdy psychopata, což jsem pochopitelně dopředu nemohla vědět, který mě psychicky ničil, izoloval od lidí, přátel. Nesměla jsem nic. Dělala jsem jen z domova. Řadu let na mě téměř nemluvil. Když tak jen zakazoval, vyčítal, podezíral,“ popisovala herečka redakci webu Prima Ženy.

Druhý manžel se v její přítomnosti zastřelil

Na to, aby vztah sama ukončila, neměla sílu. Nakonec vše dopadlo obrovskou tragédií. Manžel se v její přítomnosti zastřelil. „Jednoho dne se jen tak mimochodem a paradoxně velmi mile zeptal, zda nechci udělat kafe. Automaticky jsem řekla, že ano. Odešel vedle do pokoje a zastřelil se... Velmi dlouho jsem se z toho vzpamatovávala,“ sdělovala Jana Andresíková, která z hereckých kolegyň velmi ráda vzpomínala na Helenu Růžičkovou.

Mohlo by vás zajímat: Jiří Brabec se zastřelil krátce po svatbě. Nadělal obří dluhy, ženě nic neřekl

Ta měla věštecké sklony a předpověděla jí věci, které se skutečně naplnily. „Když mi bylo asi čtyřicet, vzala mou ruku, jen tak suše polkla a řekla: ‚Tedy holka, promiň, ale ty končíš.‘ Já se vyděsila a říkám: ‚To jako vážně, že umřu a je konec?“ A ona se usmála a pronesla: ‚Ale ne. Ty pouze končíš žít svůj život a od té chvíle budeš už žít jen svůj osud. A ať uděláš, co uděláš, nenaděláš nic. Musíš to přijmout a žít to. Bude to někdy hodně tvrdé, ale ty to dáš. Jsi silná ženská...‘ Pak mi řekla ještě nějaké věci a všechno se opravdu splnilo... Žiju asi jen svůj osud,“ prozradila také za života herečka redakci webu Prima Ženy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.