Celebrity

9. března 2023 05:30

David Laštovka

Jana Adamcová otevřeně o rozvodu: S Jiřím jsme přátelé. Je na obzoru nová láska?

Nový partner Adamcové?

O Janě Adamcové, která v únoru oslavila 51. narozeniny, se v poslední době nejvíce mluví v souvislosti s rozvodem s o čtyřiadvacet let starším režisérem Jiřím Adamcem, s nímž má dvě děti. Nejen o tom promluvila Jana v rozhovoru pro web Prima Ženy.

Jak se vám daří?

Díky za optání. Asi dobře. Děti jsou zdravé a moc fajn – a to je nejvíc.

Naposledy jste pracovala jako mluvčí vlády Andreje Babiše, co vás živí nyní?

Pracuji pro poslance Pavla Růžičku (ANO), a také jako mluvčí o.p.s. WOMEN FOR WOMEN, což je nezisková organizace, která se zabývá krásnými projekty. Pomáhá rodičům, kteří si nemohou dovolit zaplatit školní obědy svým dětem. To se teď nově bude týkat i školkových dětí. Pomáhá i s kaucemi v projektu Bydlení pro děti a nabízí i servis pro rodiny, a to formou poradenství a mediací v případě rozvádějících se rodičů, tak aby děti trpěly v tom procesu co nejméně.

Začátkem února jste měla narozeniny. Jak jste je oslavila a jaký dárek vám udělal největší radost?

Obvykle narozeniny nijak živelně neslavím, spíš v komornějším složení v rodinném kruhu a s kamarádkami. A dárek? Úplně nejvíc mě potěší cokoliv od dětí. Když byly malé, psaly mi přáníčka a malovaly obrázky. Všechny mám schované. Teď už jsou to puberťáci, takže mi spíš koupí kytku, čokoládu nebo nějakou kosmetiku.

Vypadáte stále skvěle, jak si udržujete mladistvý vzhled?

Paradoxně mám pocit, že postupně mě ta údržba stojí mnohem méně času než dříve. Jednak už spoustu věcí neřeším, protože mi nepřipadají důležité, a pak mám pocit, že je lepší vypadat přirozeněji než uměle. Takže používám minimální vrstvu make-upu a pudru a na oči používám tužku, kterou si umím udělat i jemné stíny. Pak řasenka a lesk. Samozřejmě, když jdu do společnosti, kde se fotí a točí, je toho potřeba víc.

Co děláte pro to, abyste si uchovala štíhlou postavu?

Dělám pro to všechno možné celý život. Nemám to zadarmo, vyzkoušela jsem snad všechny diety. Teď jsem bohužel ve věku, kdy mám pocit, že nic nefunguje. Diety už nedržím, ale snažím se jíst, jen pokud mám hlad a ještě k tomu malé porce. Nejhorší je samozřejmě jedna nebo dvě skleničky vína. Ale už jsem se naučila ho eliminovat, nechávám si to jen na zvláštní příležitosti.

Jak často navštěvujete kosmetické salóny?

Salóny je přehnaný výraz (smích). Tak jednou za dva měsíce si dopřeju jít na kosmetiku.

Jaký názor máte na plastiky?

Myslím, že jako u všeho je důležitá míra. Plastiky mají v dnešním světě své neoddiskutovatelné místo. I s bolavým ramenem se dá žít, stejně jako s křivým nosem. Nic z toho řešit nemusíte, ale pokud vám to pomůže ke štěstí, pohodě a radosti ze života, tak proč to nezměnit?

Vaše děti dospívají. Synovi Danovi bude letos 17 let, dceři Jasmíně 15 let, už mají jasno o své budoucnosti?

Danny je odmala velký řečník. Vzpomínám si, že jsme si kolikrát o víkendu doma nemohli nic říct, protože nám nedal prostor. Vždycky se mi ulevilo v pondělí ráno, když jsem ho odvezla do školky. A vypadá to, že ho to pořád baví. Jen nepříliš rád mluví a píše v češtině, mnohem raději má angličtinu. Oblíbil si teď akce MUN (Model of the United Nations), což jsou takové konference po vzoru OSN pro juniory. A tam si nejraději vybírá kontroverzní témata k diskusi, nejraději má Rusko, Čínu, Sýrii nebo Severní Koreu. Když mu byla přidělena nějaká pohodová nekontroverzní země, tak se raději odhlásil. Prý je to nuda.

A Jasmínka?

Jasmínku zase odmalička bavilo vše, co souviselo s divadlem, zpěvem a tancem. Svou první roličku dostala v Čase růží ještě od Karla Gotta, a od té doby „v tom jede“. Marylin, Billy Elliot, Ostrov pokladů. A šest letních kempů v divadle v Miami. Vypadá to ale, že by ji ke studiu lákala spíš medicína. Nade vše miluje zvířata. Úplně všechna. Tak třeba z ní jednou bude veterinářka.

Co se týče jejich budoucí profese. Byla byste ráda, pokud by se některé z dětí vydalo ve vašich či manželových šlépějích?

Nejvíc si přeju, aby jim práce dělala radost. Aby je dělala šťastnými. To je nejdůležitější. Cokoli si vyberou, budu je v tom podporovat.

Některé matky velmi těžce nesou, když jejich děti vyletí z hnízda... Bojíte se toho okamžiku, který jednou nastane?

No to si pište! Bojím se toho prázdna, které ve mně nastane. Mám s dětmi velmi blízký vztah. Pokud se rozhodnou, že nebudou žít tady, jsem připravena tady všechno opustit a bydlet někde poblíž. Jestli o to budou stát, samozřejmě.

V médiích se hodně přetřásá rozvod s vaším mužem, režisérem Jiřím Adamcem. Je pravda, že byl pozastaven?

Nezlobte se, ale k tomu se vůbec vyjadřovat nechci. Už těch řečí v médiích bylo příliš, o nic takového nestojím.

Jaký spolu máte nyní vztah?

Náš vztah je přátelský.

S dětmi žijete sama, jak často je váš muž vídá?

Vídá se s nimi téměř každý den, střídáme se především v odvozu od školního autobusu...

Je na obzoru nějaká nová láska? Dokázala byste si představit nový vztah?

Představit bych si to dokázala, ale na obzoru zatím není.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.