Celebrity

17. listopadu 2023 08:30

David Laštovka

Jiří Brabec se zastřelil krátce po svatbě. Nadělal obří dluhy, ženě nic neřekl

V roce 2003 se hvězda české country, hudebník Jiří Brabec (†63), zastřelil v pronajaté chatě. Život si vzal pouhých 11 měsíců po svatbě s o 29 let mladší zpěvačkou Šárkou Rezkovou (53). Zanechal po sobě tehdy pětiměsíčního syna Dominika. K sebevraždě ho dohnaly obrovské dluhy, které nebyl schopen splatit. Šli po něm dokonce i vymahači a vydírali ho.

O tom, co se kolem jejího manžela dělo, neměla Šárka Rezková absolutně ponětí. „Až později jsem zjistila, že mi lhal. Půjčoval si celý život a měl dluhy odedávna. Dodneška se pořádně neví, jak všechny ty dluhy nadělal,“ svěřila se zpěvačka redakci webu Prima Ženy.

Teprve pár týdnů předtím, než spáchal sebevraždu, začala tušit, že se něco děje. „Najednou se uzavíral do sebe, neprojevoval žádnou radost, moc se nebavil a choval se divně. Přišlo mi také zvláštní, že trhal složenky, míso aby je zaplatil. Když jsem se ho zeptala, odpověděl, že se nic neděje,“ zavzpomínala Rezková.

Sebevraždu nedávno spáchal také známý producent Jiří Jurtin:

Vdově chodily výhrůžné dopisy

Už tehdy zpěvák zřejmě nosil v hlavě, že svůj život dobrovolně ukončí. „Chtěl, abych je s Dominičkem spolu fotila co nejčastěji. Asi už přemýšlel o sebevraždě,“ povzdechla si vdova. Po Brabcově smrti se na ni sesypali věřitelé, od nichž si její muž půjčoval peníze. Chodily jí výhrůžné dopisy, vymahači zvonili u jejích dveří.

„Jednu dobu jsem dokonce měla ochranku. Mám mu za zlé, že mě v tom nechal tak vymáchat, i když se mě třeba svou smrtí snažil ochránit. Nejvíce mi vadí, že si mě za těchto okolností vzal. Mrzí mě, že mi o těch strašných dluzích neřekl,“ uvedla na adresu zesnulého manžela zpěvačka, pro kterou je toto téma stále velmi bolestné.

„Díky svému nejmladšímu synovi Dominikovi na něj vzpomínáme dost často. Snaží se svého tátu poznat díky pořadům v televizi. Jak hrál, jak moderoval. Ví, že tátův vzor byl Jerry Lee Lewis. Má rád, když se vyprávějí příhody o něm –⁠ a že byly a je na co vzpomínat. Je mi líto, že život s tátou nezažil,“ povzdechla si Rezková. Jiří Brabec se zastřelil 17. listopadu roku 2003. Bylo mu 63 let.

Sdílejte článek
Štítky manželství sebevražda svatba manželé zpěvačka úmrtí zpěvák dluhy Šárka Rezková country vymáhání dluhů Jiří Brabec Jerry Lee Lewis

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.