Velký čínský horoskop na rok 2023: VEPŘ. Jak se mu bude dařit v práci, lásce i zdraví?

Jaký bude rok 2023

Před námi je rok vodního Zajíce. Zajíc je podle čínské mytologie vyvoleným znamením, sám Buddha jej kvůli jeho nezištnosti a dobromyslnosti vyzdvihl na samotný Měsíc. Od té doby můžeme pozorovat siluetu zajíce při každém úplňku a věřit, že láska a soucit vyhrávají nad lží a nenávistí. Jak se bude v roce Zajíce dařit mírným a velkorysým Vepřům?

Lidé ve znamení Vepře se narodili v letech 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2013. Co je čeká v roce 2023, který začíná 22. ledna 2023 a končí 9. února 2024?

  • Toto znamení odpovídá astrologickému znamení Štíra
  • Měsíc jeho vlády: listopad
  • Hodina jeho vlivu: 21–23

Lidé narození v roce Vepře jsou mírní, optimističtí, inteligentní a velkorysí, ale zároveň ostražití, pasivní a nesmělí. Ačkoliv bývají obdaření uměleckým nadáním, bojí se, že se zesměšní. Trpí pocitem, že svět je nebezpečný a plný nástrah, a proto se raději drží stranou. Jen velice málo věcí u nich vyvolává tvrdohlavost, ale jestliže se tak stane, získávají bojovného ducha a nejsou ochotní se smířit s porážkou. Jsou citliví, jemní a velkorysí k přátelům. Nejsou to výstřední osobnosti a veškeré smyslové požitky, včetně umění, berou velice vážně. Rádi objevují přírodu, ale nejšťastnější jsou doma. I když bývají nesmělí, je pro ně společenský život velmi důležitý a nejlépe se cítí na večírcích. Bývají to nenároční lidé, kteří většinou nemívají nepřátele, umějí odpouštět a dovedou poměrně rychle překonat zklamání. Jsou  nároční zejména sami k sobě a pokud neuspějí v tom, co si předsevzali, podléhají silnému vnitřnímu stresu.

Charakter Vepře podle jeho vládnoucího elementu

Vodní vepř 1923, 1983

Zástupce tohoto znamení je nejcitlivější, má velmi přátelskou a otevřenou povahu a bývá k ostatním lidem laskavý, rád pomáhá, takže ho ostatní mohou často zneužívat. Je také domácký a někdy velmi pohodlný, takže může mnoho věcí zanedbávat.

Dřevěný vepř 1953, 2013

Tento typ Vepře je ambicióznější než jeho bratři. Je také společenský a neustále hledá různé kontakty a vzájemně prospěšná přátelství. Má optimistickou povahu, takže v kolektivu bývá oblíbený, je pilný, může být také velmi úspěšný.

Ohnivý vepř 1947, 2007

Toto je nejvíce podnikavý a egoistický Vepř. Dokáže většinou se svojí ohnivou energií prosadit vše, co chce. Jako jediný dokáže i riskovat a nebojí se vydat do různých dobrodružných akcí. Má také dramatický talent, takže ve svém osobním životě může vytvářet napětí.

Zemní vepř 1959, 2019

Zemní Vepř ze všeho nejvíce miluje svůj klid, je realistou, takže se nevrhá do pochybných podniků ani do neperspektivních vztahů. Rád si užívá života a peníze, které vydělá, utrácí pro svoji potěchu a požitek. Mívá vyrovnanou povahu, proto je dobrým přítelem i partnerem.

Kovový vepř 1971

Síla elementu kovu dodává tomuto člověku odhodlanou a přímou povahu. Dokáže vždy říci, co si myslí, a to někdy i nevybíravým způsobem. Protože je vtipný, ostatní mu jeho drzosti většinou prominou. Je také pracovitý. Vcelku je člověk, na kterého se dá spolehnout.

