Celebrity

7. listopadu 2022 05:52

David Laštovka

Tajemství Petra Haničince: Namířil proti sobě zbraň, tragédii zabránila jeho žena

Miloval život, společnost a dobrou zábavu. Konec života se ale pro něj stal doslova utrpením. Dokonce takovým, že se chtěl zabít a vše si důkladně naplánoval. Od smrti legendárního českého herce a dabéra Petra Haničince (†77) letos uplynulo smutných 15 let.

Zásadní zlom v životě Petra Haničince nastal v roce 1995. Bylo mu 65 let a stal se účastníkem vážné hromadné dopravní nehody 40 automobilů na dálnici D1, která si vyžádala dva lidské života. Příčinou byla zledovatělá vozovka a nepozornost některých řidičů.

Dopravní nehodu před několika měsíci zažila také Dáda Patrasová:

Herec utrpěl zhmoždění hrudních orgánů, měl těžce poškozené plíce a několik minut byl dokonce v klinické smrti. Lékaři mu sice život zachránili, ale pro něj už nebylo nic tak jako dříve. V roce 2001 během divadelního představení prodělal mozkovou příhodu. Jen díky včasné operaci se lékařům podařilo odvrátit fatální následky. O pět let později mu byla diagnostikována rakovina tlustého střeva a do toho bojoval s cukrovkou. Ze všeho nejvíce ho ale trápila nemohoucnost. Svůj osud nesl velmi těžce a ztratil chuť žít.

Manželka pušku zamkla v trezoru

Jednoho dne proti sobě dokonce namířil svou legálně drženou pušku a chystal se zmáčknout spoušť. Naštěstí mu v poslední chvíli jeho manželka Radmila zbraň vytrhla z rukou a zabránila tak strašlivé tragédii. „Péťa se na mě kvůli tomu zlobil. Říkal, že už nemusel trpět a byl by na druhém břehu. Nechtěla jsem, aby skončil jako Bróďa (herec Vlastimil Brodský, který se zastřelil na chalupě – pozn. red.). Pušku jsem pak raději zamkla v trezoru,“ prozradila deníku Blesk paní Radmila, která byla Haničincovou čtvrtou manželkou a obětavě se o něj starala až do poslední chvíle.

Od zdravotní sestry se naučila vypisovat manželovy hodnoty, cukr v krvi, teplotu, tlak a další nezbytné úkony. Podařilo se jí získat polohovací postel za 120 tisíc korun a z uspořených peněz pronajmout invalidní vozík. Peníze za sociální péči vystačily tak maximálně na nutriční nápoje. „Péťa už pak kromě banánů nechtěl vůbec nic jíst,“ popsala paní Radmila.

Především díky její laskavé péči mohl slavný herec umírat doma – tak jak si přál. „Ten večer před smrtí byl nádherný západ slunce. Péťa seděl v křesle, hleděl na červánky a kochal se. Jako by se zároveň loučil. Když jsem ho potom uložila ke spánku, podíval se na mě takovým zvláštním pohledem. Snad to i tušil,“ zavzpomínala na poslední večer se svým milovaným mužem.

Petr Haničinec zemřel 7. listopadu v šest hodin ráno. Příčinou byla rakovina tlustého střeva, s níž bojoval více než rok a která mu vzala všechny síly.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.