Celebrity

22. února 2023 20:58

Tomáš Durčák

Kubelková vzpomíná na Nagano. Jágrova expřítelkyně zažila drama a finále nestihla

Iva Kubelková zavzpomínala na Nagano

V té době patřila k vycházejícím hvězdám českého modelingu, o dva roky dříve se stala Vicemiss ČR, dokončila studia a její hlavní náplní byly módní přehlídky a pózování fotografům. Kromě toho však Iva Kubelková (45) byla v roce 1998 přítelkyní Jaromíra Jágra (51). A ano, hádáte správně, má k Naganu vskutku neuvěřitelnou historku.

Iva Kubelková moderuje pořad Jak se staví sen a také ji pravidelně můžete vídat na CNN Prima NEWS v pořadu Showtime. Právě pro ten zavzpomínala, jak před pětadvaceti lety prožívala hokejovou horečku z pozice partnerky Jaromíra Jágra. A při té příležitosti přidala také vskutku neuvěřitelnou historku, kterou zřejmě doposud nikdo neslyšel.

„Moje vzpomínky na Nagano jsou opravdu velmi výživné, byl to obrovský zážitek. Já jsem v té době byla ve vztahu s Jaromírem Jágrem. Samozřejmě jsem všechny zápasy bez výjimky sledovala a pamatuju si, jak mi takhle po semifinále zazvonil telefon a ozvalo se: Nechceš přijet na finále? Samozřejmě jsem souhlasila, a tak mi potěšený Jaromír řekl, že tam poletí vládní letadlo, tak bych tím letadlem mohla přiletět,“ začala své vyprávění Iva.

Asi každý hokejový fanoušek si dokáže představit nadšení, které u ní tenhle telefonát vyvolal. „Byla jsem úplně nadšená a těšila se na ten největší zážitek. Takže jsem tady v Praze nasedla do poloprázdného letadla, letělo s námi ještě pár osobností, někdo z vlády, kdo chtěl být taky na finále a podobně. Jenže během letu nastaly komplikace,“ zavzpomínala Iva Kubelková.

Nakonec finále nestihli. „Z nějakého důvodu nás nechtěli pustit skrz čínský letový prostor, takže jsme jej celý museli oblétávat, což bylo nekonečné. Byl to hrozně dlouhý let a dopadl tak, že jsme přistáli na letišti a dozvěděli se, že kluci vyhráli, zápas jsme nestihli a reprezentace je na cestě na letiště,“ popsala neuvěřitelný vývoj událostí se smíchem Kubelková.

Sotva tedy po nekonečném letu přistála v Japonsku, čekala ji ihned druhá úmorná cesta zpět. To už však byl onen legendární let Nagano–Praha, o němž se dodnes vyprávějí neuvěřitelné věci. „Dala jsem si kafe v letištní hale, přijel Jarda, přivítali jsme se, zase jsme nasedli zpátky do letadla a letěli jsme zase tou dlouhou cestou zpátky. Přiznám se, že abych byla diskrétní, neprozradím úplně všechno. Každopádně jsem si raději sedla do přední části letadla. Zadní část, která tím letadlem opravdu hýbala, byla zavřená a tam jsem od určité doby už vůbec nechodila. Ozývala se odtamtud nahlas muzika, třeba Michala Davida, velký křik a velké oslavy. Byla to opravdu vydatná a velkolepá cesta,“ popsala Iva Kubelková svůj neuvěřitelný příběh.

Naše první cesta po přistání vedla za Václavem Havlem, se kterým jsem se konečně mohla setkat...

Ani památným letem zlatých olympioniků však nic nekončilo. Jakožto partnerka jedné z hlavních hvězd reprezentace zůstala po boku Jaromíra i po přistání. „Přílet do Prahy byl taky krásný a pak už bylo všechno jenom lepší, protože naše první cesta vedla za Václavem Havlem, s kterým jsem se konečně mohla setkat. Atmosféra byla neuvěřitelná, všichni byli skvělí a kluci si to strašně užívali,“ popsala první chvíle zpět ve vlasti moderátorka, která se tím dostává k velkému finále.

„Pak se jelo na Staroměstské náměstí a já si myslím, že to bylo něco, co už nikdy možná nikdo z nás nezažije,“ uzavřela své vyprávění Iva, byť ještě dodala, jak se na ní podepsaly desítky hodin v letadle. „Přiznám se, že když jsem pak přišla domů a sedla jsem si po 30 hodinách v letadle do vany, tak ta vana se se mnou houpala a měla jsem pocit, že pořád letím. Takže já jsem zřejmě jediná z České republiky, která ten finálový zápas nakonec neviděla,“ uzavřela se smíchem.

A my pro ni máme malou útěchu – jediná není. Protože například syn reprezentačního kapitána Vladimíra Růžičky Vladimír Růžička mladší celé finále rovněž neviděl, jelikož musel brzy ráno na hokejový trénink.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.