Celebrity

18. září 2023 11:30

Karolína Oehmová

Jan Komínek popsal hrůzy minulosti. Kvůli roli Matouše si nechal narůst vlasy

Jan Komínek hraje alchymistu Matouše - Eliška a Damián

Herce Jana Komínka (29) mohou diváci vidět v novém dobovém seriálu, v němž hraje alchymistu Matouše. Nyní prozradil, co na sobě kvůli roli musel nechat změnit a z čeho má opravdu strach. V kostýmu by ale klidně šel v Praze sbalit holku.

Jana Komínka už jsme v pár pohádkách vidět mohli, nyní je ale poprvé v seriálu s pohádkovou tematikou. „Mám roli Matouše, což je nejlepší kamarád hlavní postavy Damiána, ale zároveň vědce alchymistu, který přijde na to, jak se přemísťovat v čase,“ popisuje svou roli herec, kterého můžete znát například ze seriálu Dobré zprávy.

Nad nabídkou role Matouše nijak dlouho neváhal. Je to totiž tematika, která ho zajímá i v osobním životě. „Na dobovkách jsem vyrůstal, je to moje tak nějak už odmala, takže jsem po tom skočil,“ říká Komínek, který celé natáčení tráví v historickém kostýmu. „Cítím se v tom hrozně dobře. Nechal jsem si kvůli té roli i narůst vlasy,“ prozrazuje představitel Matouše na natáčení seriálu Eliška a Damián, který nově můžete sledovat v pondělí ve 20:15 na Primě.

V kostýmu by šel klidně sbalit holku

V kostýmu se cítí tak dobře, že v nadsázce prozrazuje, jak by si ho klidně nechal ušít a chodil v něm po Praze. Dokázal by na to třeba sbalit holku? „Myslím, že by se mi mohlo konečně zadařit,“ vtipkuje Honza Komínek, ale pak s vážností dodává, že už přítelkyni má a podařilo se mu s ní dát dohromady v běžném civilním oblečení. To už je ale nyní minulost, a tak by možná tento kostým neměl úplně zavrhovat.

Kromě kostýmu by si ale do svého současného života ze seriálu nic nevzal, natož aby v tehdejší době žil. „Medicína byla v té době tak strašná. Nedovedu si představit, že by mě třeba bolela noha a někdo mi ji hned uříznul. Bojím se injekcí, takže třeba i šlapací vrtačka u zubaře by mě děsila. Doba je to hezká, romantická, ale tak na pár dní na výlet,“ směje se herec, který na sebe kouká i v televizi. „Je to ale čistě z profesionálního hlediska, abych věděl, jestli jsem moc, anebo málo,“ přiznává představitel alchymisty Matouše Jan Komínek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.