Rok 2023 pro znamení Vepře

Vepřům lze doporučit, aby se na změnu vládce nového roku náležitě připravili. Měli by si dobře promyslet svoje budoucí kroky, za svoje úsilí budou odměněni. Rok 2023 jim může přinést zásadní změny, ale větší úspěch budou mít ti, kteří jsou aktivní a znají svoje cíle. Dařit by se mělo Vepřům ve všech oblastech, lze říci, že na rok vodního Zajíce mnozí budou dlouho vzpomínat. Věci se budou odvíjet rychle a může se objevit mnoho nových možností, zvláště pak v oblasti práce a kariéry. Bude to rok, ve kterém se mnozí ocitnou před výzvou změnit svůj dosavadní život, přijdou lekce z odvahy. Lidé tohoto znamení by se neměli bát riskovat, štěstí je na jejich straně.

Práce

Optimistické znamení Vepře si může v tomto roce polepšit. Ti, co už na své kariéře pracovali v minulém období, budou mít na čem stavět a čeká na ně další růst, expanze a také nové příležitosti. Může dojít k impulzům, které tyto zrozence popostrčí k rychlému jednání a změnám. Vyvstanou před nimi nové výzvy, projekty a větší pracovní nároky, které by se měli snažit zvládnout. Vygradování přijde během dubna, kdy mnozí zrozenci tohoto znamení budou postaveni před rozhodování, kam ve své profesní kariéře směřovat. Posun může nastat i v oblasti financí, lze očekávat zlepšení materiálního ohodnocení, ale je důležité, aby se Vepři nebáli a řekli si o zvýšení platu nebo o další výhody, jako jsou různé odměny a příspěvky.

Zdraví

Tito lidé bývají většinou gurmány a dopřávají si rádi stravu, která pro ně není nejzdravější. Dobrým doporučením je rozšířit škálu jídelníčku o větší množství zeleniny, ovoce, vlákniny. Nahradit tučné maso dietnějším bílým masem jako je kuře, krůta, ale také sladkovodními i mořskými rybami. Vepř je znamení náruživé ve všem, do čeho se pustí, proto by mělo myslet i na odpočinek a aktivity, které zharmonizují jeho energii a také donutí k relaxaci. Skvělé jsou pro ně například koupele s přidáním bylinkových extraktů, akupresura a také detoxikační masáže či různé čaje, které pomáhají pročistit tělo.

Láska

Vepři bývají pro ostatní přitažliví a také sympatičtí, většinou nemívají nouzi o zájem druhého pohlaví. Někdy však netaktností a také nepřiměřeným a afektovaným chováním mohou své protějšky odradit. Po celý rok budou mít příležitost mnohé věci napravit a udělat si ve svém partnerském životě jasno. Nezadaní jedinci budou mít dostatek možností, zvláště pak v březnu a dubnu, najít někoho, kdo jim bude vyhovovat a s kým mohou mít dlouhodobější vztah. Důležitou věcí, kterou by se měli tito lidé naučit, je umět přijmout odmítnutí a netrápit se, když jejich partnerské vztahy skončí, ale snažit se o pozitivní pohled do budoucnosti a vědět, že láska se v jejich životě znovu objeví.

NEJ roku 2023 pro znamení Vepře

  • Období, ve kterém se bude Vepřům dařit nejlépe, je duben a také květen, také v závěru roku zvládnou mnohé věci, které si naplánovali dokončit.
  • Měli by myslet také na své přátele, udělat si dostatek času na společné chvíle, cesty a setkání, protože pozitivní prožitky jim dodají energii pro zdolávání náročných úkolů, kterými budou během roku zahrnutí.
  • Tento rok poslouží k celkovému posunu a osobnímu rozvoji Vepřů. Měli by se koncentrovat na oblasti, které jsou pro ně prioritou.

Poslechněte si povídání o novém čínském roku ve znamení Zajíce s astroložkou Věrou Várady:

Další znamení čínského horoskopu na rok 2023 najdete ZDE

Zdroj: Autorský text astroložky a kartářky Věry Várady