Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Kohout – Roční čínský horoskop (2019)

Ročníky 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Vodní kohout 1933, 1993

Dřevěný kohout 1945, 2005      

Ohnivý kohout 1957, 2017

Zemní kohout 1969

Kovový kohout 1921,1981

Lidé narození ve znamení Kohouta usilují o vedoucí postavení, ale spíše než touha po materiálním bohatství je k tomu vede pocit, že to tak má být, a díky své píli to většinou dokážou. Tito jedinci bývají střízliví a konzervativní, chybí jim uvolněnost, protože jsou opatrní a kritičtí. Bývají pyšní, sami se sebou spokojení a ne vždy vycházejí dobře s okolím. Jsou to nadaní řečníci a diskutéři, usilovně studují, protože nesnesou, aby je někdo považoval za nevzdělance. Dovedou rychle sbírat a využívat informace a právě tato schopnost bývá hlavním zdrojem jejich úspěchu. Snaží se své emoce držet pod kontrolou, avšak ve chvílích zklamání mohou vybuchnout a bývají tak pokládáni za přehnaně kritické a popudlivé osobnosti. Uvažují rychle, někdy mluví bez ohledu na možné důsledky, vytvářejí si tak nepřátele. Ve svém nitru jsou sice citově založení, touží po lásce a přátelství, ale ne vždy se jim je podaří získat, protože se chovají často sobecky a u ostatních tím vzbuzuji značnou nelibost.

Kohouta zaujme bystrý Had, ale i mazaná Krysa a rychlý Kůň. S Tygrem bude sdílet vzájemnou vášeň, velké charisma má pro tyto zrozence také znamení Draka. Naprostým zklamáním většinou končí milostné vztahy se Zajícem, který je příliš citlivý a vztahovačný. Vepř je pro Kohouta málo akční a s Opicí může být dobrý kamarád.

Kohout v roce 2019

Tento rok pro vás bude zajímavý, protože vám přinese nečekané a rychlé změny, a to jak ve vašem osobním, tak i profesním životě. Mnohé změny se odehrají i na podvědomé bázi, je proto možné, že pozornost zaměříte i na svoji psychiku a budete se snažit o pochopení a nový pohled na svůj vnitřní život, což může v konečném důsledku sloužit k vašemu vnitřnímu klidu a určitému životnímu nadhledu. Energie roku Vepře je vcelku klidná, není bojovaná ani soutěživá, proto i vaše aktivní znamení si může v tomto roce odpočinout od různých srovnávání se s ostatními a zaměří se více na vlastní spokojenost a pocity naplnění a životního štěstí, které není závislé jen na úspěchu a materiálním uspokojení.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Měsíc vlády

září

Hodina jeho vlivu

17–19

Práce

V novém roce budete chtít měnit nevyhovující pracovní podmínky a zastaralé postupy. Vaše novátorská nálada vám přinese mnoho nových a velmi tvůrčích nápadů. Je však důležité jednat obezřetně, vaše znamení často inklinuje ke zkratovému jednání, proto si každý krok raději dobře rozmyslete. Vaše komunikativní povaha vám zajistí nové kontakty a zajímavá setkání s vlivnými lidmi, kteří vám mohou pomoci ve vaší kariéře. V tomto roce byste se měli naučit neutrácet a nepodléhat nákupním horečkám, výhodným nabídkám a nákupům, ale spíše myslete na zadní kolečka a na svou budoucnost.

Zdraví a relaxace

Pro své zdraví uděláte nejlépe, když se naučíte lépe naslouchat svému tělu. Nepřepínejte se, jezte střídmě, odpusťte si hlavně opulentní domácí večeře. Více pohybu a méně tučných a sladkých jídel, to je spolehlivý recept pro zeštíhlení. Podpořte práci svého krevního oběhu pohybem, pomůžete tak i svému srdci. Jestliže jste pohodlnější, podobného efektu docílíte i pomocí masáží, koupelí a sauny. Krevní oběh lze také stimulovat skořicovým zábalem nebo zázvorovým čajem. Vcelku by tento rok pro vás mohl přinést změnu vašeho životního stylu, příklon ke zdravějšímu způsobu stravování, více pohybu a méně stresu, k čemuž vám mohou pomoci i různé východní aktivity, jako je například jóga.

Láska

V tomto roce buďte raději v otázkách lásky opatrní, kroťte svoji povahu a snažte se neřešit žádná důležitá rozhodnutí, která by mohla negativně ovlivnit vaši budoucnost. Mohou vás také postihnout náhlá vzplanutí, která pěkně okoření váš život. Je docela možné, že někteří z vás mohou potkat bývalou lásku, dozvědí se něco ze své minulosti, mohou vzniknout zajímavá a nevšední spojení na duševní bázi, a i vaše sexualita bude více senzuální. Jedno je jisté, vaše znamení se nerado nudí, bývá aktivní, má rádo změny, pohyb a rozvoj, a to ve všech oblastech. Jestliže jste ve vztahu nespokojení, budete se snažit to zásadně změnit – buď na vztahu zapracujete, nebo odejdete…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerský horoskop
Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
Výpočet ascendentu
Stačí zadat datum a čas vašeho narození