Celebrity

16. listopadu 2022 10:15

Šarlota Chmelařová

Hokejista Jaromír Jágr přišel o otce. Milovanému tatínkovi poslal dojemný vzkaz

Jaromír Jágr na svém Instagramu oznámil velice smutnou zprávu. Ve věku 82 let mu zemřel otec. Hokejista mu poslal dojemný vzkaz na rozloučenou.

Ztráta milované osoby je jedna z nejtěžších věcí, se kterou se musí člověk vyrovnat. Zvlášť v případech, kdy jde o rodiče. Hokejová hvězda Jaromír Jágr teď právě takovou chvíli prožívá, jelikož mu do nebe odešel jeho milovaný tatínek. Smutnou zprávu zveřejnil web Extra.cz, kterému to potvrdil Jágrův synovec Jiří Kalla.

„Jestli je pravda, že si děti před narozením vybírají rodiče, tak mé první rozhodnutí bylo to nejlepší, které jsem kdy udělal. Děkujeme za vše, tati,“ připsal Jaromír Jágr dojemný vzkaz ke své fotce s otcem, kterou sdílel ve svém story na Instagramu. Ke snímku připojil píseň od Marie Rottrové Déšť. „Teď mám v očích slzy, ach, bylo to brzy,“ zní text slavné zpěvačky. Jaromíra Jágra celá věc pochopitelně velice zasáhla. Na svého otce vždy pěl samou chválu a velice si ho vážil.

Tatínek z něj chtěl mít stavaře

Jaromír Jágr starší svého syna v jeho hvězdné kariéře podporoval, ale předtím, než si plně uvědomil talent a hvězdnou hokejovou budoucnost, která jeho syna čeká, z něj chtěl mít stavaře. Myslel si, že mu sportovní kariéra na uživení stačit nebude a chtěl, aby byl v budoucnu dobře zajištěný. „Jaromír šel studovat stavební průmyslovku a moje vize byla, že se stane stavařem. Říkal jsem si, že když bude hrát hokej v tehdejším Československu, tak se jako stavař v kterémkoliv městě chytí,“ prozradil před 10 lety v rozhovoru pro Týden.cz tatínek.

Se svým synem následně jezdil na hokejové zápasy téměř po celém Československu a výrazně se podílel i na organizaci včetně shánění autobusů. V roce 1990 přišla velká příležitost a Jaromír Jágr zamířil ve svých 18 letech za velkou louži. Jako člen hokejového týmu Pittsburgh začal působit v NHL, ale jeho otec ještě tehdy netušil, jak velký úspěch jeho syna čeká.

Jágrovo slavné salutování:

Jágr o otci: Jeho poznatky byly geniální

„Pro Jaromíra to bylo hodně složité období. Musel se naučit jazyk, navíc jsem chtěl, aby v USA dostudoval. Začal tam i chodit do školy. Upřímně, nepočítal jsem s tím, že se tak prosadí. Tehdy se o NHL moc nevědělo, nikdo ji u nás téměř neznal,“ vzpomínal na začátky hvězdné kariéry otec slavného hokejisty.

Sám Jaromír Jágr svého otce vychvaloval během jeho života několikrát. Důležitou roli pro něj hrál právě i během trénování, ačkoliv sám neměl s hokejem žádné zkušenosti. Na otázku, kdo je jeho vzorem, odpověděl. „Můj otec, stoprocentně. I když absolutně nechápu, proč jsem poslouchal mého otce, který nehrál hokej na žádný úrovni,“ prohlásil pobaveně Jágr v rozhovoru pro NHL.cz. „Ale musím říct, že poznatky, který mi říkal, byly geniální,“ pochválil Jágr svého tatínka.

Sdílejte článek
Štítky Jaromír Jágr syn otec Jaromír Jágr starší

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.